Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Łucznik 884,maszyna nie szyje.....nie można ręcznie przekręcić koła

bettyn 08 Lut 2014 18:57 3048 13
  • #1 08 Lut 2014 18:57
    bettyn
    Poziom 6  

witam, pozyczyłam maszynę Łucznik 884 ale niestety mam problem z jej uruchomieniem:(, prąd dochodzi -ale nie kręci kołem :(, recznie również nie idzie tego koła przekręcić-jedynie przy bardzo mocnym nacisku słychać jakby tarcie plastiku o plastik ale nie rusza ani na milimetr:( czy ktoś może mi doradzić o co może chodzić???

1 13
  • Pomocny post
    #2 08 Lut 2014 19:03
    szymon122
    Poziom 37  

Ale powiedz mi proszę skąd ja mam wiedzieć co u ciebie się zepsuło, zaklinowało czy zatarło? Jedyne co mogę podpowiedzieć to sprawdzenie czy coś nie zablokowało tego koła.

0
  • Pomocny post
    #3 08 Lut 2014 19:41
    Szybki Elektron
    Poziom 25  

Zacząłbym od sprawdzenia, czy nici nie wkręcone, potem smarowanie i obserwacja ze wszystkich stron...

0
  • #4 08 Lut 2014 21:23
    bettyn
    Poziom 6  

Nici sprawdzone,odkręciłam obudowę z góry i z boku od strony tego kółka- wszystko wygląda " normalnie",ale to tylko moja opinia...., pasek na kółku jest cały,nic go nie blokuje jednak nadal nie mogę przekręcić kółka....poniżej jest małe kółeczko plastikowe jakby napinacz paska - ono również w ogóle nie daje się przekręcić.Jutro zakropię maszynę w wyznaczonych miejscach i zobaczę ,czy to cokolwiek zmieni...
    Dziekuję za odpowiedzi,odezwę się jutro;)

1
  • Pomocny post
    #5 09 Lut 2014 16:13
    wiesław67
    Poziom 21  

Proszę odkręcić dolny dekiel.

0
  • #6 09 Lut 2014 18:26
    bettyn
    Poziom 6  

Rozkręciłam wszystko,co się dało,naoliwiłam i tak- chwilami udaje mi się ręcznie ruszyć to kółko- niestety mam wrażenie,jakby silnik "trzymał";(, popychając wałek od góry śrubokrętem rusza się igła góra/ dół, niestety samo kółko nie kręci;(, czekam,może oliwa zrobi swoje.....dowiedziałam sie, ze maszyna stała parę lat w wilgotnej piwnicy..może coś się zapiekło/zardzewiało? Czy można w środku psikać WD40?-może to by rozwiązało problem?

0
  • #7 09 Lut 2014 20:33
    wiesław67
    Poziom 21  

Włączać maszynę na samo nawijanie nici na szpulkę i wtedy sprawdzić czy silnik chodzi dobrze. Czy zebatki o ktorych pisałem są dobre.

0
  • #8 10 Lut 2014 16:13
    bettyn
    Poziom 6  

sprawdziłam rolki-wszystkie mają ząbki,są nieuszkodzone.Maszyna na pozycji do nawijania szpulki rusza poooowoli,chwilkę kręci po czym przestaje:(, to samo dzieje się przy normalnym trybie-rusza na prądzie ,powoli, chwilkę "szyje" ale coraz wolniej,po czym staje, wtedy też nie rusza nawet na pozycji ręcznego szycia czy nawijania na szpulkę ( nawet ręcznie nie można poruszyć kołem).Po " odstaniu" sytuacja wygląda podobnie......

0
  • #9 10 Lut 2014 16:56
    Witold5
    Poziom 30  

Zdejmij pasek z silnika i sprawdź czy koło obraca się lżej.

0
  • #10 10 Lut 2014 17:12
    bettyn
    Poziom 6  

po zdjeciu paska z silnika koło obraca się leciutko ,czyli tak,jak powinno być, tylko co to oznacza?

0
  • Pomocny post
    #11 10 Lut 2014 17:19
    Witold5
    Poziom 30  

To oznacza, że uszkodzony jest silnik, do naprawy lub do wymiany. Podejrzewam wirnik się rozsypał.

0
  • #12 10 Lut 2014 17:24
    bettyn
    Poziom 6  

bardzo dziekuję za poradę a czy orientuje się Pan,jaki może być koszt takiej naprawy?

1
  • Pomocny post
    #13 10 Lut 2014 17:27
    Witold5
    Poziom 30  

Jeżeli wirnik do wymiany to może się naprawa nie opłacić. Zorientuj się ile kosztuje nowy silnik i porównaj ceny. Wymiana wirnika może przekroczyć 50 zł.

1
  • #14 10 Lut 2014 17:38
    bettyn
    Poziom 6  

dziękuję za poradę,pozdrawiam

0