Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus X53U - Flash Player powoduje maksymalny wzrost CPU

Artus2007 08 Lut 2014 20:13 2517 17
  • #1 08 Lut 2014 20:13
    Artus2007
    Poziom 14  

Witam

A więc tak, jak w temacie - gdy odpalę filmik na Youtube nawet w najmniejszej rozdzielczość to Flash Player wariuje i osiąga 100% CPU, a filmiki klatkują. Podczas oglądania normalnych stron wszystko jest w porządku, procesor nie wariuje. Laptop to Asus X53U, Windows 7 64bit. Swieżo po formacie, wszystkie sterowniki zainstalowane i aktualne. Nie mam już sił, dodam, że gdy zmienię flasha na wersję 10 to widać trochę poprawy, ale wtedy wariuje Plugin_container. Screen załaczony w załączniku

0 17
  • #2 08 Lut 2014 20:33
    Winski
    Poziom 7  

Sprawdź, czy masz włączone sprzętowe wsparcie grafiki. Być może całym dekodowaniem zajmuje się procek, a uwierz mi, jest to kosztowne :)
    Prawy przycisk myszy na wideo | Settings | Use hardware acceleration.

0
  • #3 08 Lut 2014 20:36
    diseasekowalski
    Poziom 35  

Wszystkie sterowniki zainstalowane i aktualne - jakoś nie widzę.
    Akceleracja sprzętowa dla flash w YT jest włączona?

Przeglądarka to Firefox? Jak jest w chrome?

ZA MAŁO DANYCH! Z opisu wynika, że należy zmienić osobę instalującą system i sterowniki.

0
  • #4 08 Lut 2014 21:05
    Artus2007
    Poziom 14  

W chrome jest to samo, obecna przeglądarka do Firefox. Jeśli chodzi o akceleracje to robione tak, jak piszecie i bez zmian. Coś tam pomogło użycie playera w HTML5 ale brak jakośći powyżej 360. Sterowniki wgrane wszystkie - jutro pokaże screen z Menedżera. Jakie jeszcze dane mogę podać ?

0
  • #6 08 Lut 2014 22:44
    Artus2007
    Poziom 14  

Niestety nic nie poskutkowało. Ale odkryłem coś - gdy podłącze laptopa do ładowania to przy oglądaniu filmiku w 480p procesor oscyluje w granicy nawet do 55% i tak skacze do 70-90, po chwili znów koło 50-60 i da się w miarę oglądać. Ale gdy odłącze od prądu to niezależnie jaki ustawię plan zasilania to CPU osiąga 100%. Jakieś sugestie?

EDIT: Zainstalowałem SpeedFan - ustawiłem w nim 3 wartości obrotów na ok 70-75 %. Zauważyłem, że użycie CPU spada nawet do 30% i sobie delikatnie skacze, więc mogę oglądać filmiki. Wydaje mi się, że to nie wina softu a...wiatraczka. Gdy zmniejszę jego prędkość to temperatura podczas oglądania sięga do 64 stopni. Laptop był czyszczony i po rozebraniu okazało się, że jedna łopatka była od wentylatora peknięta, więc może całkiem się urwała. Może pozostała mi wymiana wentylatora, troszkę głośno pracuje, w spoczynku temperatura do 54 stopni.

0
  • #7 10 Lut 2014 16:57
    Winski
    Poziom 7  

To oznacza, że jest klika przyczyn, które składają się na mniejszą wydajność Twojego procesora:
    Brak podpiętego zasilania to zmniejszenie procesora do minimum wydajności (nie wiem jaki masz procesor, ale nie jest to sporo). Dopiero przy dużym użyciu zasobów procesor zostanie *podkręcony* - zostanie włączona funkcja turbo. Jednak dzieje się tak tylko w mocniejszych procesorach (np. Intel Core).
    Wiele nowoczesnych procesorów ma odcinane napięcie w momencie możliwego przegrzania. Jak wiadomo niższe napięcie na procesorze = niższa częstotliwość = niższa wydajność. Dlatego warto zadbać o dobre chłodzenie sprzętu.

Napisz proszę jakiego używasz procesora. Niektóre procesory po prostu mają trudności z materiałem w wysokiej rozdzielczości.

0
  • Pomocny post
    #8 10 Lut 2014 19:00
    Polikon
    Poziom 14  

Sprawdź w MZ czy proces „plugin-container.exe” nie pożera ci procka.
    Miałem podobny problem i po wyłączeniu tego procesu komputer odżył. Gdzieś na stronie Adobe jest opisane jak na stałe wyłączyć ten proces. Ale musisz sam poszukać, bo nie pamiętam dokładnego adresu a jest to „głęboko” zakopane na ich stronie.

0
  • #9 10 Lut 2014 23:37
    Winski
    Poziom 7  

Polikon napisał:
    (...) proces „plugin-container.exe”(...). Po wyłączeniu tego procesu komputer odżył.

Ten procesor w przeglądarce Firefox zajmuje się działaniem wtyczek. Jedną z takich wtyczek jest właśnie Flash Player. Wyłączając plugin-containera Flash Player z pewnością nie będzie działał (Firefox wyrzuci błąd "Flash player crashed")

0
  • #10 11 Lut 2014 11:04
    Polikon
    Poziom 14  

Winski napisał:
    Polikon napisał:
    (...) proces „plugin-container.exe”(...). Po wyłączeniu tego procesu komputer odżył.

Ten procesor w przeglądarce Firefox zajmuje się działaniem wtyczek. Jedną z takich wtyczek jest właśnie Flash Player. Wyłączając plugin-containera Flash Player z pewnością nie będzie działał (Firefox wyrzuci błąd "Flash player crashed")

I to by się zgadzało. Tylko trzeba było przytoczyć całą moją wypowiedź. Wyraźnie napisałem, że na stronie Adobe podają jak to wyłączyć. Nie w samej przeglądarce tylko dodaje się odpowiedni wpis do pliku od samego Flash Playera i Flash Player zaczyna normalnie pracować. I z tego, co pamiętam (robiłem to jakieś 8-9 miesięcy temu) chodzi o to, że Adobe rozdzielił jakiś proces na dwa i ten wpis powoduje, że Flash Player pracuje jak przed zmianami wprowadzonymi przez Adobe. Właśnie szukam, bo gdzieś zapisałem sobie jak to się robiło. A zanim to gdzieś znalazłem to wcześniej próbowałem instalować wcześniejsze wersje Flash Player, ale mają już tak poustawiane strony, że nie akceptują starszych wersji, Flash Playera.
    Jak znajdę ten opis to dam znać.

0
  • #11 11 Lut 2014 11:46
    tzok
    Moderator Samochody

Uruchom sobie CPU-Z i obserwuj taktowanie procesora, jeśli temperatura przekracza pewien próg, aktywuje się mechanizm Thermal Throttling obniżający taktowanie i zasilanie CPU.

Możesz też spróbować tym programem:
    http://www.techpowerup.com/realtemp/

0
  • #12 11 Lut 2014 13:29
    Polikon
    Poziom 14  

I znalazłem.
    W pliku „mms.cfg” trzeba dodać wpis ProtectedMode=0
    Ścieżka do pliku ( C:\WINDOWS\system32\Macromed\Flash ) lub ( C:\windows\syswow64\macromed\flash )
    Wart wypróbować, zmianę zawsze można cofnąć.
    Oczywiście plik edytujemy notatnikiem.

0
  • #14 11 Lut 2014 18:24
    Artus2007
    Poziom 14  

U mnie na Windows XP jest tak samo jak u ciebie mario583b. Co do wypowiedzi Polikon - znalazłem wcześniej już tą wskazówkę i crachuje mi Mozille - mam błąd, że wtyczka przestała działać. A zamykając plugin container także jest crash, że wtyczka przestała działać. W starym Firefox dało się to wyłączyć, w tej nowej wersji nie ma tych wpisów w about:config, już to wszystko przerabiałem. Narazie czekam na nowy wentylatorek do mojego procesora. Co do procesora: AMD E-450 1.60 GHz

0
  • #15 12 Lut 2014 08:56
    Polikon
    Poziom 14  

Ja robiłem to dużo wcześniej i różnica była znacząca. Teraz mam liska w wersji 21 z Shockwave Flash 11.7.700.202 na HP nc6000 z prockiem 2GHz i 2GB ramu. I na razie jest spokój.
    A to są moje wtyczki.

0
  • #16 12 Lut 2014 17:56
    Artus2007
    Poziom 14  

A więc tak - wymieniłem wiatraczek i temperatury spadły o około 10 C, dodatkowo wiatrak się niE ZAŁĄCZA NA NAJSZYBSZE OBROTY. Dokonałem tej edycji w pliku mms.cfg i faktycznie wpis w Menedżerze d Flash Playera się uspokoił, ale plugin_container nieraz wariuje nawet do 80-90% lecz po chwili w miarę się o uspokaja, ale wolałbym, aby było mniejsze to zuzcie. Mój lisek to 27, Shockwave to 12. Czy Polikon dokonać takiej zmiany, jaka masz ty? Dodam, że teraz jak mam właczony YT i filmik nie leci to procesor ma obciążenie 10-14%, a nie tak jak wcześniej z 80 gdy tyko stronkę odwiedziłem.

0
  • #17 12 Lut 2014 23:00
    Polikon
    Poziom 14  

Powiem ci tak. Adobe podzielił playera na dwa procesy i od tego czasu na lapku HP filmy zaczęły ciąć niesamowicie. Ten podział tłumaczyli oczywiście bezpieczeństwem użytkownika. Tylko dziwne, że zaraz po tej zmianie pojawiły się reklamy władowane bezpośrednio na oglądany film. Więc chciałem wrócić do poprzedniej wersji playera. Ale lisek dogadał się z Adobe i nie akceptował wcześniejszych wersji playera i w ogóle nie odtwarzał filmów. Więc instalowałem coraz to wyższy numerek liska i playera aż filmy zaczęły chodzić poprawnie, wyłączyłem aktualizacje i tak to zostawiłem. Oczywiście ten wpis, co podałem też mam wpisany i dodatkowo Adblock + filtry na YoyTube pobrane stąd. http://youtube.adblockplus.me/en Tymi filtrami można wyciąć wszystko oprócz filmu ze strony YouTube.

0
  • #18 13 Lut 2014 17:28
    Artus2007
    Poziom 14  

No niby jest już poprawa, procesor max 70% osiąga chwilami, a ogółem to około 50%. Wymiana wentylatora, nałożenie nowej pasty na procesor, zmiana sterowników, przeglądarki na starszą wersję pomogło.

0