Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

DALI (Digital Addressable Lighting Interface

08 Lut 2014 23:00 1419 2
  • Poziom 10  
    Witam

Chciałbym zbudować lampę akwariowa opartą na statecznikach elektronicznych ściemnianych. Moją uwagę przykuł szczególnie jeden model Philips HF-R TD 180 TL5/PL-L. Niestety regulacja natężenia światła odbywa się za pomocą interfejsu DALI (Digital Addressable Lighting Interface). Tutaj pojawia się problem, nie mogę znaleźć żadnego sterownika czy kontrolera do zarządzania statecznikami. Te które udało mi się namierzyć kosztują spore pieniądze i służą do zarządzania skomplikowanymi systemami w budynkach.

Jeżeli ktoś posiada informacje na temat kontrolera który nadawałby się do lampy akwariowej to będę wdzięczny za wszelką pomoc.
  • Poziom 24  
    A nie lepiej kupić świetlówkę do ściemniania do zwykłego ściemniacza?
    Ewentualnie jakiś statecznik analogowy 1-10V i sterowanie samemu można dorobić np. przycisk astabilny - taki jak do dzwonka.
    Są tanie układy wystarczy poszukać.
    Link
    Ewentualnie all...
  • Poziom 1  
    Interfejs DALI (Digital Addressable Lighting Interface) jest doskonałym rozwiązaniem do akwarystyki.
    Jest w stanie obsługiwać 64 źródła światła niezależnie, używając tylko dwu przewodowej magistrali.
    Możesz sterować świetlówkami i LED-ami, od 0 do 100% oraz HQI od 40 do 100%
    Do sterowania w akwarystyce najwygodniejszy jest w tym przypadku komputer GHL Profilux z dodatkową kartą DALI.
    Trochę kosztowne, ale bardzo wygodne.
    W jednym urządzeniu masz kontrolę pH, temperatury, Redox, zawartości soli mineralnych, każdego źródła światła i możliwe wiele innych.
    Przy zakupie w dobrej cenie profiluxa, stateczników i innych elementów pod DALI mogę pomóc.

Adam...