Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Internet w dekoderze czy w tv?

Nowa3211 08 Lut 2014 23:02 2838 19
  • #1 08 Lut 2014 23:02
    Nowa3211
    Poziom 5  

Niebawem posiadać będę telewizor z funkcją Smart TV no i z dostępem do internetu (LAN). Jednakże będę odbiorcą Cyfrowego Polsatu gdzie dostanę dekoder PVR HD 7000. I tutaj pojawia się moje pytanie, gdzie ja mam podłączyć internet? Czy do tv czy do dekodera, bo na stronie CP piszą żeby podłączyć dekoder do routera. To dla mnie nowość, więc niewiele o tym wiem.

0 19
  • #2 08 Lut 2014 23:09
    AxelNext
    Poziom 38  

Podłączając internet do PVR HD 7000 masz iPLA za darmo.

Czy twój nowy TV będzie miał WiFi ?
    Jeśli nie to pociągnij dwa kable z routera do TV i dekodera.

0
  • #3 08 Lut 2014 23:21
    Nowa3211
    Poziom 5  

A czy PVR HD 7000 będzie posiadał WiFi? jeżeli nie to jeśli tv będzie korzystał z WiFi, a dekoder z kabla lan to czy internet nie będzie wolny?

Czyli rozumiem, że WiFi to lepsze rozwiązanie. Tak TV będzie posiadał WiFi.

Tak więc muszę zaopatrzyć się w router tp-link.

Mam jeszcze jedno pytanie czy Moduł CAM CI+ będzie działał poprawnie z telewizorem od Samsunga (konkretnie Samsung UE40F6770). Słyszałam coś, że tv od Samsunga może nie wykrywać kart, a samsung nie za bardzo wpiera Cyfrowy Polsat.

0
  • #4 08 Lut 2014 23:36
    AxelNext
    Poziom 38  

Z routera wyprowadź jeden kabel do dekodera i drugi do TV lub TV połączyć po WiFi. Jeśli masz do wyboru kabel lub WiFi wybieraj kabel.
    WiFi stosuje się dla wygody, żeby nie plątać się w kablach także jeśli kable ci nie przeszkadzają to wybieraj kable.
    PVR HD 7000 nie ma WiFi.

Dlaczego akurat TP-Link ?

Co do CAM CI+ nie wypowiadam się bo nie wiem, a z tym bywa różnie.
    Poza tym wygodniejszy jest zewnętrzny dekoder niż moduł CAM w TV.

Dodano po 3 [minuty]:

Masz w ogóle jakiś router ?
    Skąd masz internet ?
    Kto jest dostawcą ?

0
  • #5 08 Lut 2014 23:45
    Nowa3211
    Poziom 5  

Dziekuję za odpowiedź, jednak kable są lepsze.

Mam dość banalne pytanie (kiepsko się znam) czy ruter to urządzenie wysyłające sygnał WiFi czy po prostu urzadzenie, przez ktore mozna połączyć kablami do komputera, tv, laptopa itd.

Będę miała dwa dekodery które będą w znacznej odleglosci od siebie jak mam je połączyć z ruterem? Kupując dłuższy kabel? I jaki ruter jest dobry?

I czy internet połączony z TV i dwoma dekoderami nie zwolni transmisji?

Kiedyś miałam ruter z tp linka, do którego podłączałam internet z kablowki (LAN) ktory mam obecnie, a rutera juz nie.

0
  • #6 09 Lut 2014 00:00
    AxelNext
    Poziom 38  

Router wysyła sygnał po WiFi ale posiada także 4 gniazda do których możesz podłączyć 4 urządzenia kablem.

1. Dekodery bez WiFi czy z WiFi ?
    2. Skąd masz internet, kto jest dostawcą, xDSL czy ADSL, RJ-11 czy RJ-45 ?
    3. Jaką masz szybkość internetu ?

Dodano po 6 [minuty]:

Nowa3211 napisał:
    czy ruter to urządzenie wysyłające sygnał WiFi czy po prostu urzadzenie, przez ktore mozna połączyć kablami do komputera, tv, laptopa itd.

Są też routery bez WiFi, inaczej switch.

Doradzam zakup routera ale muszę wiedzieć czy xDSL czy ADSL

0
  • #7 09 Lut 2014 00:02
    Nowa3211
    Poziom 5  

1. Dekodery są bez WiFi
    2. RJ-45 więc wydaję mi się, że xDSL
    3. Szybkość internetu będzie wynosiła – 10 Mbit/s (20 Mbit/s*)

Te switche mają więcej portów i są wykorzystywane np. w pracowniach tak?

0
  • #8 09 Lut 2014 00:32
    AxelNext
    Poziom 38  

W domach, biurach. Tam gdzie nie jest potrzebne WiFi.
    W sumie można kupić router i wyłączyć WiFi jeśli nie ma takiej potrzeby.
    Różnica obu urządzeń jest w cenie. Router z WiFi jest lepszym wyborem bo WiFi się przydaje.

Tak więc do dekoderów będziesz musiał pociągnąć kable z routera.
    Ile PLN planujesz wydać na router ?

0
  • #9 09 Lut 2014 00:39
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

AxelNext napisał:
    Tak więc do dekoderów będziesz musiał pociągnąć kable z routera

Bzdura, żadnego kabla nie potrzeba, można to spokojnie zrobić po wifi.

0
  • #10 09 Lut 2014 00:51
    AxelNext
    Poziom 38  

Tak, można, dokupując dwa routery jeśli dekodery nie mają WiFi.
    Podjedziesz do kolegi i to zrobisz bo z tego co napisał to, cytuję: (kiepsko się znam)

0
  • #11 09 Lut 2014 01:06
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

AxelNext napisał:
    Podjedziesz do kolegi

Koleżanki!.
    AxelNext napisał:
    i to zrobisz bo z tego co napisał to, cytuję: (kiepsko się znam)

To kolega podjedzie, położy kable odpowiedniej długości, założy poprawnie końcówki rj 45, bo koleżanka słabo się zna...

Nowa3211 napisał:
    Mam jeszcze jedno pytanie czy Moduł CAM CI+ będzie działał poprawnie z telewizorem od Samsunga (konkretnie Samsung UE40F6770

Nie, nie będzie działał w ogóle.
    Moduł CP, to moduł CI+, a tv posiada co prawda wejście na taki moduł, ale do obsługi modułu CI, a to nie to samo.

0
  • #12 09 Lut 2014 01:10
    AxelNext
    Poziom 38  

KOCUREK1970 napisał:
    To kolega podjedzie, położy kable odpowiedniej długości, założy poprawnie końcówki rj 45, bo koleżanka słabo się zna...

No tak bo w sprzedaży nie ma gotowych kabli, trzeba je samemu zrobić. Nie doradzasz tylko mącisz.

0
  • #13 09 Lut 2014 01:14
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

AxelNext napisał:
    No tak bo w sprzedaży nie ma gotowych kabli, trzeba je samemu zrobić

Każdej długości?, jak będę potrzebował 5 m 76 cm, to tez taki GOTOWY kupię?,
    na metry też możesz kupić GOTOWY kabel?.
    AxelNext napisał:
    Nie doradzasz tylko mącisz

Wskazuję tylko niedoskonałości Twoich porad.
    AxelNext napisał:
    Z routera wyprowadź jeden kabel do dekodera i drugi do TV

Po co dwa kable z routera, wystarczy jeden, switch na końcu takiego kabla, i możesz nawet 8 urządzeń doń podłączyć, cena switcha, to około 40 zł.
    Niech sama zainteresowana wybierze co jej bardziej odpowiada.

0
  • #14 09 Lut 2014 01:18
    AxelNext
    Poziom 38  

3 x TAK
    Kolejne trzy głupie pytania.
    Dobry sklep elektroniczny albo komputerowy i na miejscu zrobią kabel o żądanej długości.
    Chyba ktoś coś tu przedawkował :ganja:

0
  • #15 09 Lut 2014 01:22
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

AxelNext napisał:
    3 x TAK
    Kolejne trzy głupie pytania.
    Dobry sklep elektroniczny albo komputerowy i na miejscu zrobią kabel o żądanej długości.

Zastanów się chłopie, jakie bzdury wypisujesz, piszesz o GOTOWYM kablu, a potem, że zrobią w sklepie, skąd wiesz, jaki będziesz potrzebował.
    AxelNext napisał:
    Chyba ktoś coś tu przedawkował

Wystarczy MYŚLEĆ, a nie klepać, co ślina na język przyniesie.

0
  • #16 09 Lut 2014 01:28
    AxelNext
    Poziom 38  

A skąd wiesz jakiej długości kabel będzie potrzebowała ?
    Czepiłeś się jak rzep psiego ogona tych kabli i bredzisz od rzeczy.
    Może będzie potrzebowała standardowej długości ? Nie napisała więc o co ci chodzi.
    No tak, długość kabli w tym temacie jest najważniejsza.

0
  • #17 09 Lut 2014 02:58
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

AxelNext napisał:
    No tak, długość kabli w tym temacie jest najważniejsza.

Pomyśl trochę, by położyć kable, musisz je zamocować, może coś przewiercić w ścianie, zarobić końcówki, i Ty myślisz, ze ta kobieta nie mająca o tym zielonego pojęcia to sama zrobi.

Mój sposób, to :kupić co proponuję, podłączyć do komputera, skonfigurować przy pomocy dołączonego oprogramowania w PL, podpiąć to tam gdzie już potrzeba i się cieszyć, że wszystko śmiga.
    Moja żona nie mająca pojęcia o tym wszystkim, skonfigurowała Netgeara w 2 minuty!, do pracy wifi i po kablach.
    Nikt się nikogo nie czepił, tylko propozycja pomocy powinna być adekwatna do wiedzy i umiejętności usera.
    Poza tym, nawet jeśli sama tego nie zrobi, to ktoś z serwisu komputerowego zrobi jej to za 50 zł, nie wydaje mi się, że ktoś za 50 zł poprowadzi zalecane przez Ciebie dwa kable po domu czy mieszkaniu, bo i za kabel trzeba zapłacić i za końcówki itd..
    Choć przyznać muszę, że założycielka tematu też dawkuje informacje, ze wzrostem temperatury odpowiedzi....

0
  • #18 18 Lut 2014 20:20
    Nowa3211
    Poziom 5  

Dziękuję wam bardzo za odpowiedzi. Mam kolejne pytanie.

Zakupiłam TV Smart TV od Samsunga, i gdy podłączam kabel RJ45 do telewizor, TV wykrywa go, ale nie mogę korzystać z sieci ponieważ pojawia się informacja o konfiguracji IP (bramki domyślne itd) a ja na tym się nie znam, czy potrzebuję do tego routera lub modemu? Czym się różni modem od routera? Internet mam najzwyklejszy z kablówki.

0
  • #19 18 Lut 2014 21:18
    AxelNext
    Poziom 38  

Przeczytaj jeszcze raz swój temat od początku bo nie mamy zamiaru się powtarzać.
    Wszystko o co pytasz już zostało napisane.

0
  • #20 19 Lut 2014 07:57
    grubs
    Poziom 32  

Zamiast tworzyć kolejne posty, proponuję koleżance jeszcze raz napisać czego oczekujesz.
    Zgodnie z regulaminem podać urządzenia, które podłączasz.
    Podaj model TV, dekoder już znamy, ale o sieci dalej niewiele wiemy.
    Więc napisz, kto dostarcza internet, piszesz że z kablówki, ale co to znaczy, skoro mówisz o kablu rj45 (to co wychodzi on ze ściany?). Jak nie potrafisz tego opisać, to zrób zdjęcia urządzenia, z którego kabel wychodzi i napisz model.
    Bez tego chyba nie ma sensu tworzyć kolejnych postów.
    A pytanie, czym się różni modem od routera znajdziesz w internecie. Tu nie jest miejsce na takie tłumaczenia.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo