Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung Galaxy Mini 2 S6500D nie włącza się

mirami321 09 Lut 2014 10:55 3765 4
  • #1 09 Lut 2014 10:55
    mirami321
    Poziom 2  

Witam. Mam problem z moim samsungiem, mianowicie miałem zainstalowanego CyanogenModa 10.2, działał bez zarzutów. Chciałem zainstalować CyanogenMod 11.0, ale podczas wgrywania przez ClockWorkMod wywalało błąd. Kolega polecił mi wgranie tego: CWM-KitKatCompatible-i9100.zip . Więc wyczyściłem obie cache i zainstalowałem to. Następnie spróbowałem zainstalować cyana 11 i dalej wywaliło błąd. Więc zrezygnowałem z tego, wyczyściłem cache i wgrałem na powrót 10.2. Następnie dałem reboot i czekałem aż telefon się włączy. Ale nie włączył się. Próbowałem sam, wszystkimi możliwymi kombinacjami typu: przejście w download mode, przejście w recovery - ale nic nie skutkuje.

P.S Podczas wgrywania miałem baterie 5%, nie wiem czy to w czymś zawiniło, ale być może. Proszę o szybką odpowiedź.

0 4
  • #2 09 Lut 2014 11:25
    topstar
    Poziom 18  

No to gratuluję, w każdym poradniku pisze aby najpierw naładować baterię do pełna lub chociaż 70% aby telefon nie umarł podczas wgrywania softu. Jeśli nie wchodzi Ci w download ani recovery najprawdopodobniej ubił się boot, a tak w ogóle to co ci kolega polecił wgrać to jest recovery do galaxy SII a nie do twojego 6500D.

1
  • #3 09 Lut 2014 11:28
    Fallouciarz
    Poziom 19  

Jak ktoś się na czymś nie zna to się za to nie bierze albo uczy się czytać !

Do jakichkolwiek czynności związanych z modyfikacją/zmianą oprogramowania potrzebujemy baterii naładowanej na minimum 80%, to jest elementarna wiedza !

Poza tym bardzo fajnego masz kolegę, który podrzucił Ci CWM dedykowanego pod SII.

Teraz możesz jedynie spróbować naładować baterię na innym telefonie lub podmienić, najlepiej pożyczyć od kogoś naładowaną, wsadzić i spróbować odpalić telefon, jeśli nie odpali na naładowanej baterii ani nie wejdzie w recovery/download mode to pozostaje tylko serwis.

0
  • #4 09 Lut 2014 11:39
    mirami321
    Poziom 2  

Dziękuję za porady, tak myślałem że to przez baterię, proszę się nie wydzierać, każdy popełnia błędy. Wiedziałem że trzeba mieć baterię naładowaną, ale każdy człowiek może popełnić błąd.

0
  • #5 09 Lut 2014 11:42
    Fallouciarz
    Poziom 19  

Tylko że ten błąd będzie Ciebie kosztował kilka ładnych złotych, w najgorszym przypadku stracisz telefon (zbyt wysokie koszty naprawy względem kupna używanego telefonu) i po co Ci to było? Nie lepiej samemu posiedzieć np 30 minut dłużej, pogrzebać i znaleźć rozwiązanie, a przez ten czas telefon by poleżał spokojnie pod ładowarką?

0
  Szukaj w 5mln produktów