Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zelmer Elf 1300W - Jak rozebrać silnik od odkurzacza zelmer elf 1300W

zawsze1 09 Lut 2014 11:13 8943 6
  • #1 09 Lut 2014 11:13
    zawsze1
    Poziom 2  

Witam,
    mam pytanie, jak rozebrać silnik od odkurzacza zelmer elf 1300W. Próbowałem z jednej strony wirnika skontrować go śrubokrętem, bo jest wycięcie na śrubokręt, a z drugiej strony jest nakrętka na klucz 13 którą próbowałem odkręcić po skontrowaniu, ale nic nie pomogło, "nie ruszy", śrubokręt wyskakuje i nie można odkręcić. Czy są na to jakieś sposoby żeby rozkręcić ten silnik?. Chciałbym to zrobić żeby wymienić łożysko od strony komutatora. Czy trzeba do tego mieć jakiś mały ściągacz czy większy też podejdzie?

1 6
  • #3 10 Lut 2014 09:59
    zawsze1
    Poziom 2  

Tak, zdjąłem osłonę turbinki. Próbowałem z drugą osobą, ale nawet "nie drgnie".
    A może ta nakrętka m8 na klucz 13 na ośce wirnika jest lewoskrętna i trzeba odkręcać przekręcając ją w prawo? Próbowaliśmy kręcić w prawą stronę i też nie ruszy, śrubokręt wyskakuje. Spróbuję jeszcze wlać na nakrętkę jakiegoś odrdzewiacza np. WD 40 i zostawić na kilka godzin, może poluzuje.

1
  • Pomocny post
    #4 10 Lut 2014 12:01
    dzi_dziuś
    Specjalista AGD

Spróbuj przytrzymać ręką turbinkę, odkręcamy w lewo.

0
  • Pomocny post
    #5 10 Lut 2014 15:34
    falo22
    Poziom 25  

Czasem zdarza sie lewoskrętna nakrętka , ale nie przypominam sobie jej w tym modelu.

0
  • Pomocny post
    #6 10 Lut 2014 16:40
    Witold5
    Poziom 30  

Ja to robię tak: duży wkrętak (taki z sześciokantem) wkręcam w imadło, stawiam na nim (w wycięciu wirnika) silnik, na nakrętkę nakładam klucz (najlepiej oczkowy) i energicznie uderzam młotkiem. Przeważnie już jedno czasem dwa uderzenia wystarczą.

3
  • #7 10 Lut 2014 22:03
    zawsze1
    Poziom 2  

Dziękuję Panowie za wszystkie rady, sposób opisany przez Witolda5 zadziałał - silnik rozkręciłem. Pozdrawiam.

3