Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak połączyć stycznik Hager ET221?

09 Lut 2014 12:32 5130 10
  • Poziom 9  
    Witam.
    Proszę o pomoc w podłączeniu stycznika - tak się to chyba nazywa.
    Ja połączyłem to w sposób następujący i po naciśnięciu przycisku dzwonkowego, w momencie jego trzymania, żarówka świeci (słychać jego załączenie) a jak puszczę to gaśnie.
    Jest ustawione na auto.
    Jak połączyć stycznik Hager ET221?
    Mój wygląda tak: Jak połączyć stycznik Hager ET221? .

Nie jest on nowy więc pytanie, czy jest zepsuty czy ja źle podłączam?
    (Światło ma być zapalane - gaszone z 4 miejsc).
    Proszę o pomoc.
  • Relpol przekaźniki
  • Moderator Energetycy
    Po prostu źle podłączasz. Brak podtrzymania sterowania, i nie ma tu nic do rzeczy funkcja "AUTO" w przekaźniku.
  • Relpol przekaźniki
  • Poziom 9  
    To jak w takim układzie ma byc to połączone?
  • Moderator Energetycy
    Trzeba podawać napięcie cały czas na cewkę stycznika, by styki robocze pozostały w pozycji załącz.
    Realizuje się to na różne sposoby, poprzez układ Z-W, przekaźnik bistabilny (i przycisk dzwonkowy) czy po prostu zwykły wyłącznik On-Off.

Masz przycisk zwierny, ale brakuje Ci rozwiernego, by układ (wspomniany Z-W) działał :D
  • Poziom 26  
    Czy ten stycznik dajesz ze względu na duże obciążenie? Jeżeli tak, to wykonaj sterowanie jak do jednej "żarówki" (dwa przełączniki schodowe i dwa krzyżowe), cewkę stycznika podłącz w miejsce tej "żarówki" a przez styki robocze stycznika puść prąd na zasilanie głównego obciążenia.
  • Poziom 9  
    Proszę o wyjaśnienie łopatologiczne jak zrobic żeby to działało. Ten stycznik daje bo taki mam dostałem go w prezencie wiec jak uda się go wykorzystac to zaoszczędze a jak nie to będe musiał kupic w sklepie. Chce aby zarówka była zapalana-gaszona z 4 miejsc za pomocą przełączników dzwonkowych. Da się to z wykorzystaniem tego przekaźnika zrobic czy trza kupic inny??? Jak się da to proszę o podpowiedz gdzie który kabel podłączyc. Dziękuję i pozdrawiam.
  • Moderator Energetycy
    Dokupić przekaźnik bistabilny i po kłopocie.
  • Poziom 9  
    Tzn rozumie że ten przekaźnik co posiadam jest bezużyteczny. Jaki zatem kupic proszę o podpowiedz jakiś symbol? Dzięki i pozdrawiam. Ps. do czego w takim układzie jest ten przekaźnik co mam co z jego pomocą można zrobic?
  • Moderator Energetycy
    Nie jest bezużyteczny. Odpowiedź znajduje się w poście #4
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 9  
    do tego musisz dodać przekaźnik bistabilny, i wtedy przycisków ile chcesz