Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD od 46" do filmów i gier

09 Lut 2014 13:15 1305 11
  • Poziom 10  
    1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 40m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-4
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? również bokiem
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? stać
    6. Jak słońce świeci w pokoju? wschodnie z prawej
    7. Jaki masz obecnie telewizor? samsung ue40eh5000
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? dobry szybki smart, 3d, pilot a la magic remote, dlna
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? UPC
    10 .Jakie urządzenia?
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? matową
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? filmy
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? tak
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? 50%
    16. Preferencje co do marki? Samsung, LG
    17. Preferencje co do wielkości? minimum 46
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? świecące narożniki, blade kolory, smużenie
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 3500
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - jeśli tak to jakie, pasywne czy aktywne? bez różnicy

W związku z tym że obecny samsung zmienia pokój to szukamy czegoś większego do salonu. Oczywiście wchodzą w grę również inne marki oprócz philipsa (wyjątkowo denerwuje mnie menu, obsługa i design)
    Z góry dziękuję za pomoc, będę wdzięczny za każdą opinie
  • Poziom 10  
    Dzięki za tak szybką odpowiedź.
    Mario szukam raczej większych... tak jak napisałem myślę o 47-50"

Czytałem co nieco wcześniej o tym Panasonicu. wydaje się w porządku.
    Oczywiście LCD w temacie sugeruje matryce ale jak najbardziej jestem otwarty na plazmy.
    Kwestia tego czy da się normalnie na nich grać?
    Jeżeli cena przekroczy odrobinę określoną kwotę to tragedii nie będzie :)
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    Oglądałem Panasoniki w sklepie.... zarówno ledowy jak i plazmę i spodobały mi się oba. Pan w sklepie wyraźnie faworyzował plazmę i stwierdził, że jeżeli kupie leda to popełnię duży błąd.
    Faktycznie plazma w sklepie wygląda słabiej niż led ale ludzik potwierdził co można przeczytać na forach, że taki efekt ledów, które w sklepie mają parametry wykręcone na maxa. Biały kolor w plazmie faktycznie wyglądał dramatycznie.

Co mnie jednak najbardziej interesowało to smart. Okazał bardzo fajny, szybki ale zmartwiło mnie to co powiedział doradca (który swoją drogą był chyba najbardziej ogarniętym doradcą jakiego kiedykolwiek spotkałem w tego typu sklepie) czyli to że odczyt danych z dysków usb 'wymaga czasu' i że LG radzą sobie lepiej w tej sprawie.
    I druga kwestia... faktycznie ponoć podczas jasnych scen tv 'buczy'.
    Ktoś może to potwierdzić?
  • Poziom 25  
    Buczy? Może jakiś układ uszkodzony. Nie powinno buczeć. W tym budżecie powinieneś znaleźć LG 47LA691. Teraz podstawa to intuicyjna obsługa, użytkownik nie chce się zagłębiać w to jak działa oprogramowanie, tylko po prostu zacząć go używać. Wracając do plazm, to różnie z nimi bywa, ja chcesz mieć super kolory to rozglądaj się za OLEDem.
  • Poziom 10  
    Bardzo chętnie kupię od Ciebie OLED za 3500.
    Co do buczenia to wiele takich opinii na forach.
    A samą idee smarta znam... tylko kwestia jego designu i szybkości. Ale jeżeli dysk ma odczytywać w czasie dłuższym niż odczytuje mój obecny samsung to trochę słabo.
    Planuje ściągnąć materiały zrzucić na dysk i zrobić test w sklepie :)
    Ciekawe czy będą mieli coś przeciwko.
  • Poziom 1  
  • Poziom 10  
    I tak też się stało... ciężko było znaleźć tą plazmę jeszcze w sklepach nie z wystawy. Ale udało się :)
    Dzięki za pomoc... czas na zabawę
  • Poziom 1