Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Inne] Drukarka kolorowa - bardzo rzadkie drukowanie

tiago89 09 Feb 2014 13:38 3483 8
 • #1
  tiago89
  Level 9  
  Witam,

  czy mógłby ktoś polecić drukarkę, która nadawałaby się do bardzo rzadkich wydruków? Przewidywana ilość wydruków (miesięcznie) to około 5 stron czarno-białych i 2-3 kolorowe.
  Wiem, że to bardzo mało, ale chodzi tylko o to, że jak potrzebuje coś wydrukować, to drukarka ma działać, a nie stwarzać problemów typu zaschnięty tusz czy głowica.

  Przewidywany Max koszt to ~400zł. Przede wszystkim: czy przy tak małej ilości wydruków lepiej kupić tanią laserówkę, czy może jakąś dobrą atramentową, która nie pozwala zaschnąć tuszowi? Druga opcja pewnie odpowiadałaby mi bardziej, bo można wtedy pomyśleć o jakimś urządzeniu wielofunkcyjnym, co pozwoliło by mi całkowicie pozbyć się starego epsona sx515w... ale nie to jest najważniejsze.

  Na takich rzeczach jak szybkość wydruku czy wi-fi raczej mi nie zależy.

  Zdaję sobie sprawę, że na forum pojawiały się już tego typu wątki, ale w większości przypadków nie dotyczyły aż tak niewielkich ilości wydruków, a przede wszystkim są dosyć nieaktualne i zaproponowane tam modele nie są już w sprzedaży.
 • #2
  User removed account
  Level 1  
 • #3
  tiago89
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź.

  Chyba zdecyduje się na tego samsunga 365, ma całkiem niezłe opinie, no i z tego co czytałem to mam przynajmniej pewność, że jak potrzebuje raz na jakiś czas coś wydrukować, to nie będzie kłopotów.

  Co do mojego epsona, to przede wszystkich zasycha i to bardzo często. Jakby tego było mało to teraz już nawet się go włączyć nie da, bo cały czas wyrzuca błąd 'nie rozpoznano naboi'. Próbowałem już zmiany tuszu, resetowania ich, czyszczenia w zasadzie czego tylko się da i nic. Generalnie problemy z epsonem zaczęły się, gdy raz tylko włożyłem tam zamienniki i to był mój największy błąd (później już nawet oryginalne nie chciały działać jak kiedyś).
  Skoro każda atramentowa zasycha, to raczej już bym się wolał nie pchać w tego typu drukarki.

  Zdaję sobie sprawę, że starsze używane modele pewnie spełniłyby moje oczekiwania, ale jakoś nie mam zaufania do używanych sprzętów. Wolałbym coś nowego, z gwarancją.

  Raz jeszcze dzięki za odpowiedź.
 • #4
  User removed account
  Level 1  
 • #5
  tiago89
  Level 9  
  my41s wrote:
  Są też wyjątki. Ja nie tak dawno odnalazłem w piwnicy Epsona C82, który po 2, czy 3 latach postoju bez problemu drukował (czarno biały). Kolor miałem praktycznie puste, ale po teście dysz nie widać, żeby zasechł (wszystkie drożne!). Jedynie żółty to niewiadoma - nawet kropli tuszu nie miałem.

  Problem w tym, że takiej nowej sztuki już nigdzie nie dostanę, a to co aktualnie oferują producenci, to raczej nie ma zbyt dobrych opinii jeśli chodzi o pozostawienie drukarki na miesiąc w bezczynności... chyba, że znasz jakiś model, który jest w sprzedaży i tusze nie zasychają?

  my41s wrote:
  tiago89 wrote:
  Chyba zdecyduje się na tego samsunga 365, ma całkiem niezłe opinie,

  Ja bym wziął hp, bo ma na chwilę obecną zdecydowanie tańsze tonery.
  HP - zamienniki czarny 1200 stron - za ~40zł, komplet ~150zł / 1200 czarny, 1000 kolor, bęben 14 000 stron czarny, 7000 stron kolory, ~150zł - ~17,5 gr za kolor, czarny ~5 gr
  Samsung - zamienniki po ok. 100zł za jeden, bęben - ok. 400zł / 16k czarny, 4k kolor; nawet nie liczę... ok. 50gr wydruk w kolorze, czarny ok. 10gr

  Przyznam, że jest to dość mocny argument :)
  A co sądzicie o regeneracji tonerów w samsungu 365? Widziałem w sieci takie oferty: wysyłam im drukarkę, oni instalują wieczny chip i ładują tonery do pełna i od tej pory można sobie samemu uzupełniać tonery - koszt 100zł + przesyłka.
  Czy to bezpieczne? I czy faktycznie jest takie łatwe i przyjemne?
 • #6
  User removed account
  Level 1  
 • #7
  tiago89
  Level 9  
  my41s wrote:
  to, że ten epson mi nie zasechł to raczej była zasługa tego, że były tam wsadzone jakieś najtańsze wodniste zamienniki... Natomiast jeśli chodzi o nowe, to rynek drukarek atramentowych ostatnio się trochę skurczył na rzecz urządzeń laserowych i wielofunkcyjnych, więc takiego bardzo dużego wyboru nie ma.
  Jeśli wydrukujesz coś raz na 2 tygodnie, to spokojnie możesz wybrać atramentową.

  no i teraz to już kompletnie zgłupiałem :)
  to może zadam nieco inne pytanie: jaka drukarka (albo urządzenie wielofunkcyjne) dobrze znosi takie tanie, wodniste, nie zasychające zamienniki?
  przy okazji jakie to zamienniki i na jak długo można by je pozostawić w bezczynności?

  w kilku miejscach polecany był Brother, jako marka niezawodna, z tanimi, bezproblemowymi zamiennikami
 • #8
  User removed account
  Level 1  
 • #9
  tiago89
  Level 9  
  my41s wrote:
  I masz odpowiedź :)

  Dzięki raz jeszcze za nakierowanie.

  Wybór padnie chyba na Brother DCP-J315W - tzn chciałem powiedzieć "wybór padłby" na Brother DCP-J315W, ale drukarki niestety nigdzie już dostać nie można.

  Jest za to dostępny jej następca J152W, ale czy to urządzenie jest równie niezawodne? Chodzi mi głównie o dostępność solidnych zamienników,
  miał już ktoś może kontakt z zamiennikami do J152W? Widzę, że na wiadomym serwisie aukcyjnym pojawiły się takie pojemniki z tuszem w cenie 10zł, ale trzeba przeklejać chipy :(