Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Inne] Drukarka kolorowa - bardzo rzadkie drukowanie

tiago89 09 Lut 2014 13:38 3177 8
  • #1 09 Lut 2014 13:38
    tiago89
    Poziom 7  

Witam,

czy mógłby ktoś polecić drukarkę, która nadawałaby się do bardzo rzadkich wydruków? Przewidywana ilość wydruków (miesięcznie) to około 5 stron czarno-białych i 2-3 kolorowe.
    Wiem, że to bardzo mało, ale chodzi tylko o to, że jak potrzebuje coś wydrukować, to drukarka ma działać, a nie stwarzać problemów typu zaschnięty tusz czy głowica.

Przewidywany Max koszt to ~400zł. Przede wszystkim: czy przy tak małej ilości wydruków lepiej kupić tanią laserówkę, czy może jakąś dobrą atramentową, która nie pozwala zaschnąć tuszowi? Druga opcja pewnie odpowiadałaby mi bardziej, bo można wtedy pomyśleć o jakimś urządzeniu wielofunkcyjnym, co pozwoliło by mi całkowicie pozbyć się starego epsona sx515w... ale nie to jest najważniejsze.

Na takich rzeczach jak szybkość wydruku czy wi-fi raczej mi nie zależy.

Zdaję sobie sprawę, że na forum pojawiały się już tego typu wątki, ale w większości przypadków nie dotyczyły aż tak niewielkich ilości wydruków, a przede wszystkim są dosyć nieaktualne i zaproponowane tam modele nie są już w sprzedaży.

0 8
  • #2 09 Lut 2014 14:39
    my41s
    Poziom 32  

Atramenty, jak się nie przedrukuje raz na jakiś czas to mogą zaschnąć (choć nie zawsze).
    Z nowych kolorowych laserów:
    HP Color Laserjet Pro CP1025 - za ok. 400zł
    Canon LBP7010C
    Samsung CLP-360, 365

tiago89 napisał:
    co pozwoliło by mi całkowicie pozbyć się starego epsona sx515w.

A co z tym epsonem nie tak? Zasycha?

tiago89 napisał:
    zaproponowane tam modele nie są już w sprzedaży.

W sumie na Twoim miejscu szukałbym jakiejś taniej, używanej atramentowej (lub wielofunkcyjnego) na wkłady z głowicami. np. HP 5150, 5940, 5740... Choć stare, ale dobre. Zaschnie - to najwyżej wymienisz tusz, albo delikatnie odmoczysz :)
    Albo kupił laser kolor... Atramentowej nie zawsze wychodzą na zdrowie długie przestoje. Jeśli jednak drukujesz choć 1-2 razy w miesiącu to można się nad taką zastanowić.

0
  • #3 09 Lut 2014 18:42
    tiago89
    Poziom 7  

Dzięki za odpowiedź.

Chyba zdecyduje się na tego samsunga 365, ma całkiem niezłe opinie, no i z tego co czytałem to mam przynajmniej pewność, że jak potrzebuje raz na jakiś czas coś wydrukować, to nie będzie kłopotów.

Co do mojego epsona, to przede wszystkich zasycha i to bardzo często. Jakby tego było mało to teraz już nawet się go włączyć nie da, bo cały czas wyrzuca błąd 'nie rozpoznano naboi'. Próbowałem już zmiany tuszu, resetowania ich, czyszczenia w zasadzie czego tylko się da i nic. Generalnie problemy z epsonem zaczęły się, gdy raz tylko włożyłem tam zamienniki i to był mój największy błąd (później już nawet oryginalne nie chciały działać jak kiedyś).
    Skoro każda atramentowa zasycha, to raczej już bym się wolał nie pchać w tego typu drukarki.

Zdaję sobie sprawę, że starsze używane modele pewnie spełniłyby moje oczekiwania, ale jakoś nie mam zaufania do używanych sprzętów. Wolałbym coś nowego, z gwarancją.

Raz jeszcze dzięki za odpowiedź.

0
  • #4 09 Lut 2014 20:06
    my41s
    Poziom 32  

tiago89 napisał:
    Skoro każda atramentowa zasycha, to raczej już bym się wolał nie pchać w tego typu drukarki.

Są też wyjątki. Ja nie tak dawno odnalazłem w piwnicy Epsona C82, który po 2, czy 3 latach postoju bez problemu drukował (czarno biały). Kolor miałem praktycznie puste, ale po teście dysz nie widać, żeby zasechł (wszystkie drożne!). Jedynie żółty to niewiadoma - nawet kropli tuszu nie miałem.

tiago89 napisał:
    Chyba zdecyduje się na tego samsunga 365, ma całkiem niezłe opinie,

Ja bym wziął hp, bo ma na chwilę obecną zdecydowanie tańsze tonery.
    HP - zamienniki czarny 1200 stron - za ~40zł, komplet ~150zł / 1200 czarny, 1000 kolor, bęben 14 000 stron czarny, 7000 stron kolory, ~150zł - ~17,5 gr za kolor, czarny ~5 gr
    Samsung - zamienniki po ok. 100zł za jeden, bęben - ok. 400zł / 16k czarny, 4k kolor; nawet nie liczę... ok. 50gr wydruk w kolorze, czarny ok. 10gr

0
  • #5 09 Lut 2014 20:56
    tiago89
    Poziom 7  

my41s napisał:
    Są też wyjątki. Ja nie tak dawno odnalazłem w piwnicy Epsona C82, który po 2, czy 3 latach postoju bez problemu drukował (czarno biały). Kolor miałem praktycznie puste, ale po teście dysz nie widać, żeby zasechł (wszystkie drożne!). Jedynie żółty to niewiadoma - nawet kropli tuszu nie miałem.

Problem w tym, że takiej nowej sztuki już nigdzie nie dostanę, a to co aktualnie oferują producenci, to raczej nie ma zbyt dobrych opinii jeśli chodzi o pozostawienie drukarki na miesiąc w bezczynności... chyba, że znasz jakiś model, który jest w sprzedaży i tusze nie zasychają?

my41s napisał:
    tiago89 napisał:
    Chyba zdecyduje się na tego samsunga 365, ma całkiem niezłe opinie,

Ja bym wziął hp, bo ma na chwilę obecną zdecydowanie tańsze tonery.
    HP - zamienniki czarny 1200 stron - za ~40zł, komplet ~150zł / 1200 czarny, 1000 kolor, bęben 14 000 stron czarny, 7000 stron kolory, ~150zł - ~17,5 gr za kolor, czarny ~5 gr
    Samsung - zamienniki po ok. 100zł za jeden, bęben - ok. 400zł / 16k czarny, 4k kolor; nawet nie liczę... ok. 50gr wydruk w kolorze, czarny ok. 10gr

Przyznam, że jest to dość mocny argument :)
    A co sądzicie o regeneracji tonerów w samsungu 365? Widziałem w sieci takie oferty: wysyłam im drukarkę, oni instalują wieczny chip i ładują tonery do pełna i od tej pory można sobie samemu uzupełniać tonery - koszt 100zł + przesyłka.
    Czy to bezpieczne? I czy faktycznie jest takie łatwe i przyjemne?

0
  • #6 09 Lut 2014 21:33
    my41s
    Poziom 32  

tiago89 napisał:
    chyba, że znasz jakiś model, który jest w sprzedaży i tusze nie zasychają?

to, że ten epson mi nie zasechł to raczej była zasługa tego, że były tam wsadzone jakieś najtańsze wodniste zamienniki... Natomiast jeśli chodzi o nowe, to rynek drukarek atramentowych ostatnio się trochę skurczył na rzecz urządzeń laserowych i wielofunkcyjnych, więc takiego bardzo dużego wyboru nie ma.
    Jeśli wydrukujesz coś raz na 2 tygodnie, to spokojnie możesz wybrać atramentową.

0
  • #7 09 Lut 2014 21:57
    tiago89
    Poziom 7  

my41s napisał:
    to, że ten epson mi nie zasechł to raczej była zasługa tego, że były tam wsadzone jakieś najtańsze wodniste zamienniki... Natomiast jeśli chodzi o nowe, to rynek drukarek atramentowych ostatnio się trochę skurczył na rzecz urządzeń laserowych i wielofunkcyjnych, więc takiego bardzo dużego wyboru nie ma.
    Jeśli wydrukujesz coś raz na 2 tygodnie, to spokojnie możesz wybrać atramentową.

no i teraz to już kompletnie zgłupiałem :)
    to może zadam nieco inne pytanie: jaka drukarka (albo urządzenie wielofunkcyjne) dobrze znosi takie tanie, wodniste, nie zasychające zamienniki?
    przy okazji jakie to zamienniki i na jak długo można by je pozostawić w bezczynności?

w kilku miejscach polecany był Brother, jako marka niezawodna, z tanimi, bezproblemowymi zamiennikami

0
  • #8 09 Lut 2014 22:14
    my41s
    Poziom 32  

tiago89 napisał:
    w kilku miejscach polecany był Brother, jako marka niezawodna, z tanimi, bezproblemowymi zamiennikami

I masz odpowiedź :)

0
  • #9 09 Lut 2014 23:08
    tiago89
    Poziom 7  

my41s napisał:
    I masz odpowiedź :)

Dzięki raz jeszcze za nakierowanie.

Wybór padnie chyba na Brother DCP-J315W - tzn chciałem powiedzieć "wybór padłby" na Brother DCP-J315W, ale drukarki niestety nigdzie już dostać nie można.

Jest za to dostępny jej następca J152W, ale czy to urządzenie jest równie niezawodne? Chodzi mi głównie o dostępność solidnych zamienników,
    miał już ktoś może kontakt z zamiennikami do J152W? Widzę, że na wiadomym serwisie aukcyjnym pojawiły się takie pojemniki z tuszem w cenie 10zł, ale trzeba przeklejać chipy :(

0