Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nowa "zagadka" typu "co to za głośnik".`

House System 09 Lut 2014 13:49 1344 3
  • #1 09 Lut 2014 13:49
    House System
    Poziom 18  

Witam, tak jak w temacie, zostałem posiadaczem głośnika 15", którego szukałem na necie i niczego się nie doszukałem. Jednynie wiem że to głośnik 2cewkowy.

Na głośniku widnieją następujące dane:
    OHM INDUSTRIES
    MODEL: DVC15/75
    IMPEDANCE 4+4 OHMS
    SERIAL NO: 0861

Wydaje mi się że głośnik został wyjęty z kolumny produkcji OHM'a (patrz oznaczenie) lecz nie jestem tego pewny.
    Jest ktoś tutaj na forum który zna ten głośnik i miał z nim styczność ?
    Prosiłbym o pomoc.

Ciekawostką jest nalepka Dragons Head (więc przypuszczam ze byl on naprawiany przez ta firmę).

Pozdrawiam.
    House System.

• #2 10 Lut 2014 18:56
    House System
    Poziom 18  

No to pytanie z "innej beczki". W jakiej obudowie mógłby pracować wyżej wymieniony głośnik ?? Oraz czy były wykorzystywane 2 cewkowe głośniki na estradzie ?

• #3 13 Lut 2014 22:58
    cefaloid
    Poziom 29  

House System napisał:
    No to pytanie z "innej beczki". W jakiej obudowie mógłby pracować wyżej wymieniony głośnik ??

Jeśli nie znasz jego parametrów (a nie znasz) to mógłby zagrać w obudowie zamkniętej o objętości "pi razy oko" 50 do 90 litrów . W innej obudowie niż zamknięta efekty będą kompletnie nieprzewidywalne.

House System napisał:
    Oraz czy były wykorzystywane 2 cewkowe głośniki na estradzie ?

Oczywiście, że były.

Ew napisz do polskiego dealera czy ma parametry tego głośnika lub wie, z jakiej kolumny estradowej pochodzi: http://www.ohm.pl/
    Aha -może się okazać, że z tego będzie nie super subwoofera. Tego typu głośniki estradowe są bardzo głośne ale zwykle nie schodzą za nisko - choć może masz szczęście i zejdzie do 35-40Hz.

• #4 15 Lut 2014 09:56
    PANICZKAMIL
    Użytkownik obserwowany

Band Pass 450 podobno ?

Black Friday do -15%
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Ferguson