Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lark FreeMe X2 10.1 - Jak wejść w recovery mode i powrócić do ustawień fabr.

09 Lut 2014 14:20 22254 10
  • Poziom 12  
    Witam szanownych forumowiczów i zwracam się do was z prośbą o pomoc w rozwiązaniu następującego problemu: Kupiłem córce tablet Lark FreeMe 10.1 i młodszy syn dorwał się do niego i zablokował ekran rysując wielokrotnie zły wzór. Nie byłoby problemu gdyby było włączone wifi. Niestety nie mogę obecnie włączyć wifi ani USB debuggera. Jedynym wyjściem jak się dowiedziałem jest factory reset. Niestety nigdzie nie mogę znaleźć informacji jak wejść w recovery mode na tym tablecie. Próbowałem różnych kombinacji przycisków "power" , "+" i "-" i nic. Proszę o pomoc :cry:
  • Poziom 9  
    Do recovery próbowałeś wejść z wyłączonego czy włączonego tabletu?
  • Poziom 12  
    Jak trzymałem wciśnięte wszystkie przyciski przy włączonym, to się wyłącza. A przy wyłączonym nic się nie dzieje. Trzymałem nawet ponad 60s.
  • Moderator Programowanie
    Trzeba wyłączyć urządzenie. Zupełnie.
    A następnie uruchomić trzymając wciśnięty jeden z przycisków Vol- albo Vol+.
    Sam możesz ustalić który.
    Przycisk należy puścić, w momencie gdy na ekranie pojawią się pierwsze napisy.
  • Poziom 12  
    Dzięki, to też nie działa :cry: Pierwsze napisy to "android", puszczam i system uruchamia się normalnie.
  • Moderator Programowanie
    Sprawdzałeś każdą kombinację?
    Vol+, Vol-, Vol- i Vol+? Ewentualnie przytrzymać jeszcze do tego POWER?
  • Poziom 12  
    Próbowałem, niestety też nie działa. :cry:
  • Poziom 21  
    Trzeba wyłączyć urządzenie. NP.Reset.
    A następnie uruchomić trzymając wciśnięty jeden z przycisków pierwszy Vol+. i potem power.
    Przycisk należy natychmiast puścić, w momencie gdy na ekranie pojawią się pierwsze napisy.
    Potem przedostatnia pozycja i reset pamięci urzytkownika.
    Tak zresetowałem kod zygzakowy.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Dziękuję, być może to działa ale na razie tego nie sprawdzę. Odesłałem swego Larka do autoryzowanego serwisu i mi przywrócili ustawienia fabryczne. Mimo wszystko jeszcze raz dziękuję za chęć pomocy.
    Temat do zamknięcia.
  • Poziom 12  
    Witam.Kombinacja Vol + i power.Gdy pojawi się ekran puszczamy Power i trzymamy nadal Vol + do momentu pojawienia się trybu RECOVERY....Sprawdzone i działa
  • Poziom 12  
    Witam,
    Niestety nie mogę już tego sprawdzić czy działa ta kombinacja, bo serwis autoryzowany zrobił mi reset za free.
    Dziękuję za wszystkie posty.