Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Netia - router Pirelli - Podłączenie rejestratora VCR - zdalny dostęp

PrzemasBB 09 Lut 2014 15:12 2625 13
  • #1 09 Lut 2014 15:12
    PrzemasBB
    Użytkownik obserwowany

Witam serdecznie,

Temat o rejestratorze VCR ale problem z podłączeniem go do routera. Sprawa wygląda następująco. Posiadam taki o to sprzęt do monitoringu domu:
    Rejestrator 4 kanałowy: http://www.24m.pl/index.php?action=towar¶metr=2413
    oraz zestaw kamera + odbiornik http://www.24m.pl/index.php?action=towar¶metr=138

Sprzęt podłączony do telewizora działa tak jak powinien, jest obraz, dźwięk, nagrywa tak jak tego chcę problemem jest jednak zdalne sterowane. Można za pomocą internetu przeglądać podgląd na żywo z kamery oraz wcześniejsze nagrania. Rejestrator jest podłączony do routera pirelli za pomocą kabla:
    posiadam taki router: http://www.netia.pl/pomoc_dla_biznesu,temat,1598,modemrouter-pirelli-drg-a223g.html
    oraz internet w NETI

Laptopem natomiast łączę się poprzez Wifi i chciałbym po prostu przy pomocy tego laptopa mieć zdalne sterowanie. Dostałem ze sprzętem oprogramowanie CMS
    http://i01.i.aliimg.com/img/pb/628/918/252/1276091398962_hz-myalibaba-web13_119.jpg

Wszystko byłoby ok ale nie mogę połączyć się z tym rejestratorem. Spędziłem wiele godzin na przekierowaniu portów itp ale za cholerę nie mogę tego skomunikować ze sobą.
    W start -> uruchom -> cmd -> wpisuję ping [adres IP vdr] to jest połączenie bez strat pakietów, w przeglądarce kiedy wpisuję adres to pojawia się komunikat o kontrolkach activex
    Chciałbym prosić po prostu by ktoś łopatologicznie pokazał mi krok po kroku jak mam skonfigurować rejestrator oraz router bo po prostu nie radzę sobie.

0 13
  • #2 09 Lut 2014 16:23
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Z przeglądarką IE to chyba do 9 nie było problemu z ActiveX-em. Kwestia CMS to jakie porty masz przekierowane? Próbowałeś z DMZ na routerze? Jakie wtedy są objawy?

0
  • #3 09 Lut 2014 19:41
    PrzemasBB
    Użytkownik obserwowany

mam IE 11 i pojawia się komunikat, że kontrolka Activex nie jest zarejestrowana,
    przkierowałem porty: http 80 oraz UDP 34567
    DMZ ustawiłem tak, że podałem tylko IP vdr bo tylko to można było wpisać i też nie łączy, jest komunikat, że przekroczono czas połączenia

0
  • #4 09 Lut 2014 19:44
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Musisz się zdecydować albo DMZ albo przekierowanie. Próbowałeś dostępu z innej lokalizacji (innego IP)?

0
  • #5 09 Lut 2014 19:50
    PrzemasBB
    Użytkownik obserwowany

Wiem, sprawdzałem tylko dla przekierowania i tylko dla DMZ. Próbowałem też z innego IP, brama i maska ustawiona w vcr zgodnie z routerem.

0
  • #6 09 Lut 2014 22:33
    bresio
    Poziom 19  

W jakim celu chcesz udostępnić rejestrator w sieci?

Dostęp do swojego monitoringu, głównie z uwago na bezpieczeństwo, puściłem przez VPN.
    Rejestratory nie są widoczne publicznie. Po zestawieniu tunelu VPN mam dostęp do rejestratorów.

Jeżeli nie masz zamiaru udostępniać strumienia video w internecie, to proponuje Ci takie właśnie rozwiązanie.

0
  • #7 10 Lut 2014 08:26
    PrzemasBB
    Użytkownik obserwowany

Tzn. może nie tyle. co chcę udostępniać w sieci. tylko żeby było możliwy podgląd na żywo i zapisanych nagrań z dysku rejestratora za pomocą laptopa przez WiFi bez konieczności włączania telewizora. Całość, czyli rejestrator oraz odbiornik kamery bezprzewodowej znajduje się w innym pomieszczeniu i póki co trzeba podłączyć do niego monitor z innego komputera i tam wszystko śledzić. Jest możliwość zdalnego sterowania i z tego chcę korzystać. Opisz proszę, jak zrobić to VPN, bo nie chcę aby monitoring był publiczny tylko dla mnie z każdego miejsca, gdzie mam dostęp do internetu.

Z vcr chciałbym łączyć się z dwóch laptopów W7 i W8 podłączonych przez wifi do routera do którego podłączony kablem jest vcr.

0
  • #8 10 Lut 2014 09:05
    bresio
    Poziom 19  

Jak masz konkretnie model routera?

0
  • #9 10 Lut 2014 09:19
    PrzemasBB
    Użytkownik obserwowany

Tak jak napisałem na początku: Modem/Router Pirelli DRG A223G

0
  • #10 10 Lut 2014 09:35
    bresio
    Poziom 19  

Ten router ma możliwość jedynie przepuszczania VPN, ale sam jako serwer VPN nie zadziała.
    Nigdzie nie mogę znaleźć instrukcji do tego rejestratora (może dlatego że jeszcze trochę przysypiam).
    Być może sam rejestrator może działać jako serwer VPN i zamiast przekierowywać porty do samego panelu zarządzania/podglądu, przekierujesz na routerze porty do VPN.

W Twoim przypadku udostępnienie rejestratora w sieci narazi Cię na dostęp do zapisanych treści osób, którym nie chciałbyś pokazywać tego co nagrałeś, jak to nagrałeś i przede wszystkim, co widać na Twoich nagraniach.
    Ułatwi to znalezienie "ślepych" punktów Twojego systemu.

Na Twoim miejscu zainwestowałbym w inny router, który pozwoli Ci terminować tunele VPN (np. jakiś na którym można wgrać DD-WRT, OPEN-WRT lub którąkolwiek z ich odmian).

Jeżeli masz zbędny komputer, z 1GB RAM i 40GB dyskiem, to możesz pomyśleć o instalacji jakiegoś systemu zmieniającego komputer w router (np. ClearOS). Dojdzie Ci jeden komputer, który będzie ciągle działał.

0
  • #11 10 Lut 2014 09:39
    PrzemasBB
    Użytkownik obserwowany

W opisie rejestratora vcr czytam:

Do rejestratora dołączone jest oprogramowanie CMS umożliwiające obsługę rejestratora przez Internet zarówno przy stałym, jak i zmiennym adresie IP. Co ważne, REJB4X posiada wbudowany serwer DDNS, dzięki któremu przy zmiennym adresie IP użytkownik nie musi rejestrować domeny i ponosić z tego tytułu dodatkowych kosztów - rejestrator robi to za niego!

Także to właśnie chciałbym wykorzystać. Instrukcja obsługi tego vcr jest tak mierna że podetrzeć nią bym się nie chciał. Nie wiem właśnie co wpisać w rejestratorze a co w routerze żeby grało.

0
  • #12 10 Lut 2014 10:01
    bresio
    Poziom 19  

Dynamiczny DNS pozwoli Ci na dostęp do urządzenia po nazwie, niezależnie od tego, jaki masz adres od operatora.

Na routerze musisz przekierować porty do CMS.
    Zakładamy, że port CMS to port 8443

Przekierowanie możesz ustawić np. tak:
    port 10443 zewnętrznej strony routera (adres operatora) -> port port 8443 na adres rejestratora.

Wówczas chcąc się dostać z zewnątrz do rejestratora w przeglądarce wpisujesz http://adres_zewnętrzny(od operatora):10443
    Router przekieruje to rządzenia na adres rejestratora na port CMS

Na samym rejestratorze nic nie musisz zmieniać, poza oczywistą zmianą domyślnych haseł użytkowników dostarczanych przez domyślną konfigurację urządzenia.

0
  • #13 12 Lut 2014 20:29
    PrzemasBB
    Użytkownik obserwowany

Chciałbym dowiedzieć się też czy mogę zrobić bezprzewodowy mostek z dwóch takich samych routerów? Mam dwie sztuki pirelli drg a223g, jeden z nich ma podłączony internet i chciałbym by przesyłał bezprzewodowo sygnał na drugi router do którego jest podłączony vcr. W ustawieniach znalazłem coś takiego jak włącz WSD, ale nic po za tym, nie ma więcej opcj. Mógłbym prosić o pomoc jak to ustawić?

0
  • #14 12 Lut 2014 22:08
    bresio
    Poziom 19  

Instrukcja tego urządzenia nie przewiduje takiej możliwości.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo