Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Toyota Auris - Check Airbag - silnik nie odpala

mnih123 09 Feb 2014 16:06 4974 5
 • #1
  mnih123
  Level 10  
  Witam!
  Po małej, centralnej stłuczce wystrzeliły przednie poduszki powietrzne (Toyota Auris rok 2008, 1.6 benzyna). Silnik odpalił ale tylko na chwilę. Czy wystrzał poduszek i błąd "Check Airbag" ma coś wspólnego z odpalaniem silnika/ odcięciem paliwa? Czy może nie ma nic wspólnego i po wystrzeleniu poduszek powinien odpalać normalnie? Czy należy wymienić czujniki uderzeniowe na pasie przednim? Normalnie powinny zwierać czy rozwierać obwód?
 • #2
  majsster
  Level 22  
  do wyczyszczenia crashdata w sterowniku airbag, oddaj auto do fachowca.
 • #3
  mnih123
  Level 10  
  Niestety auto nie odpala i nie mogę podjechać do żadnego warsztatu. Czy błędy w crashdata blokują uruchomienie silnika? Rozrusznik kręci ładnie ale silnik nie pali.
 • #4
  speedpawel
  Level 9  
  Jeżeli możesz to wykręć sterownik poduszek i do elektryka z nim
 • #5
  deesz
  Level 17  
  Odlącz na pare minut aumulator i podłącz, zobacz wtedy czy pali.
  Jak nie to wypnij sterownik poduszek i wtedy próbuj. sterownik jest na tunelu środkowym. Widać go po zdemontowaniu dolnych plastików w przedniej części konsoli.
  Jeżeli dalej nie będzie odpalal to już z jakiegoś innego powodu.
 • #6
  mnih123
  Level 10  
  A więc tak... Próbowałem odpalić po zamianie akumulatora na dużo większy i dobrze naładowany - żadnych zmian. Odłączyłem sterownik airbag na kanale przednim jak zasugerował "Deesz". Rezultat taki, że zniknął komunikat "Check airbag" z egranu, ale auto nadal nie chce odpalić. Jakieś pomysły? Czy na pewno nie trzeba odblokować "czegoś" po wypadku w tym modelu?