Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP LaserJet P1005 - Drukarka drukuje w słabej jakości mimo dobrej jakości pliku.

09 Lut 2014 19:06 2781 8
  • Poziom 18  
    Witam
    Spotkałem się z problemem podczas drukowania płytek PCB z pliku PDF czy też JPG.
    Otóż jak drukuje płytkę to wydruk jest w bardzo słabej jakości.
    Dodatkowym problemem jest słabe zaczernienie, oraz biały pasek na płytce.
    Przy drukowaniu tekstu takowe problemy nie występują.
    Co może być tego przyczyną?
    Zdjęcie wydruku, oraz PDF z jakiego drukowałem przedstawiam Poniżej.
    HP LaserJet P1005 - Drukarka drukuje w słabej jakości mimo dobrej jakości pliku.
  • PCBway
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Używam zamiennika, jednakże przy oryginale także czasami się zdarzał problem z poziomem zaczernienia.
    Natomiast jeśli chodzi o jakość drukowania, to nie wiem dlaczego, ale z programu jakiego korzystam jeśli normalnie drukuje to jakość jest dobra.
  • PCBway
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 18  
    Jeśli chodzi o zaczernienie i pasek to nie wiem dlaczego tylko źle wychodzą jak jest drukowane zdjęcie albo jakiś obrazek.
    Jeśli chodzi natomiast o tekst to bez żadnych problemów.
    PS: Kartka wcześniej była zadrukowana i przez to widnieje obrazek na środku.
  • Poziom 18  
    Mam 2 cartridge i na obu jest ta sama kreska w tym samym miejscu.
    Znaczy się była, ponieważ drugi cartridge się uszkodził, ale to inna bajka.
    Nie wydaje mi się że to wina cartridge , ponieważ jak drukowałem tekst, to w tym samym miejscu nie było żadnej kreski. Nawet jak drukowałem czcionkę 40 w notatniku.
  • Poziom 18  
    Witam.
    Uważam temat za rozwiązany.
    Problem jak doszedłem występował przy konwertowaniu do pliku PDF wydruku za pomocą programu PDF Creator.
    Rozwiązaniem tego jest w programie tym:
    1. Opcje -> Kompresja -> Kolorowe obrazy -> zaznaczamy "Kompresuj", zmieniamy pole pod tym napisem na "Maksymalna JPEG", zaznaczamy "Resample", po lewej stronie wpisujemy interesującą nas dokładność.
    2. Opcje -> Kompresja -> Obrazy w skali szarości -> zaznaczamy "Kompresuj", zmieniamy pole pod tym napisem na "Maksymalna JPEG", zaznaczamy "Resample", po lewej stronie wpisujemy interesującą nas dokładność.
    3. Opcje -> Kompresja -> Obrazy monochromatyczne -> zaznaczamy "Kompresuj", zmieniamy pole pod tym napisem na "Kompresja faksowa CCITT", zaznaczamy "Resample", po lewej stronie wpisujemy interesującą nas dokładność.

Jeśli chodzi natomiast o problem z zaczernieniem to użytkownik darek0021 miał racje, ponieważ zapewne jest to winą nieoryginalnego tonera.
    Pozdrawiam tdx110