Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

D-link DI-524 + TP-Link TL-WR702N - Konfiguracja Multiroom SD w NC+

09 Lut 2014 19:11 3807 4
  • Poziom 8  
    Cześć!

Posiadam router D-link DI-524 i do niego po kablu podłączony główny czarny dekoder (nbox HDTV Recorder). Kupiłem dodatkowo TP-Link TL-WR702N. Skonfigurowałem go jako "client" i podłączyłem pod drugi biały dekoder (nbox HDTV).
    Pogubiłem się jednak w konfiguracji. Czytałem trochę na ten temat, na elektrodzie i próbowałem już chyba wszystkich ustawień. Niestety bez sukcesu.
    Jest w stanie mi ktoś powiedzieć krok po kroku jakie ustawić adresy IP, DNS itp.
    Pytanie czy w takim układzie to w ogóle będzie działać? Tzn. jeden dekoder kablem do routera, a drugi dekoder poprzez TP-Link-a ustawionego jako "client"?

Próbowałem robić taj jak jest to opisane w temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.ph...r702n+nc&sid=b211aa113fdcffce97254e1c03360afd
  • Poziom 8  
    Na chwilę obecną wiem, że mogę podłączyć jeden dekoder do routera kablem, a drugi poprzez adapter TP Link.
    Pytanie jest jednak jak dokładnie zrobić konfigurację. TP-Link jest już ustawiony w trybie pracy "client". Działa bo po wyłączeniu karty bezprzewodowej w notebooku cały czas mam podłączenie z internetem. Przeglądam strony, odbieram pocztę.
    Nie wiem jednak jak dokładnie skonfigurować dekodery i router. Adresy IP, DNS itp. Ktoś gdzieś pisał, że w TP-Linku powinienem wyłączyć DHCP. Czy faktycznie to robić skoro sam adapter podłączony do laptopa, działa jak należy?
  • Poziom 43  
    herbata4 napisał:
    Pytanie jest jednak jak dokładnie zrobić konfigurację.

Na podanej przeze mnie stronie masz filmik, pobierz na dysk i obejrzyj.
  • Poziom 8  
    Konfiguracja ogarnięta. Oba dekodery mają podłączenie do internetu. Czekam teraz tylko za autoryzacją :-).