Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfral 2 żyłowy - Domofon 2 żyłowy, przewód 6 żył, jak podłączyć?

09 Lut 2014 21:20 32070 26
  • Poziom 14  
    Witam, od jakiegoś czasu nie mogę poradzić sobie z podłączeniem nowego domofonu marki Cyfral. Problem polega na tym że domofon jest 2 żyłowy, ma miejsce na przewody tylko 2, plus i minus. Ze ściany natomiast wychodzi żyła 6 przewodowa - kabelki biały, niebieski, zielony, pomarańczowy, szary, brązowy.
    Jak wcisnę biały na - zaczyna działać otwieranie drzwi, natomiast nie mogę znaleźć plusa. Proszę o pomoc.
  • Poziom 14  
    witam, kurczę, to dziwne bo domofon kupiłem nówkę sztukę kilka dni temu, sądziłem że będzie działał. A najlepsze jest to że kupiłem identyczny jak był wcześniej, tylko zapomniałem jakie kolory były wsadzone.
  • Specjalista Domofony
    Jeżeli to fatycznie analogowy Cyfral, to po zwarciu przewodów "+" i "-" będziesz miał otwieranie zamka. Tak znajdziesz 2 właściwe żyły. --> Teraz masz 2 możliwości na podłączenie, więc powinieneś sobie poradzić.
    Jednak najlepiej jest mieć jakiś miernik, którym "+" i "-" znajdziesz w kilka sekund.

Pozdrawiam
  • Poziom 14  
    to jest dokładnie ten model, z opisu wynika że jest to model analogowy i trzeba znaleźć plus i minus tylko aby podłączyć.
    http://www.cyfral.pl/files/Instrukcja_TCL.pdf

dodam że na aparacie jest naklejka : unifon tcl współpracuje z centralami td-3, td-4, td-6,CC firmy cyfral.
  • Specjalista Domofony
    No to do dzieła! :)

Pozdrawiam.
  • Poziom 14  
    a jak niechcący wsadzę kabelek + do - i odwrotnie nie spalę urządzenia?

• Poziom 15  
    Te aparaty także były w wersji analogowej 6 przewodowej. Jeżeli jesteś pewien ze podłączone były tylko 2 przewody i jest to instalacja Cyfrala próbuj, nic nie uszkodzisz.
  • Poziom 2  
    Przepraszam, że odkopuję stary temat ale mam podobny problem.

Jedyna różnica jest taka, że kabel ma 8 żył a wykorzystywane są dwie pary.

Jak znaleźć które powinienem podpiąć? Mam jakiś tam miernik więc napięcia mogę sprawdzić. Przed demontażem wyglądało to tak:

Cyfral 2 żyłowy - Domofon 2 żyłowy, przewód 6 żył, jak podłączyć? Cyfral 2 żyłowy - Domofon 2 żyłowy, przewód 6 żył, jak podłączyć?
  • Poziom 27  
    Do nowego podpinasz te same, które były podpięte w starym.
  • Poziom 2  
    Złota porada! Uwierz mi, że gdybym mógł nie pisałbym na forum :)

To jest ten sam domofon który był. Jak widać przewód urwał mi się nieco za aparatem i nie mam pojęcia które były podpięte dlatego liczyłem na jakieś podpowiedzi czy można (a jeśli tak to w jaki sposób) zmierzyć które przewody powinienem podpiąć.

Sprawa komplikuje mi się jeszcze bardziej, ponieważ kolory w przewodzie się powtarzają (nie jest to kabel LAN)

Moderowany przez suworow:

Szanowny Kolego!. To kolega pyta, i kolegi obowiązkiem/ w kolegi interesie jest podanie w jasny i zrozumiały sposób wszystkich niezbędnych danych. Uwagi w tym stylu co powyżej proszę sobie darować. W zamian proponuję przeczytać cały ten temat. Zawiera on wszystkie potrzebne informacje.

• Poziom 2  
    Szanowny moderatorze. Faktycznie, mój błąd. Wcześniej czytałem podobny wątek i nieco mi się pomieszały.

Odpowiedzi w tym wątku jednak nie znalazłem gdyż moje pytanie brzmiało
    Cytat:
    Jak znaleźć które (przewody) powinienem podpiąć? Mam jakiś tam miernik więc napięcia mogę sprawdzić

Jeśli zrobiłem coś źle, to przepraszam, ale jak widać jestem stosunkowo krótko użytkownikiem tego forum.
  • Admin Zabezpieczenia Stacjonarne
    A wypowiedź kolegi Ircysa zawiera wyczerpującą odpowiedź na kolegi pytanie. Skoro ktoś podwoił żyły idące do kolegi unifonu ( po dwie trafiają pod ten sam zacisk) to szuka sobie kolega dwóch plusów i dwóch minusów. (za chwilę ja dostanę po głowie od kolegów za zaniżanie poziomu)

Radzior91 napisał:
    Jeśli zrobiłem coś źle, to przepraszam, ale jak widać jestem stosunkowo krótko użytkownikiem tego forum.!

Nie ma za co. Myślę że kolega się dotrze :)
    pozdrawiam
  • Specjalista Domofony
    gizmo.0 napisał:
    Kupiłem nowy domofon unifon cyfral 2 żyłowy.. Rozkręcając stary domofon okazało się ze jest więcej niż dwa kabelki..
    Czy podłączenie nowego domofonu w ogóle jest możliwe?

Ten unifon nie pasuje do Twojego systemu. Musisz go zamienić na np. Cyfral 5p.

Pozdrawiam
  • Poziom 18  
    gizmo.0 napisał:
    Zamieniłem poprzedni domofon na unifon5p jednak nie wiem jak podłączyć kabelki.. Może ktoś pomoc w podłączeniu?

Było już heksylion tematów jak lokalizować kolejne żyły. Nie ma sensu ponownie to opisywać, chyba, że ktoś chce nabić sobie punkty. Poszukaj więc w archiwum. Dopiero jak porady z archiwum nie odniosą skutku, napisz nowy temat, czy odśwież stary.
  • Pomocny dla użytkowników
    gizmo.0 napisał:
    Zamieniłem poprzedni domofon na unifon5p jednak nie wiem jak podłączyć kabelki.. Może ktoś pomoc w podłączeniu?

Podaj typ starego i jak był on podłączony (kolory kabelków i jakie numery zacisków).
    Zawsze możesz skorzystać z gotowej tabelki zamienników, zamieszczonej na końcu tej strony. Poza tym masz tam wszelkie informacje na temat podłączenia nowego unifonu.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3289894.html
  • Specjalista Domofony
    Podłączenie unifonu Cyfral Smart 5p:
    MASA- niebieski
    RING - pomarańczowy
    SPK- brązowy
    MIC- zielony
    SW1- szary
    SW2 - biały

Zwory ZW1, ZW2 i ZW3 - wyjęte

Pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Ircys, bardzo dziękuję za pomoc. Domofon działa.. Dzięki.
    Temat można zamknąć.
  • Poziom 2  
    Witam,
    przepraszam, że odkopuje temat, ale nie wiem gdzie się poradzić. Mianowicie w mieszkaniu mam kable od domofonu jednak samej słuchawki w mieszkaniu nie mam (poprzedni właściciel zabrał) z ściany wychodzi kabel z 6 żyłami i za cholerę nie wiem jaki domofon kupić i jak później to podpiąć podrzucam zdjęcie kabli. od lewej szary (albo bardzo jasno czarny), biały, niebieski, żółty, zielony, brązowy, z tego co widzę to chyba tylko biały i brązowy były podłączone. Może ktoś poradzić coś na to? Pozdrawiam ;) Cyfral 2 żyłowy - Domofon 2 żyłowy, przewód 6 żył, jak podłączyć?
  • Specjalista Domofony
    Daj zdjęcie kasety, z której się do Ciebie dzwoni.

Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    idź do sąsiada i zrób zdjęcie w jego słuchawce.
  • Poziom 2  
    Przepraszam, że dopiero dzisiaj wklejam to zdjęcie, ale poprostu zapominałem za każdym razem zrobić fotkę panelu :D a co do zrobienia fotki u sąsiada, to raczej nie będzie takie proste bo są to praktycznie same starsze osoby które nie są ufne wobec takich akcji ;) Cyfral 2 żyłowy - Domofon 2 żyłowy, przewód 6 żył, jak podłączyć?
  • Specjalista Domofony
    Pasujący unifon to np. Urmet 1132/620.
    Co do podłączenia, to potrzebuje on tylko 2 żył, być może tych, o których Ty mówisz, ale to najlepiej sprawdzić miernikiem, bo ważna jest polaryzacja żył (+,-). Zworkami ustawiamy nr mieszkania.

Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    Podepnę się do tematu. Czy można wykorzystać jeden kabel ziemny do zasilania napędu bramy oraz Cyfral COSMO R 1 i jednocześnie do transmisji dźwięku do jednostki wewnętrznej Cyfral. Czy nie będzie jakichś zakłóceń?
  • Specjalista Domofony
    TAGBA napisał:
    Czy można wykorzystać jeden kabel ziemny do zasilania napędu bramy oraz Cyfral COSMO R 1 i jednocześnie do transmisji dźwięku do jednostki wewnętrznej Cyfral. Czy nie będzie jakichś zakłóceń?

Będą

Pozdrawiam