Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rejestrator - Rejestrator IP + 2-3 kamery- co wybrać ?

pdzran 09 Lut 2014 22:22 9012 50
  • #1 09 Lut 2014 22:22
    pdzran
    Poziom 13  

Witam

Na wstępie opiszę sytuację/założenia.

Mam tez centralkę alarmową Satel, w razie włamania dostaję powiadomienie na telefon.
    Dodatkowo chciałem zainstalować 1 kamerę zewnętrzna w garażu wolnostojącym, bez ogrzewania i 1-2 wewnętrzne w domu.
    Nie mam okablowania pod kamery i nie mam możliwości kucia ścian, więc muszą to być kamery WiFi, z trybem nocnym, nie potrzebuję ciągłego nagrywania, więc z możliwością wykrywania ruchu.
    Potrzebuję aby mieć możliwość utrwalenia historii na powiedzmy 7 dni wstecz.
    Mam router Edimax 3G-6200N (b/g/n), który ma modem 3G na USB i 4 porty LAN.
    Mieszkam na wiosce, gdzie ciężko o internet, żeby go mieć wystawiłem na dachu 5-6 metrowy maszt, antenę i mam 3G ... które ma prędkość zależną od humoru ... więc opcje w stylu podglądu on-line, zgrywania wideo w chmurze itp. odpadają.
    Kamery z karta pamięci także, ponieważ włamywacza najprawdopodobniej ją uszkodzi lub ... ukradnie.
    Nie potrzebuję podglądu na tv, tylko przez przeglądarkę.

Co poradzicie, jaki rejestrator, jakie kamery w sensownej cenie przy założeniu, że chciałbym aby była możliwość utrwalenia gęby włamywacza w jakości umożliwiającej rozpoznanie go ?
    Założyłem, ze kamerki WiFi łączyłyby się po WiFi do routera i dalej do rejestratora podpiętego do niego po LANie.

0 29
  • #2 11 Lut 2014 09:28
    pdzran
    Poziom 13  

Żeby nie było, że nic nie robię ...

Znalazłem świetne rozwiązanie dla mnie, D-Link DNS-325, który jest NAS-em z DLNA, więc mógłbym trzymać tam kopie, swoje pliki, fotki, filmy, oglądać to na TV + ma obsługę do 4 kamer ... niestety tylko D-Linkowych.

Czy znacie podobne rozwiązanie NAS+rejestrator IP, które obsługuje kamery innych firm ?
    Jeśli nie ma takowego sensownego, to jakie polecicie rejestratory IP do 4 max. 8 kamer (na początek będą to 2, może 3) ?

Kamery - wstępnie wybrałem :
    - na zewnątrz - Foscam FI9804W za 360 pln netto lub FI8919W za 460 pln netto (nie wiem czy warto dopłacać) ;
    - do wewnątrz - Foscam FI9821W lub FI9821P lub FI9831W w cenie 330-400 pln netto;

Czy te kamery są w swojej cenie dobre czy można kupić w tej cenie coś lepszego ?

0
  • #3 11 Lut 2014 10:14
    Slepek25
    Poziom 13  

Zewnętrzna kamera IP FOSCAM na 99% nie będzie Ci działała po WiFi. Przy wewnętrznej jest nikła szansa, ale jakość jest tragiczna. Te kamery to zabawki.

0
  • #4 11 Lut 2014 13:37
    pdzran
    Poziom 13  

Slepek25 napisał:
    Zewnętrzna kamera IP FOSCAM na 99% nie będzie Ci działała po WiFi. Przy wewnętrznej jest nikła szansa, ale jakość jest tragiczna. Te kamery to zabawki.

Oglądałem na Youtube filmy z tych kamer, nie są super ale nie wyglądają tragicznie.
    Co do WiFi to myślałem, że jak ją mają to i działa to sensownie.
    A co w zamian za rozsądną cenę po WiFi?
    Garaż ma 4m x 6m, korytarz w domu 2m x 6m, salon 4m x 6m.

Co do rejestratora i nas w jednym, to znalazłem QNAP ale cena kosmiczna - podstawowe urządzenie + licencje za prawie 5000.
    Ewentualnie jeśli się nie da dobrze i niedrogo nas+rejestrator to jaki rejestrator wybrać ?

Dodano po 2 [godziny] 10 [minuty]:

Kolejny update ... znalazłem poniższe urządzenia, mniej "wypasione" ale spełniające swoje zadanie :
    NetGear Ready NAS 102
    Lenovo Iomega IX2
    Qnap TS-212
    Synology DS213j
    Każde z nich działa jako NAS, DLNA, każde w standardzie ma obsługę 1 kamery, do kolejnych trzeba dokupić licencję.
    Jakie macie opinie o tych urządzeniach i które Waszym zdaniem i z jakiego powodu jest najlepszym wyborem ?

Co do kamer temat nadal aktualny, co zamiast Foscam w podobnej cenie i dlaczego ?

0
  • #5 11 Lut 2014 14:58
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

O foscam jak już kolega napisał zapomnij. Ogólnie jeżeli to ma być sprawdzone rozwiązanie to powinno to wyglądać tak kamera + nadajnik ubnt i przy rejestratorze odbiornik ubnt. to jest jedyne sensowne rozwiązanie. Kamery z wbudowanym Wi fi to tak naprawdę gadżet i nadaje sie tylko w tym samym pomieszczeniu a nie na zewnątrz. Chyba nie chcesz mieć sytuacji że po zaniku sygnału wi fi rejestrator będzie generował Ci alarm. W korytarzu i w salonie tak musisz doprowadzić zasilanie to może lepiej odrazu kabel od sieci pociągnąć?

0
  • #6 12 Lut 2014 10:24
    pdzran
    Poziom 13  

Wstępnie wybrałem :

- Synology DS213j + oczywiście dysk(i) ;
    - licencja na kamerę(y) ;
    - kamera do wewnątrz 2 x Internec i7-C2320W ;
    - kamera do garażu Internec i7-C2430W ;

Obie kamery maja onvif, który jest obsługiwany przez Synology.
    Garaż ma 4m x 6m, korytarz w domu 2m x 6m, salon 4m x 6m.
    Uparłem się na WiFi, ponieważ garaż jest wolnostojący, nie mam możliwości pociągnięcia kabla, w domu jest podobnie, z parteru na stryszek a z zasilaniem nie mam problemu.
    Co o tym sądzicie ?

0
  • #7 12 Lut 2014 11:31
    Slepek25
    Poziom 13  

A dlaczego akurat NAS, a nie rejestrator albo tani pecet?
    ONVIF nie oznacza wcale, że kamera jest w pełni obsługiwana (może np nie działać detekcja ruchu). Musisz sprawdzić kompatybilność konkretnego modelu z tym modelem Synology.

WiFi owszem, ale tylko na dedykowanych urządzeniach np Ubiquiti Nanostation. Bez tego bardzo duża szansa, że kamera Ci się nie połączy bo będzie miała 5% zasięgu albo wcale.
    Jak już wielokrotnie pisali tu koledzy na forum, także ja nie spotkałem się jeszcze z kamerą zewnętrzną z wbudowanym WiFi, która przy tej odległości działałaby zgodnie z oczekiwaniami.

0
  • #8 12 Lut 2014 11:50
    pdzran
    Poziom 13  

Slepek25 napisał:
    A dlaczego akurat NAS, a nie rejestrator albo tani pecet?
    ONVIF nie oznacza wcale, że kamera jest w pełni obsługiwana (może np nie działać detekcja ruchu). Musisz sprawdzić kompatybilność konkretnego modelu z tym modelem Synology.

WiFi owszem, ale tylko na dedykowanych urządzeniach np Ubiquiti Nanostation. Bez tego bardzo duża szansa, że kamera Ci się nie połączy bo będzie miała 5% zasięgu albo wcale.
    Jak już wielokrotnie pisali tu koledzy na forum, także ja nie spotkałem się jeszcze z kamerą zewnętrzną z wbudowanym WiFi, która przy tej odległości działałaby zgodnie z oczekiwaniami.

Jak już wydaję kasę na rejestrator to fajnie byłoby mieć także przy okazji NAS z DLNA, mógłbym tam wrzucić kopie swojego kompa robione Ghostem, muzykę, filmy, fotki itp.

Kamery muszą mieć WiFi lub możliwość podłączenia się bezprzewodowego, bez tego nie dam rady tego połączyć, nie mam możliwości prucia ścian, kostki do garażu i kładzenia kabli.
    Router i NAS stałby na stryszku, kamery w domu na parterze, kamera w garażu oddalona od routera o ok. 15 metrów.

Co do kamer to Synology podaje, że obsłuży kamery mające ONVIF ale podaje też warunki jakie musi spełniać kamera i tutaj pewnie o to Ci chodziło na ile zgodna jest kamera z ONVIF.
    Na liście jest sporo kamer innych producentów, gdzie wprost jest napisane która kamera jest obsługiwana i jakie jej funkcje będą działały.
    Kamer Internec niestety nie ma na liście, stąd opieram się na zgodności z ONVIF.
    Cały czas czekam na propozycje kamer, najchętniej z listy obsługiwanych przez Synology.

Może jest inne, dedykowane rozwiązanie, które rozwiąże problem ?
    Zerknę też na Ubiquiti Nanostation.

1
  • #9 12 Lut 2014 19:54
    s6spn6
    Poziom 24  

Mam DS412+ i kamery interneca śmigają dobrze (onvif) ;) nie ma z nimi problemu ;) to samo tyczy się qnapa ;)

0
  • #10 12 Lut 2014 20:00
    pdzran
    Poziom 13  

s6spn6 napisał:
    Mam DS412+ i kamery interneca śmigają dobrze (onvif) ;) nie ma z nimi problemu ;) to samo tyczy się qnapa ;)

Dzięki za informacje.
    Co osobiście poleciłbyś , Synology DS213j czy Qnap TS-212E i dlaczego ?
    Zastosowanie to monitoring domu 2-3 kamery, NAS, DLNA.
    Czy kamery Internec masz podłączone po WiFi ?
    Jakie masz modele ?

0
  • #11 12 Lut 2014 22:40
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

jeżeli mogę powiedzieć coś to tak naprawdę przelicz sobie czy nie lepiej kupić rejestratora na 4 kanały? koszt troche większy niż licencje do dysków sieciowych a o niebo lepiej się sprawuje. Miałem porównanie dysku sieciowego Synology i rejestratora Internec i7-n0604VH czy to wyszukanie zdarzeń czy przeglądanie nagrań w trybie przyśpieszonym to klient przyznał racje że lepszy będzie rejestrator.
    kamery Interneca w najnowszym FW Dysku Synology podłączasz normalnie po protokole i są wszystkie funkcje kamer. Jak coś to pisz to Ci pomogę bo przerabiałem temat

0
  • #12 12 Lut 2014 23:11
    pdzran
    Poziom 13  

elektroinstal_compan napisał:
    jeżeli mogę powiedzieć coś to tak naprawdę przelicz sobie czy nie lepiej kupić rejestratora na 4 kanały? koszt troche większy niż licencje do dysków sieciowych a o niebo lepiej się sprawuje. Miałem porównanie dysku sieciowego Synology i rejestratora Internec i7-n0604VH czy to wyszukanie zdarzeń czy przeglądanie nagrań w trybie przyśpieszonym to klient przyznał racje że lepszy będzie rejestrator.
    kamery Interneca w najnowszym FW Dysku Synology podłączasz normalnie po protokole i są wszystkie funkcje kamer. Jak coś to pisz to Ci pomogę bo przerabiałem temat

Właśnie przeliczam sobie wszystko , NAS, dyski, licencje, 2 kamery wyjdą ok.2500 netto ... to spory wydatek jak na monitoring dla 2 kamer do domu, dlatego chciałbym go wykorzystać jako NAS na swoje potrzeby, to odpadną (czytaj sprzedam) dyski na USB (mam laptopa z dyskiem ssd, dysk na usb na ważne dane i kolejny dysk na usb do robienia ghost'a laptopa i dysku z ważnymi danymi ... wiem, że Synology współpracuje z Symantec Ghost.
    Jeśli chodzi o monitoring, to nie muszę mieć zaawansowanych funkcji, to nie jest jakaś duża instalacja do np. sklepu i monitoring 24h, nagrania archiwalne rok wstecz.
    Chodzi o to , żeby kamera gdy pojawi się ruch, nagrała zdarzenie z jakością pozwalającą na rozpoznanie twarzy włamywacza.
    Niestety ostatnio w okolicy grasuje jakaś szajka, było już kilkanaście włamań do domów, stąd ten pomysł.
    Mam alarm, powiadomienie na komórkę ale co z tego jak człowiek w pracy, ekipa interwencyjna przyjedzie po 10 minutach a włamywacza(y) nie będzie po 8-u ...

Jako, że cała impreza wychodzi dosyć drogo to zastanawiam się także nad tym aby postawić jakiś tańszy NAS (NAS bez obsługi kamer są znacznie tańsze) z funkcją FTP, do tego kamery które potrafią wrzucić materiał do pliku na FTP-ie, dzięki czemu kolejna oszczędność to odpada zakup licencji do kamer.
    Jedyne co mnie zastanawia to czy kamery mają taką opcję jak ograniczenie wielkości pliku (powiedzmy ustawiam na 500 GB, po przekroczeniu dopisuje dane a usuwa sukcesywnie początek) lub nagrywanie w plikach o określonej wielkości i usuwanie starszych (powiedzmy ustawiam maksymalną wielkość pliku na 100 GB, ma przechowywać ostatnie 5 plików a starsze będą usuwane), czy może takiej funkcji nie mają i nagrywają dotąd aż się dysk zapełni a starsze pliki trzeba ręcznie usuwać ?

1
  • #13 13 Lut 2014 00:17
    xury
    Poziom 38  

Zdaje mi się, że QNAP ma w standardzie licencje na dwie kamery. Mam takiego we firmie jutro to sprawdzę.
    Jest jeszcze Zoneminder na linuxie.
    Można też pomyśleć o zrywaniu streamu RTSP.

0
  • #14 13 Lut 2014 08:14
    s6spn6
    Poziom 24  

Rejestrator interneca na 4 kamery to wydatek znacznie taniej niż NAS ;)
    Kamera w zależności jaka ;)

jeśli interesują ci konkretne kamery interneca podaj model wezmę na próby i podepnę i powiem czy ci działa na synology i czy na qnapie

0
  • #15 13 Lut 2014 08:47
    pdzran
    Poziom 13  

Wszyscy dają 1 licencję na start, przynajmniej z tego co przejrzałem na www Qnap, Synology, Netgear, Iomega.

Dodano po 25 [minuty]:

s6spn6 napisał:
    Rejestrator interneca na 4 kamery to wydatek znacznie taniej niż NAS ;)
    Kamera w zależności jaka ;)

jeśli interesują ci konkretne kamery interneca podaj model wezmę na próby i podepnę i powiem czy ci działa na synology i czy na qnapie

Może zreasumuję , rozważam 2-3 opcje :

Pierwsza :
    Bardziej skłaniam się ku NAS Synology, ze względu na lepszy opis na www,, więcej informacji.
    Rozważam kamery Internec (chyba, że w tej cenie polecicie lepsze albo podobnej jakości tańsze) :
    i7-C2320W - do domu
    i7-C2430PIRW - do garażu
    Jedyne co mnie zastanawia to czy pójdzie to po WiFi, bo nie mam możliwości położenia kabli a dodatkowe urządzenia typu Nanostation znacznie podniosą koszt.

Druga :
    Tańszy NAS bez obsługi kamer ale z obsługą FTP lub SMB tylko nie wiem czy np. w/w kamery mają obsługę/kontrolę wielkości pliku wrzucanego przez SMB lub FTP czy po prostu nagrywają aż do zapchania dysku.

Trzecia :
    Najtańsza opcja, kamera IP z możliwością zapisu na karcie np. SD ale to z kolei generuje kolejny problem - ukrycie kamery, bo jak włamywacz ją zauważy to zniszczy/ukradnie.

Cały czas podkreślam, że to dom z oddzielnym garażem, garaż 4x6, dom to na dole korytarz "tak na oko" 2x6 lub 2x8 z częścią w salonie.
    Nie jest mi potrzebna historia na rok wstecz, maksymalnie 7 dni (urlop).
    Ważna opcja to nagrywanie po wykryciu ruchu ale to ma wiele kamer.

Może pokusiłbym się o zapis na ftp w internecie ale mieszkam na wsi, gdzie mam problemy z netem, tylko przez operatora gsm i często jest tak, że transfer jest marny.

0
  • #16 13 Lut 2014 20:35
    s6spn6
    Poziom 24  

co do kamer bezprzewodowych uważał bym miałem problemy z wifi (brak anteny wiec i zasięg marny) i trochę opóźnienie ;)

co do rozwiązań lepszym rozwiązaniem jest dla ciebie rejestrator jeśli kupujesz synology typowo dla kamer to nie opłaci sie jako serwer mediów dodatkowo w domu to juz lepiej

SMB lub FTP czy po prostu nagrywają aż do zapchania dysku. <-- nie wymagaj od kamer wiele

0
  • #17 13 Lut 2014 21:42
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

kamery Interneca działają z dyskiem Synology na 100%

0
  • #18 13 Lut 2014 21:57
    pdzran
    Poziom 13  

Niestety , kabli nie dam rady rozciągnąć.
    Transmisja przez kable zasilające także odpada.
    Pozostaje tylko WiFi.

Dzisiaj sprawdziłem zasięg w domu gdzie byłaby kamera i w garażu, prędkość połączenia 72-78 Mbit, zasięg 2-3 kreski na 5.

Drążę temat cały dzień i doszedłem do konfiguracji :
    Synology DS214SE lub DS213J
    Licencja na drugą kamerę
    Dwie kamery i7-2430-PIRW lub model z zewnętrzną anteną, żeby można było zmienić na mocniejszą ... ewentualnie model bez WiFi + AP jako klient.
    Można też dać Airmax N.Power przy NASie.

Co o takiej kombinacji sądzicie ?

0
  • #19 13 Lut 2014 22:30
    Slepek25
    Poziom 13  

A jak sprawdzałeś ten zasięg ? Dla przykładu ostatnio w pewnej firmie zasięg WiFi do routera był dobry na urządzeniach typu laptop na całej powierzchni biurowej, a kamera z wbudowanym WiFi 2 pomieszczenia obok, ale de facto za jedną ścianą już praktycznie nie działała.

0
  • #20 13 Lut 2014 22:42
    pdzran
    Poziom 13  

Sprawdzałem laptopem, telefonem.
    Dom ma parter, piętro i stryszek na którym jest router Edimax.
    Garaż stoi 5 metrów od domu i kamerę dam wewnątrz na ścianie najbliższej od domu.
    Później ewentualnie zmienię antenę w kamerze na lepszą, ewentualnie wyrzucę na zewnątrz a w ostateczności dodam Airmax N.Power, podobno czyni cuda ;-)

Wiem jak jest z WiFi, wszystko zależy od ilości przezkód, materiału z jakiego jest zrobiona przeszkoda.
    Nie pozostaje mi nic innego jak zaryzykować.

Mam tylko prośbę o informację, czy są jakieś sensowne kamery do użytku na zewnątrz (garaż bez ogrzewania) , z IR , w cenie Internec'a czyli do ok. 600 pln netto z anteną odkręcaną ?
    Jeśli nie to wezmę coś bez WiFi i dorzucę access point'a.

0
  • #21 13 Lut 2014 23:14
    faja_kanzas
    Poziom 18  

Ja również odradzam stosowania dysków sieciowych jako rejestratora- to jest raczej zabawka a nie rejestrator ale jak kto woli...

0
  • #22 13 Lut 2014 23:32
    pdzran
    Poziom 13  

faja_kanzas napisał:
    Ja również odradzam stosowania dysków sieciowych jako rejestratora- to jest raczej zabawka a nie rejestrator ale jak kto woli...

Nie wiem tylko czy masz na myśli typowy niedrogi NAS czy NAS z obsługa kamer Synology lub Qnap ?
    Widziałem pochlebne opinie na ich temat , powinien się sprawdzić dla 2 kamer (w dokumentacji może obsłużyć max. 5).

0
  • #23 14 Lut 2014 00:07
    faja_kanzas
    Poziom 18  

mam dostęp do trzech instalacji na tego typu dyskach i powiem tak co chwile trzeba instalować aktualizacje JAVY bo okazuje się że jest niebezpieczna, dysk do jednej kamery wyda ale tylko do kamery jeżeli chodzi o inne procesy to zapomnij bo tak przymula że szok. co lepsze po aktualizacji oprogramowania na dysku sieciowym na nowsze funkcjonalność pakietu surveillance zmniejsza się liczba dostępnych opcji co jest normalnym zachowaniem polityki firm dysków sieciowych aby kupować przeznaczone modele to rejestracji kamer. co gorsze za każdą licencje na kamerę trzeba dopłacać a niestety wydajność maleje. Karty katalogowe mają bardzo ładnie zrobione ale niestety rzeczywistość to dzień do nocy;)

0
  • #24 14 Lut 2014 08:54
    pdzran
    Poziom 13  

Jestem informatykiem, dysk będzie na moje potrzeby, z tym nie mam problemu, żeby coś raz na jakiś czas zrobić przy nim, podobnie jak skonfigurować router/access point itp.
    Kamer po IP jak dotąd nie robiłem.
    NAS nie będzie jakoś szczególnie "zaorany" pracą, to nie tak, że chcę tam odpalić te 5 kamer jakie daje maksymalnie specyfikacja z niesamowitą rozdzielczością + ileś tam osób korzystająca z NAS + inne dodatkowe rzeczy.
    To ma być NAS dla mnie, pod cotygodniowe robienie kopii zapasowej, jako DLNA w przyszłości jak TV wymienię + 2, może w przyszłości 3 kamery.

Piszesz, że masz dostęp do 3 takich instalacji, ile tam jest kamer, w jakiej rozdzielczości zrzucają dane, ile klatek/s ?

0
  • #25 14 Lut 2014 09:00
    faja_kanzas
    Poziom 18  

kamery są 3MPX ale dysk nie wyrabia i jest ustawiona rozdzielczość 1280x960 25kl/s bitrate 3MB/s na kamere

0
  • #26 14 Lut 2014 09:11
    pdzran
    Poziom 13  

Czy masz tam nagrywanie ciągłe ?
    Ja planuję 720p, max. 25 kl/s ale tylko wtedy jak jest wykryty ruch.

0
  • #27 15 Lut 2014 19:50
    pdzran
    Poziom 13  

Cały czas zastanawiam się czy wybrać Synology DS213J czy rejestrator.

Z rejestratorów wybrałem Hikvision DS-7604NI-SE lub wersja z PoE odpowiednio 700/900 pln , chyba , że

Załączam rzut podwórka.
    Rejestrator - Rejestrator IP + 2-3 kamery- co wybrać ?

D - dom
    G - garaż
    Na czarno oznaczyłem kamery, na niebiesko luksfery, na czerwono z przodu domu drzwi, z tyłu potrójna witryna okienna, w garażu wjazd do garażu z boku drzwi, na pomarańczowo korytarz.

Wymiary :
    Dom - 8x10m
    Garaż 4x6m
    Szerokość działki - 13m na całości
    Odległość domu od ogrodzenia po lewej 12 , po prawej 15.5 m
    Odległość domu od garażu 6 m
    Odległość domu od lewego ogrodzenia i garażu od prawego ogrodzenia 1.5 m
    Odległość domu od prawego ogrodzenia 3.5m
    Odległość garażu od lewego ogrodzenia 8m
    Odległość pomiędzy tyłem ogrodzenia do domu ok. 14m, garaż ok. 10m

Mam kilka pytań odnośnie doboru kamer :

- przód przed domem - pole 12-15.5m (z przodu działka jest skośna) x 13m
    - tył za domem - pole 8 x 14m
    Wstępnie wybrałem DS-2CD2012-I czyli 1.3 mpix lub DS-2CD2032-I czyli 3 mpix ?
    Oświetlacze mają takie same, tylko kwestia rozdzielczości.
    Warto Waszym zdaniem dołożyć na 3 mpix ?
    Jakie Waszym zdaniem wybrać obiektywy ?

- garaż - wybrałem modele takie jak na zewnątrz domu + jakiś access point lub ubnt, tylko proszę o informację czy 1.3 czy 3 mpix ? garaż na zewnątrz ma wymiary 4x6 m , jaki obiektyw ?

- dom wewnątrz - korytarz ma 1.5m szerokości i ok. 5 m długości a z częścią salonu do witryny okiennej ok. 8m - mam prośbę od dobór modelu, czy wziąć ten sam co na zewnątrz czy inny ? najchętniej Hikvision i jaki do tego obiektyw ?

0
  • #28 18 Lut 2014 09:09
    pdzran
    Poziom 13  

Dzięki informacji od osób z Forum mam już dobrane kamery, mam natomiast inny problem.
    Kamery Hikvision i Internec z nowym firmware mają możliwość rejestracji na dysku sieciowym NAS i można określić z poziomu kamery maksymalny rozmiar pliku.

Mam do Was pytanie, czy macie jakieś doświadczenia z konkretnymi modelami NAS , które będą bezproblemowo w ten sposób pracować z kamerami tych producentów ?

0
  • #29 18 Lut 2014 10:09
    elektroinstal_compan
    Poziom 14  

tak z Synology oraz Qnapen sprawdzałem ale myślę że z każdym powinno działać bo to nie ma żadnej filozofii, kwestia dostępu.

0
  • #30 18 Lut 2014 10:31
    pdzran
    Poziom 13  

elektroinstal_compan napisał:
    tak z Synology oraz Qnapen sprawdzałem ale myślę że z każdym powinno działać bo to nie ma żadnej filozofii, kwestia dostępu.

Tak, tylko napisałeś dość ogólnie, czy masz na myśli np. o Synology DS213J, który ma w standardzie obsługę 1 kamery i można dokupić licencje na dodatkowe czy może najprostszy NAS, który udostępnia udziały po SMB ?
    Z rozwiązań z obsługą kamer zrezygnowałem, czytałem, że zamulają się, z resztą już w dokumentacji do Synology jest informacja, że mają spore ograniczenia jeśli chodzi o kombinację ilości kamer/rozdzielczość/ilość klatek więc to co początkowo wybrałem, odpuściłem, wolałbym już kupić rejestrator.

Może napiszę o co mi konkretnie chodzi.
    Synology/Qnap z obsługą kamer to mniej więcej tyle co rejestrator np. Hikvision na 4 kamery 700pln/900 pln z PoE natomiast D-Link konkretnie DNS-320, Netgear itp. "gołe" NASy to koszt ok.300-400 pln.

Jeśli możesz/możecie to napiszcie jakie modele zwykłych i niedrogich NASów udało Wam się "zmusić" do współpracy z kamerą Hikvision/Internec.
    Dla mnie to byłoby idealne rozwiązanie, np. taki D-Link DNS-320 + 2 dyski po 4 TB (4-8TB w zależności od konfiguracji dysków) , miałbym sporo miejsca na zrzut video z kamer i dodatkowo na kopię 1-2 komputerów ghostem + ważne dla mnie dane.

0
  Szukaj w 5mln produktów