Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audi A3 1.9 TDI '96 - -zagrzany dziwnie odpala + mrugajaca kontrolka od swiec

gokus135 09 Lut 2014 22:36 1047 4
  • #1 09 Lut 2014 22:36
    gokus135
    Poziom 2  

Jestem nowym użytkownikiem więc na wstępie witam wszystkich forumowiczów.

Mam problem ze swoją A3 , który polega na tym ,że gdy odpalam samochód na zimnym silniku nic się z nią złego nie dzieje. Gdy się nagrzeje ( ostatnim razem problem pojawił się przy ok 65 stopniach) , zgaszę ją a potem uruchomię ponownie to auto dostaje "kopa", obroty skaczą na ok 2k, potem spadają do 1k ( czyli po prostu wygląda to tak jakbym zaraz po uruchomieniu depnął na gaz) a chwilę później zaczyna migać kontrolka od świec.

Byłem z tym faktem u mechanika, podpiął się, sprawdził błędy i z tego co się okazało zagrzany silnik dostaje informacje o tym ze jego temp wynosi -49 stopni i dlatego tak gazuje przy odpalaniu. Stwierdził że to najprawdopodobniej wina czujnika temperatury wody, wypiął mi go a ja miałem pojeździć kilka dni bez aby sprawdzić czy auto dalej będzie świrować.Więc jeździłem tak ponad 1,5 tygodnia a problem więcej razy się nie powtórzył.Kupiłem nowy czujnik i od razu termostat, wymieniłem i wszystko było ok....przez 3 dni. Dziś problem pojawił się znowu i już sam teraz nie wiem co może być przyczyną, skoro wymiana czujnika pomogła tylko na kilka dni a bez niego nic się nie działo.

Z góry dziękuję za wszelką pomoc w rozwiązaniu problemu.

• #2 10 Lut 2014 09:28
    Scorpio_sco
    Poziom 12  

sprawdz przewody czujnik <=> komputer i piny we wtyczkach , czy pojawił sie jakiś błąd w silniku ?

• #3 10 Lut 2014 10:07
    gokus135
    Poziom 2  

Nie mam możliwości sprawdzić błedów dziś, piny i przewody były sprawdzone przed wymianą a mechanik mówił że po wymianie czujnika błędu żadnego nie było ale kazał w miarę możliwości jak najszybciej przyjechać i sprawdzić teraz.

• #5 10 Lut 2014 11:54
    gokus135
    Poziom 2  

Tak też uczynię, dam znać czy coś udało się z tym zrobić.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME