Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kupię - Pralka do 1300 zł - energooszczędna

Juanhijuan 09 Lut 2014 23:27 2022 10
  • #1 09 Lut 2014 23:27
    Juanhijuan
    Poziom 11  

Witam,

poszukuje pralki wytrzymałeś i energooszczędnej. Ze względu na małe dziecko pralka często chodzi 24/7... do tego mieszkam zagranicą gdzie prąd jest 3-4 razy droższy niż w Polsce, dlatego też poszukuje pralki która będzie oszczędna w eksploatacji. Oczywiście zależy mi również na wytrzymałości pralki.

Co w takim razie byście polecili. Na pralkę mam sporo miejsca w łazience, ale oczywiście nie interesują mnie jakieś wielkie bębny, 5-6 kg wystarczające.

0 10
  • #2 10 Lut 2014 07:27
    ursusik3
    Poziom 12  

Poszukaj na internecie bo sa sklepy gdzie sprzedaja nowe ale czasami troche uszkodzone pralki [ale dzialające, np. wgniecenie na obudowie] po małej cenie.

0
  • #3 10 Lut 2014 10:49
    Juanhijuan
    Poziom 11  

Dzięki za sugestie, wciąż jednak nie wiem jakiej pralki szukać.

Czy ktoś mógłby polecić jakiś model/firmę pralki ?

0
  • #4 10 Lut 2014 17:22
    ursusik3
    Poziom 12  

Proponuje coś polskiego [po co nabijać kieszenie innym] Amica, polar.
    Pralki amica są tanie wytryzmałe i mało awaryjne. Sam mam taka pracuje bez awari już 15lat.

0
  • #5 10 Lut 2014 18:34
    niedozwolony
    Poziom 12  

Polar od ponad dekady należy do Whirlpoola a pralki Amiki to chińsko-tureckie mieszańce.

0
  • #6 10 Lut 2014 20:31
    norb74
    Użytkownik obserwowany

ursusik3 napisał:
    Proponuje coś polskiego [po co nabijać kieszenie innym] Amica, polar.
    Pralki amica są tanie wytryzmałe i mało awaryjne. Sam mam taka pracuje bez awari już 15lat.

dodaj jeszcze, że Amica ma super serwis za granicą.

Pralkę chcesz kupić w Polsce czy u siebie?

0
  • #7 10 Lut 2014 21:09
    Juanhijuan
    Poziom 11  

Raczej w Polsce, gdyż i tak będę robił spory transport pod koniec miesiąca, więc akurat będę miał możliwość przewieźć pralkę.
    Z tego co czytałem to dobre opinie wśród pralek mają firmy tj.:
    - Bosch
    - Siemens
    - LG
    - Gorenje

Znalazłem takie dwie pozycje:
    1. http://www.neo24.pl/?p=bosch_wae_2048_fpl&ceneo_spo=true
    2. http://www.neo24.pl/?p=lg_dd_f_10b8_qd&ceneo_spo=true

Czy są to pozycje warte uwagi ?

0
  • #8 10 Lut 2014 21:29
    norb74
    Użytkownik obserwowany

Sprawdź czy pralki mają gwarancję międzynarodową akceptowaną tam gdzie mieszkasz.

0
  • #9 10 Lut 2014 21:37
    Juanhijuan
    Poziom 11  

W przypadku Boscha wydaje mi się, że jest międzynarodowa. Oczywiście zadzwonię jeszcze przed zakupem i dopytam. Na razie muszę wiedzieć na jakich pralkach się skupić.

0
  • #10 25 Lut 2014 11:46
    Nzr90
    Poziom 7  

Juanhijuan napisał:
    Raczej w Polsce, gdyż i tak będę robił spory transport pod koniec miesiąca, więc akurat będę miał możliwość przewieźć pralkę.
    Z tego co czytałem to dobre opinie wśród pralek mają firmy tj.:
    - Bosch
    - Siemens
    - LG
    - Gorenje

Znalazłem takie dwie pozycje:
    1. http://www.neo24.pl/?p=bosch_wae_2048_fpl&ceneo_spo=true
    2. http://www.neo24.pl/?p=lg_dd_f_10b8_qd&ceneo_spo=true

Czy są to pozycje warte uwagi ?

Ja właśnie szukam jakiegoś fajnego modelu od lg i po tym co na razie wyprzeglądałem, to mają duże klasy energetyczne, więc może spełnić oczekiwania autora posta. I podobno silniki te direct drive mają 22 lata działać.

0
  • #11 25 Lut 2014 11:51
    QuantumXXX
    Poziom 18  

Pamiętaj że "energoczędność" pralki to tak na prawdę ściema. Bo jeśli pralka zużywa mało wody i prądu to pranie jest najczęściej niedoprane lub niedopłukane albo zamiast 1.5h trwa 2.5h. A niedopłukane ubrania mogą bardzo mocno uczulać małe dzieci. Tutaj nie ma żadnej kosmicznej technologii, aby coś wyprać i wypłukać detergent trzeba włożyć określoną ilość wody i energii i żaden producent tego nie przeskoczy.

0