Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rdzeń do spawarki. Blachy z trafa 6kV/0,4kV.

02 Kwi 2005 12:06 1818 5
  • Poziom 23  
    jak ma wyglądać rdzeń ?? z czego go zrobic ?? potrzeba mi do spawarki na 230V moc musi przenosić mniej wiecej 2-3kW, czy mogą to być blaszki o wymiarach 10cmx30cm i ułożyć je jedna na drugą tak żeby przekruj rdzenia wyniósł 10x10cm ???? mam troche blach z trafa 6kV/0,4kV jak zrobić najprościej z tego rdzeń ???

Pozdrawiam!
    dj_stopa(malpa)poczta.fm
  • Poziom 27  
    wszystko jest do zrobienia tylko poco się tak męczyć
    poszukaj lepiej jakiegoś złomowiska demobilowego
    trafo będzie gotowe ,2 kw to niejest tak wiele .
    jeśli chcesz się jednak pomęczyć to najlepiej popatrz na wykonania fabryczne, potem pociąć blachy będąto dwa wymiary . na osobnych kolumnach nawiniesz uzwojenia ,dla spawarek jest to wzór (oile pamiętam)
    z=45 pierwiastek z przekroju
  • Poziom 27  
    info dla mieczysława
    poszukujesz takich blach????
  • Poziom 21  
    Spotkałem się z ciekawym rozwiązaniem regulacji spawania w dwumiesięczniku ,,Zrób Sam'', pisałem o tym w innym temacie.
    Jeżeli zamierzasz sam wykonać taką spawarkę od podstaw, to opis znajdziesz w numerze 6 z 1988 roku w dwumiesięczniku Zrób Sam.
    Regulacji prądu spawania autor dokonuje poprzez zmianę stosunku liczby zwojów, co zapewnia zmianę współczynnika sprzężenia obwodów pierwotnego i wtórnego przy nie zmieniającym się napięciu uzwojenia wtórnego.

info dla SP7SEC
    Tak poszukuję takich blach, napisałem Ci na pw
  • Poziom 13  
    Spokojnie, przy tym przekroju rdzenia uzyskasz moc ok 10kW(przekrój poprzeczny rdzenia w cm2 to pierwiastek kwadratowy z mocy w watach), tylko z czego to zasilisz? Typowe rdzenie spawarek na prądy 250A mają ok 30 - 40 cm2 przekroju rdzenia. Ale nie może to być standardowy sposób wykonania transformatora, aby uzyskać opadającą charakterystykę zewnętrzną(tzw miękką) trzeba nawinąć więcej zwojów niż to wynika z obliczeń standardowych, zachowując odpowiednią przekładnię, aby na wyjściu uzyskać ok. 70V napięcia jałowego(przy maksymalnych nastawach).