Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Dzwonek na TL2272R. Jak przerobić na sterowanie przyciskiem?

10 Feb 2014 09:57 3687 7
  • Level 2  
    Jak przerobić dzwonek ( RL3823 ) na układzie TL2272R na sterowanie przyciskiem - skradziono pilota. Oto zdjęcia. Dziękuję za pomoc.

Dzwonek na TL2272R. Jak przerobić na sterowanie przyciskiem? Dzwonek na TL2272R. Jak przerobić na sterowanie przyciskiem?
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 29  
    TL2272 to tylko dekoder który po zidentyfikowaniu poprawnej transmisji uaktywnia wyjście VT poziom wysoki. Stan ten włącza elektroniczna pozytywkę.
    Sprawa jest prosta wystarczy przyciskiem podać Vcc.
    Przy dużej odległości od przycisku z względu na możliwość zakłóceń może trzeba będzie zastosować przekaźnik

http://radio-hobby.org/modules/news/article.php?storyid=954

A może prościej będzie zastosować pilot uniwersalny i zmienić tylko okład TL2272 na kompatibilny z tym jaki będzie w nowym pilocie.
  • Level 2  
    Dziękuję za odpowiedź, ale nie chcę użyć pilota bezprzewodowego, ale klasycznego wyłącznika. Jest na to rozwiązanie? Dzwonek jest na 220V.
  • Level 29  
    Co ma oznaczać "klasyczny", bo nie łapie pytania.
  • Level 2  
    To jest - zwykły wyłącznik z dwoma przewodami
  • Level 29  
    Zrób tak jak pisałem powyżej:
    najpierw przerwa na wyprowadzeniu PIN 17 układu TL2272.
    podłącz wyłącznik do Vcc i odciętej ścieżki
    zwarcie wyłącznika powinno wyzwolić układ generujący melodie dzwonka.
  • Level 2  
    Dzwonek na TL2272R. Jak przerobić na sterowanie przyciskiem? Dziękuję - ale ten układ TL2272R ma tylko 16 PINov...
  • Level 29  
    Układ jest w wersji 16 jak i 18 PIN zobacz link jaki podałem
    mniejsza z tym chodzi o wyjście VT