Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Sklep ElwronSklep Elwron
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki telewizor pod konsolę PS3 - do 1300 zł.

10 Lut 2014 10:44 5241 20
  • Poziom 12  
    Witam wszystkich.
    Przymierzam się do zakupu nowego telewizora. Mam dość niski budżet bo około 1300 zł max i zależy mi żeby telewizor dobrze współpracował z konsolą PS3 i tuner DVB-T.
    Nie chcę innych zbędnych bajerów. Po prostu chcę w tej cenie w miarę dobry TV, na którym będę mógł pograć i obejrzeć film w HD.
    Jedynie na czym mi zależy to, żeby był matowy ekran , bo TV będzie przy oknie, oraz 2x hdmi.
    - odległość od TV około 2,5 metrów
    Czy warto inwestować w telewizory tanich marek typu Manta, OK, TCL, Funai, Toshiba ?
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 1  
  • Sklep ElwronSklep Elwron
  • Poziom 12  
    Zastanawiam się nad trzema pozycjami, trzech różnych firm:
    - LG 32LN5400
    - Samsung UE32F4000
    - Philips 32PFL3188H

Chyba, że macie jakieś alternatywne modele TV dla mnie :) Pozdrawiam
  • Poziom 15  
    Kupiłem w Tesco telewizor na jakiejś promocji... Był to 29'' model Technika - wykorzystuje głównie pod gry i czasami oglądania tv. Do podstawowego użytkowania warto. Dla tych co cenią sobie jakość obrazu odradzam.
  • Poziom 1  
  • Poziom 25  
    LG 32LN5400 będzie miął najmniejszy inputlag, gwarancję też ma dobra, na pewno nie splajtują więc nie ma się co martwić. A tak zapytam, a co to konkretnie za tv ten z tesco? W biedronie widziałem też jakiś ostatnio.
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    skąd to wiadomo?
  • Poziom 1  
  • Poziom 12  
    A co powiecie mi na te pierwsze modele Sharpa do 1000 zł

http://allegro.pl/led-sharp-73169

jaka będzie widoczna różnica pomiędzy nimi a tym Philipsem co wstawiłem wcześniej?

Po prostu jeśli nie widać bardzo dużej różnicy to nie chcę przepłacać :P
  • Poziom 1  
  • Poziom 1  
    Siema, sorry, że się podpinam, ale mam podobny dylemat i nie chcę śmiecić działu nowym tematem. Jak myślicie, Philips 32PFL3208H będzie dobrym TV do konsoli?
  • Specjalista elektryk
    Witam
    Ja bym wziął Toshibę 32L4333

Z "małych" telewizorów mam już Samsunga 32F6400, którego kupiłem 3miesiące temu. Teraz się rozglądam za podobnym telewizorem do drugiego pokoju. Przyglądałem się tej Toshibie i w/g nie ustępuje temu Samsungowi (obraz). LOCOLOCO pisał o chmurkach (czego jeszcze nie sprawdzałem), ale Samsung też nie jest od nich wolny. Niektórzy trochę narzekają na kąty matrycy AUO i na pilota. Ale w recenzjach (niemiecki i angielskich) bije Samsungi i LG pod względem opóźnienia (mały input lag). Nie wiem jak z Philipsami. Ta Tośka wygląda na dobry tv do gier.

Philips 32PFL3208H - rozdzielczość tylko HDready (1366 x 768p)
    pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 1  
  • Poziom 14  
    Toshiba jako firma moim zdaniem na przestrzeni ostatnich lat popsuła się. Mam jeszcze w domu 9 letniego laptopa toshiby i działa super, nic się nie psuje bardzo proste czyszczenie. Jakieś rok lata temu moja mama kupiła 2 laptopy toshiby do firmy, były w niezłej cenie. I w stosunku do nich nie wypowiem żadnej pochlebnej opinii. Zresztą o ile się nie mylę toshiba właśnie sprzedała swoją ostatnią fabrykę. Wracając do tematu tv to moim zdaniem toshiba odstaje w jakości obrazu od samsunga, nie wspominając już o smart tv i ogólnych możliwościach. Tylko nie wiem dlaczego temat tego tv jest tu poruszany skoro przekracza on dość znacząco budżet. Polecał bym to co mi. LOCOLOCO 32PFL3188H. Chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie kupi obecnie tv hd ready
  • Specjalista elektryk
    Ja nie mówię, że ta Toshiba jest jakaś super wręcz przeciwnie. Tu, w tym wątku, napisałem tylko o niej, bo ma w recenzjach niski input lag. A że nie odstaje ona za bardzo od Samsunga 32F6400 to jest moje prywatne zdanie. Pomijam oczywiste różnice - Samsung ma bogatsze multimedia (aplikacje internetowe) oraz 3D.

Natomiast ten Philips 32PFL 3188 polecany przez LOCOLOCO wygląda w Internecie interesująco.

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    Dobre telewizory to tak mniej więcej 40''-42'' będziesz miał dobry widok i przede wszystkim nie zepsujesz sobie tak mocno wzroku jak w przypadku mniejszych gdzie musisz się wlepiać i mrużyć oczy. Jeżeli to tylko do gier to nie potrzebujesz wypasów
    Możesz kupić np:
    -Telewizor LED Philips 40PFL3188H Full HD 100Hz (1479zł) może przesadziłem
    -TELEWIZOR 40' THOMSON 40FW3323 LED, PVR, CI+, FV23 (1229zł)
    -Telewizor LED TCL L40E3003F Full HD 100Hz USB (1299zł)
    -Telewizor LED THOMSON 40FU3253 FULL HD MPEG-4 (1280zł)
    Tylko takie znalazłem.To są czterdziestki.
  • Poziom 14  
    Nush moim zdaniem przesadziłeś wymieniając 3 ostatnie telewizory. Podejrzewam, że wszedłeś po prostu do jakiejś wyszukiwarki ofert i przedstawiłeś najtańsze tv 40" w rozdzielczości full hd i nie zainteresowałeś się nawet ich specyfikacją.
  • Specjalista elektryk
    LOCOLOCO napisał:
    Toshiba sprzedała swoja ostatnią fabrykę więc podobnie jak Sony będą tylko zlecać produkcję modeli .

Nie jestem fanem Toshiby, ani innych marek (nie mam swojej ulubionej) - ale przypomniało mi się seminarium amerykańskiej firmy Xilinx i oni uważają, że fablessy zazwyczaj produkują urządzenia lepszej jakości.
    Dziś byłem u kolegi, zajmującego się serwisem, i próbowałem go pociagnąć trochę za język. W/g niego nie ma reguły, ale można zauważyć, np. Tv Sony z matrycą Samsunga to zazwyczaj 1 liga (jakość obrazu). Samsung z matrycą Samsunga chodzi tak sobie, a Samsung z matrycą AUO to tragedia. No i w Samsungach (ale nie tylko) mamy sprawę tych kondesatorów przy radiatorach ;-).

pzdr
    -DAREK-
  • Poziom 1