Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rozdzielenie sygnału coaxial na dwa odtwarzacze

10 Lut 2014 11:14 1719 10
 • Poziom 12  
  Witam, chcę rozdzielić sygnał coaxial w amplitunerze na 2 odtwarzacze takim czymś jak na zdjęciu i moje pytanie jest, czy to zadziała i czy nie pogorszy mi dźwięku. Kable będą po 3m.

  [img]Rozdzielenie sygnału coaxial na dwa odtwarzacze[/img]
 • Poziom 12  
  A coś coaxial-coaxial, bo tam optyk jest, a optyk mam zajęty.
 • Poziom 32  
  Teoretycznie "takie coś" z pierwszego postu powinno zadziałać tylko że można uszkodzić sprzęt przy podaniu 2 sygnałów jednocześnie do amplitunera. Co do jakości to skoro jest to dźwięk cyfrowy to będzie działać albo nie raczej bez stanów pośrednich.
  W związku z tym że jest to tanie sprawdziłbym podłączając jeden odtwarzacz do jednego chincha. Jak działa to do drugiego i sam się przekonasz. Kwestia podłączenia 2 urządzeń na raz wiąże się z ryzykiem załączenia ich równocześnie, więc sam musisz podjąć decyzję. Najlepszy byłby rozdzielacz z przełącznikiem.
 • Poziom 12  
  RCA to dobrze rozumiem mimo że 2 urządzenia nie będą grały równocześnie bo to wiadome i można uszkodzić amplifa?
 • Poziom 32  
  Nie rozumiem tego zdania. Użyj interpunkcji.
 • Poziom 12  
  Chodziło mi, że przy rozdzieleniu sygnału na raz i tak by chodził z amplifem 1 BD, ale mimo to jak napisałeś to mogę uszkodzić wzmacniacz, bo do 2 będzie dochodził sygnał, mimo że będzie tylko na czuwaniu, rozumiesz mnie teraz?
 • Poziom 12  
  Witam
  odnowie temat czy taką przejściówką jak podałem na zdjęciu w 1 poście mogę bezpiecznie rozdzielić 2 urządzenia nie spale amplitunera czy jest to bezpieczne? oczywiście urządzenia na raz nie będą chodzić.Czy mimo wszytko sygnał i tak będzie podawany na 2 wejścia z tej przejściówki i wtedy mogę coś spalić? Mam nadzieję że zrozumiale napisałem
 • Poziom 16  
  a nie lepiej zrobić jakiś selektor wejść i nie bać się, że coś mozę sie uszkodzić? Wystarczy: przelacznik 2 pozycyjny, 3 gniazda RCA i jakaś obudowa.
 • Poziom 12  
  Sam się nie chce bawić bo nie mam wiedzy w elektryce wolę już kupić rozdzielacz aktywny Toslink(bo krótsze kable zastosuję niż w coaxialu) czy możecie jakiś polecić do 100zł najlepiej jak by automatycznie przerzucał albo miał pilota