Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWF810 - Po wymianie łozysk luz

_prusak_ 10 Lut 2014 12:21 1092 6
  • #1 10 Lut 2014 12:21
    _prusak_
    Poziom 23  

Witam kolegów. Mam problem z pralka EWF810. Po wymianie łożysk minęło około roku. Pojawił się niestety luz ale nie poprzeczny a podłużny. Tzn jak złapie za koło pasowe to mogę nim ruszać nie na boki lecz do przodu i do tyłu. Luzu jest dość dużo bo około 1-2mm. Łożyska oraz simmering są jak nowe. Wygląda że to wina krzyżaka. Czy mieliście już taki problem? Czy mogę to naprawić delikatnie ścierając wał na którym jest założone koło pasowe żeby lepiej koło pasowe docisnęło łożyska i zmniejszyło w ten sposób luz osiowy? Mam wrażenie że ten pierścień mosiężny po którym pracuje uszczelniacz był oporem dla łożyska 6205 i to on się przesunął w kierunku bębna i dlatego jest teraz luz. Doradźcie mi proszę co w tej sytuacji zrobić. Krzyżak jest dość drogi i jeśli można chciałbym uniknąć jego wymiany. Pralka jest w świetnym stanie.

0 6
  • #2 11 Lut 2014 00:01
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Sugerowałbym podłożenie podkładki albo pomiędzy łożysko a koło pasowe, albo pomiędzy koło pasowa a mocującą je śrubę. Zwróć uwagę na szczelinę pomiędzy bębnem a fartuchem. Za duża może spowodować targanie/wciąganie pomiędzy bęben a zbiornik prania.
    Pozdrawiam

0
  • #3 12 Lut 2014 13:15
    _prusak_
    Poziom 23  

Tak jak kolega zaproponował myślę o podłożeniu podkładki między łożyskiem a kołem pasowym lub między powierzchnią po której pracuje uszczelniacz a łożyskiem większym. Ta szczelina powiększy się około 1-2mm więc nie powinno mieć to dużego wpływu na wciąganie ciuchów. Zastanawia mnie tylko jedno tzn. czy dalej ta wada się nie będzie powiększać. Czy ten pierścień mosiężny nadal nie będzie wchodził głębiej.
    Czop krzyżaka jest wkręcany w krzyżak? Czy ta powierzchnia mosiężna po której pracuje uszczelniacz jest oporem również dla łożyska? Jak mocowany jest czop krzyżaka z samym krzyżakiem? Chętnie bym odkręcił cały krzyżak ale mam uszkodzoną jedną śrubę i nie mam od czego dobrać podobnej.
    Zastanawia mnie to czy nie ma wady w mocowaniu czopa do krzyżaka bębna.

0
  • #4 14 Lut 2014 00:20
    itam67
    Poziom 17  

Witam
    Zacząłbym od podłożenia podkładki. Pralka wymaga dalszej obserwacji po kilku praniach.Jeśli problem się pogłębi rozebrałbym zbiornik i szukał przyczyny.
    Pozdrawiam

0
  • Pomocny post
    #5 14 Lut 2014 22:16
    peter falk
    Specjalista AGD

Przecież tam jest taki luz i ma on być. O co chodzi przedmówcom :? Mam wrażenie, że nigdy nie dotykali tego tematu :|

0
  • #6 15 Lut 2014 03:56
    _prusak_
    Poziom 23  

Kolego czy gdy złapiesz za koło pasowe pralki to powinno mieć luz tzn. czy możesz poruszać nim do przodu i do tyłu?

0
  • #7 15 Lut 2014 06:30
    skryn
    Admin grupy AGD

_prusak_ napisał:
    Kolego czy gdy złapiesz za koło pasowe pralki to powinno mieć luz tzn. czy możesz poruszać nim do przodu i do tyłu?

W Electroluksie całe życie tak było.
    Temat zamykam.

0