Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Porządne nagłośnienie w małym pokoju.

Bieda93 10 Lut 2014 13:05 1038 0
  • #1 10 Lut 2014 13:05
    Bieda93
    Poziom 8  

Witam, wiem że temat ciągle męczony, ale jeśli ktoś wchodzi by odpisać złośliwie lub odesłać do linku, które w większości przeglądałem to niech sobie daruje. Obecnie posiadam taki pokój

Porządne nagłośnienie w małym pokoju.

Moje głośniki to stare dobre creativy T6100 podłączone do Sound Blaster Audigy SE z sterownikami od xfi. Oczekuję od nowego sprzętu prawdziwych efektów filmowych (uderzeń, wybuchów, strzałów). Czytałem ten temat Link i dał mi dużo do myślenia. Sama przestrzenność w tak małym pokoju to raczej abstrakcja. Dlatego myślę nad zestawami 2.1. Rozmieszczenie głośników jakie bym chciał ewentualnie uzyskać zaznaczyłem na kolor czarny, natomiast na czerwono mam obecnie, w tym subwoofer jest pod prawdziwym drewnianym biurkiem na półeczce o wysokości 20 cm nad ziemią. Nie jestem audiofilem,a także zależy mi na nowym sprzęcie. Myślę nad kolumnami i wzmacniaczu, lecz jak w temacie, który umieściłem wyżej, nie ma to raczej sensu. W telewizorze mam wyjście optyczne, które chciałbym wykorzystać. Obecnie myślę nad:
    Sony dav-dz740
    Edifier 2.1 S530D
    Genius SW HF5.1 6000 tylko tu brak optyka.

Temat kina domowego jest ciekawy, lecz nie podłącze już chyba komputera po wykorzystaniu optyka. Będę bardzo wdzięczny za szczerą pomoc.

Testowałem jeszcze u mnie w pokoju głośniki Logitech z-906 i bas był piękny i soczysty. Fala miło się rozchodziła i niskie częstotliwości było czuć po nogach, lecz satelity trzeszczały, strasznie wykonane, oddałem je po 9 dniach.

@EDIT

Kino Sony odpada byłem na odsłuchu straszna beznadzieja.
    Zainteresował mnie jednak ten zestaw:
    Pioneer HTP-073

Czy uzyskam jakaś odpowiedź?

0 0