Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

2014 Jaki wzmacniacz i kolumny wybrac.

ironhide90 10 Lut 2014 16:11 7380 27
  • #1 10 Lut 2014 16:11
    ironhide90
    Poziom 8  

Witam.

Mam dylemat, poniewaz nie jestem obeznany w tym tamacie pomimo przyczatania informacji z kilku forum, wiec musze sie zglosic o porade do ludzi dobrze w nim obeznanych.

Wieza ktora do tej pory wiernie mi sluzyla (Panasonic sc-ak750) pojdzie na sprzedanie i musze ja czyms zastapic.
    Glownie korzystam ze sprzetu audio do sluchania muzyki klubowej jaki rapu, ale musi tez fajnie odtwarzac dzwieki podczas ogladania filmow, bo glownie to one buduja nastroj podczas wieczornego ogladania horrorow z dziewczyna :) .
    Sprzet chce podlaczyc pod komputer kablem optycznym, jesli sie nie myle, bo mam kwadratowe wejscie podswietlone na czerwono i wydaje mi sie, ze to to.
    Co lepiej wybrac? Czy na rynku pojawilo sie cos co warto kupic?
    Osobiscie jestem zainteresowany tymi glosnikami "Kolumny głośnikowe SHFT57B Tower" na allegro kosztuja 549 zl.
    Przystepna cena i ciekawy design i parametry tez chyba nie sa najgorsze (co o nich sadzicie?), tylko teraz jaki wzmacniacz wybrac?
    Chcialbym sie wyrobic w okolicach 1000 zł, z gory dziekuje za odpowiedzi.

0 27
  • #2 10 Lut 2014 17:36
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ironhide90 napisał:
    Osobiscie jestem zainteresowany tymi glosnikami "Kolumny głośnikowe SHFT57B Tower" na allegro kosztuja 549 zl.
    Przystepna cena i ciekawy design i parametry tez chyba nie sa najgorsze (co o nich sadzicie?),
    To najgorszy chłam jaki można kupić. Standardowy chwyt marketingowy. Wsadzić w obudowę jak najwięcej głośników, żeby klient myślał że to dobry produkt. W parametrach wpiszemy moc 600W to laik weźmie, bo "mocne".
    ironhide90 napisał:
    Przystepna cena
    Zbyt przystępna. Najtańsze, nowe zestawy głośnikowe na rynku, które przy swojej cenie zachowują dobre brzmienie to Tonsil Melody które kosztują 900zł za parę.
    W budżecie 1000zł nie kupisz nowego zestawu audio.

0
  • #3 10 Lut 2014 23:28
    ironhide90
    Poziom 8  

Dlatego pytam sie o zdanie osob ktore maja na ten temat pojecie. Nie zaznaczylem nigdzie ze sprzet ma byc nowy podalem tylko przyklad ktory wpadl mi w oko. Myslalem nad tym zeby kupic uzywany wzmacniacz i do tego nowe kolumny ale nie wykluczam opcji kupna uzywanego zestawu. Prosze o jakas rade, propozycje zestawow ktore dadza satysfakcje w wydanych pieniedzy.

Dodano po 49 [minuty]:

W gre w wchodza JAMO S 606 ewentualnie Tonsil Maestro II 180 ale bardziej widza mi sie te JAMO prosze o jakas rade czy w dobrym ide kierunku ? zalezy mi na glebokim basie ale i na czystym dzwieku w filmach jak i podczas sluchania muzyki. Czy subwoofer jest konieczny czy te kolumny sprostaja temu wymaganiu ? Prosze o jakas rade i ewentualnie propozycje jesli w zla strone szukam.

0
  • #4 11 Lut 2014 00:30
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Podaj w takim razie metraż pokoju, muzykę jakiej słuchasz. Rozumiem że 1000zł to budżet na wszystko?

ironhide90 napisał:
    W gre w wchodza JAMO S 606 ewentualnie Tonsil Maestro II 180 ale bardziej widza mi sie te JAMO prosze o jakas rade czy w dobrym ide kierunku ?
    Wiesz że ceny podane w sieci są za jedną sztukę? Maestro kosztują 1600zł za parę, Jamo 1200zł.

0
  • #5 11 Lut 2014 00:46
    ironhide90
    Poziom 8  

Jasne rozejrzalem sie w tym temacie i jestem gotowy na kupno Jamo chyba ze sa w podobnej cenie lepsze.
    Pokoj ok 20 m2 glownie slucham electro i hip hopu ale lubie tez dobry dzwiek podczas ogladania filmow. Zaznaczam ze nie szukam sprzetu za 15 tys zl tylko chce sie przesiasc z poczciwego panasonica na cos co mi ladnie zagra. Szukam jakiegos wzmacniacza co mi pociagnie te kolumny i umozliwi podlaczenie pod kompa ale sam sobie z tym nie poradze.

0
  • #6 11 Lut 2014 01:29
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

W takim razie podaj całkowity budżet na wzmacniacz i zestawy głośnikowe.

ironhide90 napisał:
    i umozliwi podlaczenie pod kompa ale sam sobie z tym nie poradze.
    W zasadzie do każdego wzmacniacza można, jako źródło dźwięku, podłączyć komputer. Nie trzeba bawić się w żadną optykę.

0
  • #7 11 Lut 2014 01:45
    ironhide90
    Poziom 8  

Wiec tak jestem gotowy na kupno 2 kolumn jamo tylko mam dylemat s606 czy 608? i do tego potrzebuje wzmacniacza lub amplitunera ktory sobie z nimi dobrze poradzi i ich nie ograniczy mysle ze na to moglbym przeznaczyc 500 - 600 zl o ile bd cos przystepnego w tej cenie.

0
  • #8 11 Lut 2014 02:09
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Czemu akurat Jamo? Za niższą cenę, bo 1100zł możesz mieć Tonsil Premium na świetnych GDN 13/50/9/. Seria S od Jamo, brzmi dla mnie strasznie marketowo i tandetnie.
    Jako napęd proponuję NAD c340 http://allegro.pl/nad-c-340-i3947237081.html
    NAD C350 http://allegro.pl/nad-c350-pilot-pol-roku-gwarancji-i3953853599.html
    Myślę że do Twojej muzyki, taki trochę zamulający wzmacniacz w stylu powyższych NADów będzie fajny.

0
  • #9 11 Lut 2014 02:20
    ironhide90
    Poziom 8  

chmm bardzo mi sie spodobaly czytalem wiele opini na ich temat i chcialbym uniknac kupna suba i mysle ze ten wbudowany w kolumny jamo zadowoli moje oczekiwania tylko teraz mam dylemat jaki sprzet wybrac by podlaczyc te kolumny metoda Bi-Amp a z amplitunera/wzmacniacza kablem optycznym do PC. Sklanial bym sie nawet ku troche drozszemu a lepszemu by uniknac rozczarowan najwyzej zakup przesunie sie troche w czasie w celu dozbierania kasy. Czy jakis z nawych amplitunerow/wzmacniaczy podolalby temu zadaniu ? na pewnym forum przeczytalem ze te kolumny dobrze graja w polaczeniu z Yamaha RX-V565? czy to dobry wybor czy lepiej poszukac u innego producenta ?

1
  • #10 11 Lut 2014 02:34
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ironhide90 napisał:
    i mysle ze ten wbudowany w kolumny jamo zadowoli moje oczekiwania
    W przypadku konstrukcji z głośnikiem subniskotonowym z boku, jest ogromny problem z ich ustawieniem. Nie tylko liczba głośników się liczy. Nie mniej ważne jest ustawienie źródeł dźwięku. Stosując takie konstrukcje jak te Jamo, paradoksalnie basu może być mniej niż ze zwykłych zestawów (interferencja i wygasanie fali). Do pokoju 20 metrowego nie polecam Ci tego. Tutaj zdecydowanie lepiej jest poprawnie ustawić, że tak powiem, zwyczajne zestawy.
    Gdzie czytałeś dobre opinie o nich? Bo na forach audio, które znam, panuje zupełnie inne odczucie. To są zestawy dobre do kina domowego i pomieszczeń 30 metrowych.
    ironhide90 napisał:
    metoda Bi-Amp
    Do tego potrzebujesz 2 wzmacniacze.
    ironhide90 napisał:
    z amplitunera/wzmacniacza kablem optycznym do PC.
    Czemu żeś się uparł na ten kabel optyczny? To nie przyniesie poprawy brzmienia a sprzętu bez tego bajeru są tańsze.
    ironhide90 napisał:
    Sklanial bym sie nawet ku troche drozszemu a lepszemu by uniknac rozczarowan najwyzej zakup przesunie sie troche w czasie w celu dozbierania kasy. Czy jakis z nawych amplitunerow/wzmacniaczy podolalby temu zadaniu ?
    Żeby był porównywalnej klasy z tym co podałem, musiałby kosztować ze 3 tysiące polskich nowych złotych.
    ironhide90 napisał:
    na pewnym forum przeczytalem ze te kolumny dobrze graja w polaczeniu z Yamaha RX-V565?
    Przecież to amplituner do kina domowego jest. Nie nadaje się do stereo.

0
  • #11 11 Lut 2014 02:48
    ironhide90
    Poziom 8  

Ok po 1 dzieki za fachowa odpowiedz i podanie rzeczowych argumentow. rozwazam jeszcze kolumny Maestro II 180 czy lepiej sie sprawdza od tych z firmy jamo ? ewentualnie dokupienie subwoofera pozwoli osiagnac podobny efekt jak w s608 ?

Dodano po 4 [minuty]:

swoja przygode w tej dziedzinie dopiero zaczynam wiec prosze o wyrozumialosc. chcialbym stworzyc zestaw przy ktorym bede mogl obejrzec film bez krecenia nosem na slaba jakosc dzwieku ale tez zrobic glosniej kiedy leci ulubiona piosenka i nie wstydzic sie brakiem mocy i charczacym basem.

0
  • #12 11 Lut 2014 02:49
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ironhide90 napisał:
    rozwazam jeszcze kolumny Maestro II 180 czy lepiej sie sprawdza od tych z firmy jamo ?
    Zdecydowanie lepiej. Ja jednak mam lepsze odczucia w stosunku do Premium. Chociaż jeżeli chcesz niskiego basu, to Maestro zejdą niżej.
    ironhide90 napisał:
    ewentualnie dokupienie subwoofera pozwoli osiagnac podobny efekt jak w s608 ?
    Jak w tych pudłach? Nie, takiego hałasu nie. Z dobrym subwooferem otrzymasz dobry bas w takim miejscu w jakim go oczekujesz, bo to sprawa przestawienia subwoofera.

0
  • #13 11 Lut 2014 03:03
    ironhide90
    Poziom 8  

Własnie teraz czytalem ze maestro bardzo ladnie graja i moze sub nie bylby wogle potrzebny. Tylko teraz pytanie pod co to podlaczyc zostawiajac sobie ewentualnie mozliwosc rozbudowania zestawu o suba?
    Czy jest jakis wzmacniacz ktory to ogarnie ale tez zarazem by sie ladnie prezentowal bo jak by nie bylo jest to tez dla mnie istotna kwestia

0
  • #14 11 Lut 2014 11:11
    ironhide90
    Poziom 8  

Jestem zdecydowany na glosniki maestro s lub maestro II 180 prosze tylko o rade czy roznica miedzy nimi jest zauwazalna dla zwyklego sluchacza czy polega tylko na wzgledach estetycznych. Co do wzmacniacza stereo/amplitunera czy jakosc dzwieku bd duzo gorsza np na Yamaha RX-V 595 niz na wzmacniaczu stereo ? Bo jest taki do kupienia za 360 zł i z tego widzialem na filmiku gra to nawet ładnie moze sie myle jesli tak jest to prosze wyprowadzic mnie z bledu.

0
  • #15 11 Lut 2014 11:28
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Jest, ale przecież możesz je bez problemu osłuchać. Są to nowe zestawy, więc w salonach odsłuchowych powinny być.

ironhide90 napisał:
    Co do wzmacniacza stereo/amplitunera czy jakosc dzwieku bd duzo gorsza np na Yamaha RX-V 595 niz na wzmacniaczu stereo
    Dużo gorsza.
    ironhide90 napisał:
    z tego widzialem na filmiku gra to nawet ładnie
    Jakim cudem możesz ocenić brzmienie na podstawie filmiku? Przecież to grają Twoje głośniki.
    Poleciłem Ci wzmacniacze. Oba to na prawdę dobre klocki. Subwoofer aktywny możesz podłączyć do dowolnego wzmacniacza.

0
  • #16 12 Lut 2014 12:36
    ironhide90
    Poziom 8  

Moglbym prosic o jeszcze jakies modele wzmacniaczy najlepiej z pilotem i istotne jest by mial wejscie na kabel optyczny bo chce za jego pomoca polaczyc wzmacniacz z PC niestety upieram sie przy tym rozwiazaniu poniewaz slyszalem ze traci sie na jakosci podlaczac zwyklym AUXem.

Dodano po 17 [minuty]:

Znalazlem kilka ktore ewentualnie mogly by pasowac tylko pytanie czy wykorzystaja mozliwosci tych kolumn
    1. YAMAHA A-S201
    2. NAD C316
    3.PIONEER A-30
    4.YAMAHA A-S300
    5.ONKYO A-9030
    Ktos moze uzywal tych wzmacniaczy w polaczeniu z maestro II 180 i z miejsca moze odradzic to bym byl wdzieczny.

Dodano po 1 [godziny] 41 [minuty]:

I kolejny problem polega na tym ze mam na plycie glownej wyjscie optyczne i ewentualnie AUX i nie mam mozlwiosci podlaczenia kart dzwiekowej bo mam 1 PCI zajete przez karta graficzne i czy po podlaczeniu wzmacniacza przez AUX nie strace na jakosci o ktora jak by nie bylo glownie tutaj chodzi.

0
  • #17 12 Lut 2014 13:43
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ironhide90 napisał:

Moglbym prosic o jeszcze jakies modele wzmacniaczy najlepiej z pilotem i istotne jest by mial wejscie na kabel optyczny bo chce za jego pomoca polaczyc wzmacniacz z PC niestety upieram sie przy tym rozwiazaniu poniewaz slyszalem ze traci sie na jakosci podlaczac zwyklym AUXem.
    Gdzie tak słyszałeś?
    ironhide90 napisał:
    czy po podlaczeniu wzmacniacza przez AUX nie strace na jakosci o ktora jak by nie bylo glownie tutaj cho
    Jeżeli ten sam wzmacniacz podłączasz za pomocą kabla i światłowodem, to może i ta różnica będzie słyszalna. Jednak w tym budżecie każdy wzmacniacz posiadający takie bajery jak wejście optyczne będzie charakteryzował się gorszym brzmieniem.

0
  • #18 12 Lut 2014 14:12
    ironhide90
    Poziom 8  

Koledzy maja podlaczone kina i amplitunery kablem optyczym bo na AUXie jest duzo gorsza jakosc dzwieku. Czy na ktorys z zasilaczy ktore wymienilem szczegolnie warto zwrocic uwage i dlaczego i czy naprawde jestem zmuszony do kupna starszego uzywanego wzmacniacza by uzyskac dzwiek o jaki mi chodzi ?

0
  • #19 12 Lut 2014 14:36
    k52
    Poziom 32  

Jak zależy Ci na nastroju z dziewczyną w czasie horroru ( jak sam pisałeś ) zamiast włączać szumiący komputer do muzyki i filmu( pomijam wątpliwą jakość i wygodę) kup dvd.
    1) Odpadnie szukanie amplitunera z wejściem optycznym ( nie ten przedział cenowy ).
    2) Wygoda, wygoda, wygoda, wejście usb, różne wyjścia .
    3) Jakość, jakość !
    Podłączysz dvd do wzmacniacza normalnie kablami rca, a do tv hdmi .
    Skoro dajesz linki do wzmacniaczy to widzisz chyba że nie mają wejścia na optyka , jeśli nie czytasz specyfikacji , zobacz samo zdjęcie . Wejście na kabel optyczny ma kilka modeli amp. stereo od 1,9 tys w górę . Możesz oczywiście kupić amp kina domowego z tymi wejściami, jednak jego jakość w muzyce będzie dużo gorsza .
    Możesz też pomyśleć o używanym odtwarzaczu CD za 100-200 zł np. takiej firmy co kupisz wzmacniacz bo wystarczy wtedy 1 pilot .
    Dobrze że wybrałeś przynajmniej tego tonsila, jamo606, jak pisał telecaster1951 trudne w ustawieniu, a bas wolny i poduchowaty.

Dodano po 6 [minuty]:

PS. Co koledzy mają podłączone optycznym ? Bluray łączy się z amp KD kablem hdmi, optyk daje czasami sygnał z tv do amplitunera.(Zresztą rca nie prześle sygnału 5.1)
    W dobrym stereo z dobrymi kablami rca (chinch ) optyk nie ma szans :)
    Gdyby było inaczej ludzie nie kupowaliby DAC-ów po pare tys żeby sygnał cyfrowy poprawić .

0
  • #20 12 Lut 2014 14:57
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ironhide90 napisał:
    Koledzy maja podlaczone kina i amplitunery kablem optyczym bo na AUXie jest duzo gorsza jakosc dzwieku.
    Tak, mój znajomy ma w domu zestawy estradowe, bo twierdzi że domowe mu źle brzmią. Kolego uwierz mi, wzmacniacz stereo z wejściem optycznym w tej cenie będzie 10 razy gorszy od normalnego, używanego wzmacniacza.
    k52 napisał:
    Wejście na kabel optyczny ma kilka modeli amp. stereo od 1,9 tys w górę .
    Najtańszy, który jakością nie ustępuje choćby tym wzmacniaczom które podałem, kosztuje 3 tysiące PLN.

PS. Wiesz że sprzęt który podałeś nie ma wejść optycznych?

0
  • #21 12 Lut 2014 15:22
    ironhide90
    Poziom 8  

Ogólnie chodzi mi o to by do zestawu tv 42 cali + komputer z klawa bezprzewodowa podlaczyc jakis fajny dzwiek ktory wytwarzala stara wieza panasonica ak-750 bo mam zamiar ja sprzedac i ogarnac 2 kolumny stereo tylko jest dylemat bo nie wiem jaki wybrac wzmacniacz czy amplituner chociaz telecaster1951 odradza amplituner z powodu spadku jakosci dzwieku. Co do filmow to mam podlaczony komp przez HDMI sciagam film w HD i nie potrzebuje DVD ktore zajmie mi nie potrzebnie miejsce.
    Tak wiem ze nie maja wejsc optycznych bo szukalem z nadzieja ze ktorys je ma ale sie rozczarowalem ale moze jakos na AUXie to bd gralo juz sie z tym pogodzilem.
    Podalem te przyklady zeby sie dowiedziec czy ewentualnie ktorys z nich jest wart kupienia do tego sprzetu.
    Dzieki za fachowe odpowiedzi.

0
  • #22 12 Lut 2014 15:37
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Wszystkie są mniej więcej tej samej klasy co Pioneer A-30. Porównując z używkami w tej cenie, to nic specjalnego.
    Ja bym Ci polecał to co wcześniej tu podawałem lub CA Azur 640A http://allegro.pl/cambrige-audio-azur-640a-pilot-pudlo-papiery-i3969797808.html Ten zagra jaśniej od NADa. Masz podane świetne wzmacniacze, z pilotami. One są znacznie lepsze od nowych sprzętów do 1000zł.

0
  • #24 12 Lut 2014 17:00
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

Kolego, to co podałeś to amplituner do kina domowego. Nie nadaje się on do słuchania muzyki... Czemu upierasz nad czymś, co nie nadaje się do muzyki?

ironhide90 napisał:
    Do połączenia kolumn użyc jakis specjalnych kabli ? Na co szczególnie zwracac uwage ?
    Przekrój 2,5 mm^2 wykonane z OFC.

-1
  • #25 12 Lut 2014 17:28
    k52
    Poziom 32  

telecaster1951 już wcześniej pisałem że tamte propozycje nie mają wejścia optycznego, proponuję wyjaśnić ironhide90 " typy" wzmacniaczy bo chyba się pogubił ( lampowe, przedwzmacniacze itd odpuszczamy :D )
    1) wzmacniacz stereo ( dwie kolumny tyle planujesz kupić ?) np.pioneer A-30, Harman Kardon HK 980
    2) amplituner stereo ( czyli wzmacniacz i radio ) Pioneer sx20, Cambridge Audio Sonata DR30, Yamaha R-N500 (plus radio internetowe)
    3) amplituner kina domowego na 5.1 , 7.1 kolumn
    O ile najlepiej w muzyce ( wzmocnieniu filmu w stereo ) sprawdzą się dwa pierwsze punkty, o tyle w muzyce kino domowe jest do bani.
    Musiałbyś dać za amp. kina domowego w uproszczeniu z 5-6 tys, aby zagrał tak jak np. Harman stereo czy amplituner stereo Cambridge, czy yamaha . Dodatkowo musiałbyś obstawić się 7 kolumnami, bo inaczej byłoby to bez sensu .

Jeśli problemem jest brak wejścia optycznego kup przejściówkę prosty DAC np. FiiO D3, ale wygodniej wyprowadzić sygnał z PC dobrym ekranowanym kablem minijack na 2 RCA (choć jeśli masz mp3 i średnią kartę dźwiękową ) i tak będzie pewnie nieciekawie .

0
  • #26 13 Lut 2014 12:37
    ironhide90
    Poziom 8  

Podsumowujac nie oplaca mi sie kupowac np.Pieneer A-30 ok 1000 zł (chociaz sklanial bym sie ku niemu poniewaz z wygladu podoba mi sie duzo bardziej niz stare NADy i mialbym gwarancje 24 ms) z tego wzgledu ze nie dorowna im jakoscia dzwieku ktora pewnie i tak utrace przy podlaczeniu zestawu pod PC.
    k52 kina domowego nie bralem pod uwage chodzi mi tylko i wylacznie o podlaczenie kolumn stereo, dzieki Tobie dowiedzialem sie ze amplitunery tez sie dziela na stereo i 5.1,7.1 i teraz nasowa sie kolejne pytanie czy amplituner stereo i wzmacniacz stereo az tak beda sie roznic jakoscia dzwieku ? Czy jest to az tak odczuwalne dla normalnego czlowieka bo zaznaczam nie jestem audiofilem a oczekuje ze za ok 2,5k nabyty sprzet dostarczy mi czysty dzwiek z fajnym basem a jednoczesnie bedzie sie fajnie prezentowal w pokoju.
    Czy np Pioneer a-30 wystarczylby by do tego celu w polaczeniu z tymi kolumnami ?
    Czy jesli juz ma byc to nowy amplituner/wzmacniacz stereo to jestem zmuszony siegnac duzo glebiej do kieszeni i ewentualnie na jaki model bylo by warto wydac kase w przypadku mioch potrzeb?

Dodano po 29 [minuty]:

Przemyslalem i mysle ze bym byl gotow wydac na wzmacniacz/amlituner ok 1600 zł w tej cenie wydaje mi sie solidny HARMAN KARDON HK 3490 ale tez rozwazam ciekawe polaczenie http://allegro.pl/pioneer-a-30-wzmacniacz-stereo-bdp-160-bluray-i3964157454.html czy to rozwiazalo by problem bo jesli bym chcial super jakosc wtedy wrzucam plytke i slucham a jesli slabsza to wtedy gra z kompa ? co niezmienia faktu ze dalej kraze kolo pioneera a-30 czy naprawde jest tak slaby ?

0
  • #27 13 Lut 2014 13:45
    k52
    Poziom 32  

Myślę że z powodzeniem możesz kupić nawet A-20 ( pioneer podaje uczciwie parametry i ta moc 2x50W jest wystarczająca dla normalnych ludzi,a za 730zł kupisz. Przy kompie i pewnie stratnych plkach nie zaueazysz różnicy miedzy a20 i a30. Model ma ładną kontrolę nad basem i jest niezły w szczegółach, za te pieniądze nie ma co narzekać .Kolumny są dość efektywne więc będzie i tak głośno.
    Co do pytania co lepsze wzmacniacz stereo, czy amplituner stereo, powiem tak w domowych warunkach i na budżetowych kolumnach różnicy między wzmacniaczem yamaha A S300 a (podobnym cenowo )amplitunerem stereo yamaha RS 300 pewnie nie usłyszysz, a masz dodatkowo radio. Co innego porównywanie z różnych półek cenowych . Poniżej link do testu pioneera A-20 http://audio.com.pl/testy/pioneer-pd-10-+-a-20:3

0
  • #28 13 Lut 2014 14:19
    ironhide90
    Poziom 8  

Mysle ze zostane przy a-30 z uwagi na to ze ma 70 W na kanał co wydaje mi sie bardziej zachecajace z czasem rozwazam dokupienie PIONEER BDP-160-K co wydaje mi sie ze stworzy ciekawa calosc w domowym zaciszu i bd mozliosc obejrzenia filmu posluchania muzyki na cd jak i z usb o co mi rowniez chodzilo. Dziekuje za rady co uchronilo mnie przed kupnem "powalajacych" kolumn SHFT57B Tower jak i jamo s608. Czas teraz dozbierac troche kasy bo jak by nie bylo 2600 grosze to nie sa ale mam nadzieje ze beda to dobrze wydane pieniadze i przez najblizsze kilka lat nie bede musial sie martwic o naglosnienie w swoim domu ;)

0
  Szukaj w 5mln produktów