Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TOSHIBA A205-85804 - Po ok 3 sec. czarny ekran

10 Feb 2014 16:49 1155 6
 • Level 14  
  Witam,
  Mam taki problem że wył normalnie laptopa jakaś godz wcześniej, teraz gdy próbuje go wł to pokazuje się napis toshiba na sec to okno gdzie można wejść w bios lecz gdy naciskam F2 to sys nie reaguje tylko staruje dalej pokazuje się ten kwadracik od win8 na środku i zaraz matryca nie tyle gaśnie co jak-bysie całkowicie wył, komp wygląda ze uruchamia sie normalnie bo po odczekaniu kilku sec jak klikam w okolice kafelka pokaz pulpit to dioda od dysku mrugnie Po naciśnięciu przycisku zasilania komp sie normalnie wył Od jakiegoś miesiąca zauważyłem ze ekran stawał się co uruchomienie ciemniejszy, możne nie bardzo lecz białe str były szare. Gdzieś czytałem że może to być wina invertera, może to ktoś potwierdzić i czy wymiana jest trudna? Matryca raczej nie padła bo jednak cos tam na początku sie pokazuje. Jakieś pomysły jak uzdrowić mój sprzęt?
 • IT specialist
  Wymiana inwertera jest bardzo prosta, wystarczy zdjąć ramkę matrycy. Sprawdź pod mocnym światłem czy jest treść obrazu gdy ekran nie świeci.
 • Level 14  
  Gdy jest wył to masz na myśli że teraz gdy nic na nim nie widać? Jeśli tak to pod mocnym światłem nie widać kompletnie nic, Ekran wygląda jakby był wyłączony, nie za bardzo widać to na tym filmie ale tak to wygląda.
  http://www.youtube.com/watch?v=8OJHc1TdS6k&feature=youtu.be

  A czy jest możliwe że to nie inverter lecz karta grafiki bądź coś jeszcze innego mogło paść?
 • Level 11  
  Spróbuj podłączyć monitor i zobacz czy będzie obraz.
 • Level 14  
  Podpiąłem się pod tv, ta sama tytulacja, po kilku sec brak sygnału, czyżby karta grafiki padła, ale gdyby tak było to chyba wg nie powinno być obrazu?
 • Level 11  
  A spróbuj go jeszcze odpalić w awaryjnym.
 • Level 14  
  funkcyjne wg nie działają, nawet w bios nie mogę wejść, gdy wcześniej podczas startu na dole pisało F2 to enter Bios tak teraz nic nie pisze. A jak wciskam F8 to piszczy i nadal się ładuje system. Co to za ustrojstwo może być?


  Czary mary, nie chciał sie wył to wyciagnąlem bat i przy starcie wcisnąłem esc wywalił parę komend w dosie i przygasł kilka razy ekran ale wróciło wszystko do normy, tylko ciekawe na jak długo, czyżby jakiś wirus?