Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf III 1.9 TDI - Brak kontrolek po zgaszeniu auta

sebo001 10 Feb 2014 17:12 1446 5
    sebo001
    Level 9  
    Witam. Wczoraj zauważyłem, że zresetował mi się zegarek na desce więc go ustawiłem i wszystko było ok do momentu zgaszenia auta. Mianowicie po przekręceniu kluczyka w pozycję 0 zniknęły mi kontrolki na desce. (zegarek i przebieg) a po przekręceniu na zapłon wracają z tym, że wyzerowane. Przestała również świecić lampka w podsufitce i nie działa centralny zamek. Stało się to nie spodziewanie. Nawet w duże mrozy tak się nie działo a teraz gdy odwilż taka sytuacja powstała, więc słaby akumulator raczej odpada. Podczas odpalania kontrolki nawet nie migną dzieję się tak tylko po przekręceniu kluczyka. Co dziwne radio działa normalnie czyli gaśnie dopiero po wyjęciu kluczyka. Aha i przez chwilę po przekręceniu na zapłon drgają wskazówki. Czego to może być przyczyna?
  • Helpful post
    LoLek85
    Level 28  
    Brakuje Ci stałego zasilania. Zacznij od sprawdzenia bezpieczników.
    sebo001
    Level 9  
    No właśnie też o tym pomyślałem ale nie miałem kiedy sprawdzić bo dopiero z pracy wróciłem. Jutro rano sprawdzę. A jeśli to nie bezpiecznik?
    LoLek85
    Level 28  
    sebo001 wrote:
    A jeśli to nie bezpiecznik?

... to będziemy wtedy myśleć, nikt nie będzie teraz pisał epopei bez potrzeby...
  • Helpful post
    Klaudek669
    Level 16  
    Bezpiecznik 21 przed ostatni do sprawdzenia, i jeszcze sprawdź przy akumulatorze jak idzie zasilanie na świece żarowe, tam jak będzie luźno + to też taki objaw występuje.
    sebo001
    Level 9  
    Przepraszam, że tak długo ale nie miałem dostępu do internetu. To faktycznie tylko bezpiecznik. Dzięki za pomoc