Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AxessMV600 - Wolny internet, słaby sygnał.

10 Lut 2014 17:19 2742 14
  • Poziom 18  
    Witam, Posiadam router AXess MV600 i mam bardzo wolny internet, czasami daje radę wczytać stronę, ale i tak zajmuje mu to troszkę czasu. Internet jest bezprzewodowy (chyba działa na zasadzie LTE) i czy nie ma jakiegoś wzmacniacza lub anteny, żeby ten sygnał wzmocnić? Cena nie ważna, ale żeby też nie była mocno wygórowana. Pozdrawiam :) (ps, piszę w imieniu innej osoby, bo ta osoba nie ma takiej możliwość...)
  • Specjalista Sieci, Internet
    Kolejna osoba "zadowolona" z CDMA . Jesli to Orange to już standard. CDMA w Orange to już trup, który podzieli los Wimaxa. Operator już o tą usługę nie dba. Jedynym wyjściem jest migracja na FreeNet i przejście na 3G. Ludzie w okolicach Elbląga od dawna działa NetWorks na UMTS2100 i UMTS900 a wy "korzystacie" z CDMA. Podaj dokładna lokalizację, sprawdzę najbliższe BTS-y NetWorks. Do kiedy ma umowę na to CDMA? Jesli może niech składa wymówienie FreedomPro( CDMA) i negocjuje z DUK przejście na FreeNet ze sprzętem do 3G. Można uzyskać duże limity i rabaty na abonament. Jeśli umowa jeszcze długo to czy korzysta z anteny zewnętrznej na 450MHz? Jeśli może proponuję mu lekturę swoich postów na temat CDMA i Orange.
  • Poziom 18  
    Jedynie co wiem na ten temat, to że antena to jest taka jak przy routerze, żadnej innej nie mają, umowa się kończy w grudniu chyba przed świętami, okolice zamieszkania to Młynary, około 2-3km od Młynar. Przy negocjacji w orange, powiedzieli, że nic nie zrobią i że jak chcą zerwać umowę to będzie kara 2000zł...
    To kiedy była brana czy przedłużana ta oferta na Freedom Pro i na ile? Tylko nie pisz, ze przedłużyli ja na rok w grudniu 2013, bo to masakra i totalny błąd. W okolicach Młynarów można korzystać z sieci 3G w Orange. Najbliższy BTS NetWorks UMTS900 jest w Młynarach 36. Na tej częstotliwości można korzystać z 3G dysponując modemem/routerem z obsługą UMTS900, z odległości 2-3 km nawet bez anteny. Niestety ale MV600 to złom obsługujący tylko CDMA. Jak wyglądały te negocjacje z Orange i kiedy były prowadzone? , składali wypowiedzenie?Czy posiadają kartę dualną SIM/R-UIM do 3G i CDMA( wymieniono im czy maja starą). Jak widzisz jest wiele pytań i błędów popełnionych. Do rozmów z operatorem warto być przygotowanym, czytać fora. Konsultant operatora to ostatnia osoba, u której można szukać pomocy. Dla mnie to z zasady wróg, z którym walczę. Jeśli będą używać jeszcze 10 m-cy CDMA to konieczny jest zakup anteny kierunkowej na 450MHz. Najbliższy BTS CDMA450 Orange znajduje sie około 10 km. od was w Gładyszach. Polecam ATK-10/450 zakończony złączem TNC. Koszt ok. 100zł
  • Poziom 18  
    Oferta była brana rok temu w grudniu na 2 lata, czyli w grudniu 2014 się kończy. Z zerwaniem umowy nie wyjdzie bo będzie kara 2000zł. Orange stwierdziło, że nic z tym nie można zrobić, czyli jak zwykle olali klientów. Nie wiem czy da radę zmienić router na 3G bo sam dokładnie nie wiem na jakiej zasadzie to działa, o żadnej karcie nic nie wspominali, ale ja im mówiłem, że internet bezprzewodowy bedzie nie wypałem i dzwonili do netii, orange i innych sieci o internet przewodowy, na kablach tp.Ci operatorzy mówili, że nie da rady, że linia jest za bardzo obciążona, więc wzięli ten bezprzewodowy, bo nie było innego wyboru, po upływie około 2-3 miesięcy i męczarni z tym internetem, netia zadzwoniła i poinformowała ich, że łącze się zwolniło, ale nie mogli wziąć internetu z netii bo już mają umowę z orange i teraz aby przetrzymać te 10 miesięcy i przejść na kablowy. Powiedziałem im żeby zapytali się oragne czy może dało by radę zmienić na przewodowy, ale niestety nie udało sie. Podobno na linii tp podobno szału nie ma w tej okolicy. 2 mb/s, ale zawsze to jest stabilny i stały internet.

Czy antena z allegro oferta nr 3954504737 będzie odpowiednia na te warunki i czy bez problemu będzie pasować do tego modelu routera? :)
    Polecam anteny krakowskiego Dipola. Sprzedaje je też Cybertech. Linka dam na PW.
  • Poziom 18  
    Super, dziękuje :), a i mam jeszcze pytanie, czy na pewno antena zda egzamin? chodzi mi o ukształtowanie terenu, oraz czy długość kabla mocno wpłynie na sygnał? Ponieważ 10m to troszkę za mało będzie, a wolę sie dopytać specjalisty :), bo czuje, że jest nadzieja i to potężna :)
    Ogólnie długość kabla decyduje o stratach sygnału. Antena ta ma kabel H-155, dla częstotliwości 450MHz jego tłumienność ( strata) to dla 10m około 1,7 dB. Razem ze złączami będzie to około 2 dBi. O tyle zmaleje faktyczny zysk anteny ATK-10/450. Dla 15m będzie to około 3dBi. Jesli chcesz to możesz kupić tą antenę z kablem max.15m. Antenę należy ustawić na Gładysze. Ta antena to najczęściej stosowana antena do CDMA, sprawdzona przez wielu użytkowników. Ogólnie tak jak pisałem, CDMA to już trup , BTS-y sa przeciążone i nie oczekiwałbym cudów. Dopiero przejście na 3g UMTS900 z Młynar mogłoby poprawić sytuację. Niech spytają w Orange czy możliwa jest migracja na FreeNet i 3G.Proponuję składać non stop reklamacje na działanie CDMA. Dają często nawet upust 25 zł do faktury z tytułu złego działania CDMA lub zaproponują migrację na FreeNet i 3G.
  • Poziom 18  
    Okey to przekaże, żeby kombinowali z przejściem na 3G, jak po jakimś czasie nie bedzie rezultatów to będą zmuszeni zakupić antenę, jeżeli chcą choć trochę polepszyć sygnał :P. Dziękuje za informacje, w razie w będe ponawiał temat :)
  • Poziom 18  
    Jakby była możliwość zmiany routera na 3G to wtedy jaki model routera wziąć? żeby nie wcisnęli czegoś beznadziejnego... :D
    Najlepszy wyborem byłby B-593s-22. To najnowszy router z obsługą LTE/HSPA+DC/HSPA+. Obsługuje wszystkie obecne i przyszłe technologie polskich operatorów. To wybór na kilka lat.
  • Poziom 18  
    a w razie Wu można do niego łatwo podłączyć antenę? :)
    Tak ma wyjścia na antenę zewnętrzną ze złączami SMA.
  • Poziom 18  
    Dobrze, problem w połowie rozwiązany. W punkcie Orange stwierdzili, że nic nie mogą zmienić, chodzi mi o Orange w Pasłęku, bo zapewne w Elblągu znaleźli by rozwiązanie, ale mniejsza o to. Internet teraz jest :D, minimalna prędkość do 1mb/s, a średnia 4mb/s wiec nie ma porównania. Kolega trochę pobiegał po domu, bo mu powiedziałem, gdzie orientacyjnie jest najlepszy punkt, lekko chyba zmodyfikował kabel i działa :) Dziękuje za pomoc w sprawie routera bezprzewodowego, a i zapomniałem, jak sie zakończy umowa to od razu przechodzą na internet kablowy na linii TP, bo w takiej czarnej skrzynce (nie wiem jak to sie nazywa dokładnie :D) TP aktywowało jeszcze 8 łącz internetowych, bo tylko były dwa aktywne i sami nie wiedzieli dlaczego :D, wiec linii juz jest wolna.

Może, żeby nie zakładać nowego tematu, to może u mnie sie polepszy internet? :)

Otóż, ja mieszkam nie daleko Młynar, w Młynarach jest niby centrala i do tej centrali mam równo 3.5 Km i w umowie mam internet do 10 Mb/s, na speed teście pokazuje mi 6.5 Mb/s, a w ustawieniach w max rate (maksymalna prędkość) pokazuje, że niby jest 8mb/s, przed aktualizacją routera pokazywało 8,8 mb/s, ale to szczegół. I teraz pytanie, monterzy z TP powiedzieli, że większej prędkości nie osiągnę, nie wiadomo co bym nie robił, ale szybciej nie będzie. Jak coś ściągam to prędkość wynosi około 700-800 kb/s, a na programie Origin ściąga moją pełną prawdziwą prędkością, coś okolo 1300kb/s wiec jest różnica. Może coś sie uda zrobić, albo po prostu origin ma tylko taką moc :D. W załącznikach dołączę screena z speed testu, oraz z 1 strony routera :), co do pingu na speed teście to on jest lekko zawyżony, zawsze był troszke mniejszy, ale gry multi normalnie śmigają. Proszę o pomoc :) Dodam jeszcze, że router jest skonfigurowany tak aby działał, same podstawowe wartości. Z tp wysłali mi konfiguracje, ale nie wiedziałem czy ją wprowadzać i w niektórych wartościach nie wiem gdzie je wprowadzić :P

AxessMV600 - Wolny internet, słaby sygnał. AxessMV600 - Wolny internet, słaby sygnał.
  • Poziom 18  
    Ponawiam temat :) może się coś z moją neostradą zrobi :)

Brak zaangażowania więc zamykam...