Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Spawarka Master 3500 Kemppi - Palące się diody prostownika

Borowima 10 Lut 2014 19:06 5223 2
  • #1 10 Lut 2014 19:06
    Borowima
    Poziom 11  

Witam mam problem ze spawarką jak w tytule. Uszkodzone były diody w prostowniku na wyjściu podmieniłem z drugiej i kiedy się ucieszyłem że zaczęła działać DYM i STOP. Ponownie spaliła się dioda, podmieniłem i powoli zacząłem testować.
    MMA OK, TIG OK, TIG HF dym i znowu dioda w tej samej czwórce i tak dwa razy, niestety pozostałe diody w drugiej spawarce również uszkodzone.
    Proszę o pomoc co to za diody (dwie czwórki przeciwstawnie, gdzieś w necie znalazłem info że są to FR85B02), i co może być przyczyną takiego zachowania.
    W górnej części spawarki na transformatorze chyba WN słychać coś jakby iskrzenie.
    Przy próbie spawania MMA w przetwornicy słychać cykanie, zanika po zajarzeniu łuku.
    Jeśli ktoś posiada i jest w stanie udostępnić schemat z góry dziękuję.
    Pozdrawiam

2 2
  • #2 10 Lut 2014 19:41
    smd
    Specjalista - spawarki

Na wyjściu powinny być szybkie diody 60A 600V 60ns, oczywiście przynajmniej z jednej serii- pracują równolegle.
    Spawarka Master 3500 Kemppi - Palące się diody prostownika

1
  • #3 10 Lut 2014 21:15
    Borowima
    Poziom 11  

OK. Dzięki za schemat, mam jednak parę pytań:
    1. Jakich diod szukać typ itp ( rozumiem że do wymiany jest cała 8).
    2. Dlaczego się palą jaka jest przyczyna.
    3. Dlaczego przetwornica cyka na MMA (spawa prawie normalnie).
    4. Iskrzenie na transformatorze na zdjęciu
    5. W trybie tig czerwona kontrolka na panelu mruga 1 raz i świeci ciągle (w MMA gaśnie ).
    W załącznikach postaram się wysłać parę zdjęć.

Spawarka Master 3500 Kemppi - Palące się diody prostownika Spawarka Master 3500 Kemppi - Palące się diody prostownika Spawarka Master 3500 Kemppi - Palące się diody prostownika Spawarka Master 3500 Kemppi - Palące się diody prostownika Spawarka Master 3500 Kemppi - Palące się diody prostownika
    Pozdrawiam (jutro kolejne testy lecz kończą mi się pomysły i diody).

Spawarka spawa na małym prądzie (w prostowniku pozostały tylko cztery diody 2x2) również z HF. Jakiego typu diod szukać by pasowały parametry i typ obudowy i gdzie można je kupić. W oryginale diody miały oznaczenie 9750144 9807, w necie google nic takiego nie znajduje. POMOCY

1