Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra Bszyby - domykanie szyb po odłączeniu akumulatora

Inslander 10 Lut 2014 19:59 3891 9
  • #1 10 Lut 2014 19:59
    Inslander
    Poziom 6  

Cześć, podłączyłem akumulator do prostownika, żeby się naładował, po podłączeniu go do samochodu, zauważyłem, że szyby nie domykają się po tym, jak włączę alarm z pilota.
    Co robić? alarm firmy SEO CONCERTO.

1 9
  • #2 10 Lut 2014 20:10
    Karaczan
    Poziom 39  

A szyba po wciśnięciu przycisku otwierania/zamykania szyby leci z automatu w górę lub w dół?
    Jak nie to możliwe że trzeba zaadaptować szyby na nowo.
    Każdą szybę w dół i trzymamy klawisz jeszcze parę sekund. To samo z zamykaniem szyby. I tak każdą z osobna.

1
  • #3 10 Lut 2014 20:16
    Inslander
    Poziom 6  

Po uzbrojeniu alarmu otwarte szyby zamykały się, teraz nic.

0
  • #4 10 Lut 2014 20:18
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Może trzeba zaprogramować centralkę alarmu. Kluczykiem możesz domykać szyby?

0
  • #5 10 Lut 2014 20:19
    Karaczan
    Poziom 39  

Naucz szyby, inaczej nie zadziała nawet fabryczne domykanie jeśli takowe występuje.
    A żeby z alarmu wyleciał program domykania po odłączeniu akumulatora, lub nagle urwał się kabel to wątpliwe.
    Za to szyby w praktycznie każdym aucie wymagają ponownej "nauki".

0
  • #6 10 Lut 2014 20:27
    Inslander
    Poziom 6  

Sprawdzałem w instrukcji, nie ma nawet o tym wzmianki.
    "Każdą szybę w dół i trzymamy klawisz jeszcze parę sekund. To samo z zamykaniem szyby. I tak każdą z osobna." - czy to jest "proces nauki"?

0
  • #7 10 Lut 2014 20:45
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Inslander napisał:
    Sprawdzałem w instrukcji, nie ma nawet o tym wzmianki.
    Ale jest wzmianka o funkcji komfort - czytałeś?

0
  • #8 10 Lut 2014 22:19
    Inslander
    Poziom 6  

Czytałem, nie ma nic takiego.

0
  • #9 10 Lut 2014 23:34
    DriverMSG
    Admin grupy komputery

Może czytamy o innych modelach...
    Sprawdź więc.

Cytat:
    POZIOM 17. FUNKCJA KOMFORT(ustawienie fabryczne -funkcja wyłączona)
    Funkcja komfort (poprzez podanie dłuższego impulsu na wyjście zamknij centralnego zamka)
    umożliwia automatyczne zamknięcie centralnego zamka, zaryglowanie i domknięcie szyb podczas
    uzbrajania systemu alarmowego. Funkcjętąmożna zastosowaćw autach gdzie przekręcenie
    kluczyków w drzwiach spowoduje zamknięcie centralnego zamka a przytrzymanie ich domyka
    wszystkie szyby.
    Przed wejściem na ten poziom zaleca sięotwarcie wszystkich szyb w aucie i zamknięcie drzwi.
    Zwierając przy załączonej stacyjce 17-krotnie przewód awaryjny do masy w czasie 12sek.
    wprowadzamy urządzenie w stan programowania dłuższego impulsu na zamknij centralnego
    zamka; 12sek. od momentu rozpoczęcia operacji zapali siędioda LED sygnalizując stan
    rozpoczęcia odliczania czasu programowanego impulsu (na wyjściu zamknij centralnego zamka
    pojawi sięmasa), centralny zamek zostanie zamknięty, nastąpi ryglowanie zamka (jeśli jest w
    danym aucie) i rozpocznie siędomykanie szyb;
    - po domknięciu wszystkich szyb i odczekaniu dodatkowo 5sek. (czas o który może wydłużyćsię
    domykanie szyb zimą) zwierając na chwilęprzewód awaryjny do masy (na wyjściu rearming
    zniknie masa) spowodujemy, że centralka zapamięta długośćimpulsu (czas od zapalenia LED
    do zwarcia przewodu awaryjnego do masy) sterującego komfortem (0,25sek. – 64sek.) i system
    wyjdzie z programowania;
    - odczekując ponad 64sek. (nie dotykając przewodu awaryjnego do masy) wyłączymy funkcję
    komfort.
    UWAGA:
    1. Podczas programowania komfortu (w czasie podawanej masy na zamknij centralnego zamka)
    może sięokazać, że szyby nie będądomykane, gdyżniektóre auta wymagająwyłączenia
    zapłonu podczas działania tej funkcji. W związku z tym można czas potrzebny na funkcję
    komfort odliczyćsekundnikiem sugerując siętym co pokazuje dioda LED.
    2. Centralka alarmu wygeneruje zaprogramowany impuls komfortu na wyjściu zamknij
    centralnego zamka w momencie załączenia alarmu.

0
  • #10 10 Lut 2014 23:39
    autoas
    Poziom 42  

Inslander napisał:
    Czytałem, nie ma nic takiego.

Dostałeś prawidłową podpowiedź na początku,nic nie zrobiłeś więc po co dyskutujesz
    Rusz dupsko od komputera i zrób jak kol "Karaczan" wyżej radził.... "naucz szyby"....

0