Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Scania - Duzy kłopot-skrzynia opticruise-dziala na wyłączonych światłach tylko.

10 Lut 2014 21:27 2370 13
  • Poziom 9  
    Witam.
    Od paru mies mamy problem z Scania 164 .
    Skrzynia opticruise dziala bezproblemowo tylko jesli są wyłączone swiatla.
    Natomiast kiedy swiatla są włączone dziala ok tylko do momentu pierwszego zatrzymania sie-wtedy juz bie idzie wrzucić biegu a na wyświetlaczu pokazuje sie -SPRZEGLO.
    Mimo ze sie go wdusza wciaz nie zalaczy biegu dop po wyłączeniu zapalonu lub świateł bieg wyskoczy i znow wszystko gra do pierwszego zatrzymania .
    Zczytalem nast błędy:
    079
    028
    088
    089.
    Ręce juz mi opadają ...
  • Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Wiązka od Opticruise była dokładnie sprawdzana?? Miałem kiedyś przypadek w TGL, że po włączeniu świateł zapalał się EBS a konkretnie bład od czujnika lewe koło prawa strona. Przyczyną okazały się nadłamane przewody od w/w czujnika i od jednej z lamp obrysowych. Do tego woda w peszlu i problem gotowy. Obstawiam, że u ciebie jest podobna sytuacja.
  • Poziom 9  
    Jest to bardzo możliwe...tymabardziej ze przestała świecić nam ostatnio lewa lampa...
    Wcześniej tez wskakiwalo na wyświetlaczu abs .a z błędów wychodziło -duza różnica prędkości pomiędzy rzeczywistym a...
    Juz nawet nie pamietam.
    Pojechałem na serwis ale tam stwierdzili ze to bedzie...wytrysk.
    Wymienili na nowy ustawili zawory wzięli 2800zl próbkę
    Pozostał.

Dodano po 2 [minuty]:

Mysle ze jest tu potrzebny dobry elektryk zgadza sie?
    Mechaniczne rzeczy ogarniam ale kable to dla mnie cos czego unikam jak urzędu skarbowego.

Dodano po 10 [minuty]:

saron22 napisał:
    Wiązka od Opticruise była dokładnie sprawdzana?? Miałem kiedyś przypadek w TGL, że po włączeniu świateł zapalał się EBS a konkretnie bład od czujnika lewe koło prawa strona. Przyczyną okazały się nadłamane przewody od w/w czujnika i od jednej z lamp obrysowych. Do tego woda w peszlu i problem gotowy. Obstawiam, że u ciebie jest podobna sytuacja.

Dzieki Saron za pomoc.
    Powiedz mi jaki ma związek świateł ze skrzynia?komputer potrafi to w jakis sposób "łączyć " ze sobą?
  • Pomocny post
    Specjalista - Samochody Ciężarowe
    Wystarczy, że dwa kable (jeden od skrzyni a drugi od świateł) będą miały zwarcie ze sobą i dziać się będą własnie takie hece. Może też być wilgoć w peszlach a izolacja na kablach przetarta np opaską zaciskową i już jest problem.
  • Poziom 9  
    saron22 napisał:
    Wystarczy, że dwa kable (jeden od skrzyni a drugi od świateł) będą miały zwarcie ze sobą i dziać się będą własnie takie hece. Może też być wilgoć w peszlach a izolacja na kablach przetarta np opaską zaciskową i już jest problem.

Dla mnie to jak szukanie igły w stogu słomy.
    Jest ktos godny polecenia zpomorskiego?:/
    Jakie okolice w tym Z. Pomorskim??
  • Poziom 9  
    saron22 napisał:
    Jakie okolice w tym Z. Pomorskim??
    Tczew
    Źle zrozumiałem - myślałem, że chodzi ci o Zachodnio-Pomorskie.
    Z województwa pomorskiego nikogo nie znam. Jeśli chce ci się przyjechać w okolice Bydgoszczy to zapraszam do mnie.
  • Poziom 9  
    saron22 napisał:
    Źle zrozumiałem - myślałem, że chodzi ci o Zachodnio-Pomorskie.
    Z województwa pomorskiego nikogo nie znam. Jeśli chce ci się przyjechać w okolice Bydgoszczy to zapraszam do mnie.

Jak to wygląda czasowo ile by trzeba było szukać tej wady?
    Auto jest w trasie od mies będzie dop w pl za mies ale jesli problem miałby byc rozwiązany to dla mnie żaden problem żeby auto tam wysłać .
    Myślę ze jest to coś z Elektryka tzn na sto procent jutro zobaczę jeszcze jedno łączenie kabli bo Robiło sie zwarcie a kierowca jakoś to złączył może tam tkwi problem
    Bo jakoś mało wiele od tamtego czasu zaczęło się to dziać.
    Mogłoby być jeszcze ze silnik z skrzynia ma słaba masę?
    Raczej nie bo odpala tip top.
  • Poziom 9  
    Witam.
    Dzis podczas szukania usterki zaginięcia lewego swiatla przejrzałem sie dokładnie całej wiążce kabli na wysokości kolumny kierowniczej ,zewnętrzna otulina która praktycznie otacza wszystkie kable od dawna mi sie nie podobała bo była poszarpana strasznie i kable były praktycznie "swobodne " tzn pracowały ,ocieraly sie o sIebie itd.
    Poszperalem w nich i znalazłem :
    Dwa przerwane kable plus dwa od abs które nie miały otuliny i dotykaly ramy.
    Jeden z kabli był od zagubionej pozycji drugi gdzies od skrzyni .
    Wszystko uporządkowałem i auto smiga jak nowe.
    Chce dodac ze bardzo istotne jest aby jakikolwiek kabel-przewód czy jest to powietrza czy chłodzenia nie miał zbyt dużych luzow co moze spowodować masę problemów!!!

Dodano po 2 [minuty]:

Saron22-tak jak mówiłem tak zrobie :)
    Do zobaczenia wkrótce :)
    Dziekuje!!!

Dodano po 5 [minuty]:

Dodam jeszcze ze owe dwa kable tj jeden od pozycji drugi od skrzyni są bardzo mocne i dobrej -bardzo dobrej jakości ,prawdopodobnie zostały one uszkodzone przy wymianie kolumny koerowniczej gdyż były przerwane dokładnie w tym samym miejscu i nie było to spowodowane otarciem a bardziej zgniotem-lub strasznie mocnym zalamaniem.
    Kabel abs zdecydowanie przetarty ,dotykał ramy cały czas....
    Cieszę się, że mogłem pomóc :)
  • Poziom 9  
    Niestety problem powrócił -mimo iż kabel jest "chyba" cały....:/
  • Poziom 30  
    Wpadnij do Irlandii to Ci zrobię :D
    Albo do Bydgoszczy to ja looknę.