Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Excel - wyznaczanie okresu wystepowania

10 Lut 2014 21:28 1089 5
  • Poziom 13  
    Witam, może temat będzie dla niektórych śmieszny, jednak nie wiem, jak go ugryźć. Moja wiedza z excela ogranicza się raczej do podstawowych działań na tym programie (dzielenie, mnożenie itd. raczej podstawowa matematyka). Potrzebuję Stworzy arkusz, który po wpisaniu wyników losowania pewnej gry (brytyjskiego lotka), wylicza ile losowań przerwy mają wszystkie liczby. Dla wielu z was pewnie to banał, ja nie oczekuję gotowego rozwiązania. Możecie mnie nakierować i sam będę kombinować, nie jestem leniem, tylko szczerze mówiąc, nie wiem, jak się za to zabrać...
  • Poziom 40  
    lostDesper napisał:
    wylicza ile losowań przerwy mają wszystkie liczby

Sorry ... ale nie rozumiem.
    Może to specyficzne zagadnienie lotka brytyjskiego - ale (przynajmniej ja) nie kumam.
    Proszę o rozwinięcie zagadnienia lub jakiś przykład.
  • Moderator - Komputery Serwis
    Kolega chce chyba (tak ja zrozumiałem) wpisywać w kolejnych wierszach wyniki losowań, a jako wynik chce chyba na podstawie ostatniego losowania dla każdej wylosowanej liczby ustalić, ile losowań temu ona wystąpiła.

Ewentualnie można zrobić coś takiego, co będzie wypisywać ile losowań temu wystąpiła każda liczba z możliwego zakresu...
  • Poziom 13  
    Brytyjskie lotto, to taki nasz duży lotek, z tym że losowania odbywają się 2 razy dziennie, losuje się 6 liczb plus bonus ball, czyli tak naprawdę siedem liczb (to mnie interesuje). Potrzebuję taki arkusz w excelu, gdzie wpiszę wyniki losowań powiedzmy, z trzech ostatnich miesięcy, a arkusz wyliczy mi, jaki był najdłuższy okres, kiedy nie padła dana liczba: tzn weźmy liczę 3: potrzebowałbym po wpisaniu tej liczby do arkusza, by ten znalazł, jaki był największy odstęp między jednym losowaniem i drugiem, kiedy ta dana liczba padła, w przeciągu tych trzech miesięcy. Ewentualnie, jeśli tak się da, by program na podstawie bieżących wyników wysunął mi, które liczby w danym momencie (momencie rzeczywistym) mają największy okres przerwy, bądź też, zbliżają się do tego okresu największej nieobecności w losowaniu. Np program na podstawie obliczeń wylicza, że liczba 3 nie padła przez 15 losowań w ciągu 3 miesięcy, a na dzień dzisiejszy okres, w którym ta liczba nie padła wynosi powiedzmy 13 losowań i program tak jakby tą liczbę mi wyznacza.
  • Poziom 40  
    Ile jest liczb 45 czy 49? i ważniejsze pytanie: to ma być czas czy ilość losowań?

Zamieść przykładowy plik w excelu z paroma losowaniami
    (jak excel powyżej 2007 to spakuj zipem)
    Myślę że funkcją licz.jeżeli() da się to "załatwić". Ewentualnie dodatkowo z funkcją min() ( lub max() )

---------
    Teraz pomyślałem że chyba lepiej będzie z wyszukaj.pionowo()
  • Poziom 13  
    Losowanych jest 6 liczb z 49 plus jedna bonusowa. W pliku są 3 przykładowe losowania (mam też problem jak przenieść dane z tekstu do excela) zazwyczaj wyniki podane są właśnie jako tekst.

Wyniki podane są w kolumnach jako 6 liczb, plus ta na niebieskim tle jako bonus ball.