Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opinia o Medion Akoya P6630

10 Lut 2014 21:42 10482 6
  • Poziom 9  
    Witam, chciałbym się poradzić, czy sprzęt o następujących parametrach:

Medion akoya p6630

- Procesor: Intel Core i3 390M 2 x 2,66GHz 64bit
    Intel Smart Cache 3MB; 2 rdzenie; 4 wątki
    - Pamięć Ram DDR3 : 4096MB
    - Dysk twardy: 640 GB
    - Nagrywarka DVDRW - DL
    - Wbudowana kamera internetowa 1,3 MPix
    - Matryca: 15,6 cali 16:9, 1366x768px HD+ Matowa LED
    - Bardzo wydajna dedykowana karta graficzna:
    NVIDIA GeForce GT 540M - 1024 MB, Memory: 900 MHz, ForceWare 259.95
    - Dźwięk: Dolby Home Theater Stereo v3

Złącza dodatkowe:

- Gniazdo słuchawkowe, mikrofonowe
    - Gniazdo S/P - DIF
    - 3 x USB 2.0;
    - 1 x USB 3.0;
    - LAN
    - Czytnik kart
    - HDMI
    - VGA/DVI

Dodatkowe infromacje:

jest wart ceny 1200 zł?
    Sprzęt jest nowy, gwarancja na niego wynosi 36 miesięcy.
    Dysponuję bardzo skromnym budżetem, nie potrzebuję wielkiego kombajnu, a na "gwałt" muszę zakupić nowy komputer. Jak uważacie, warto wydać 1200 zł? Dodam, że chciałem mieć sprzęt nowy ze względu na to, że nie raz już na przechodzonych się przejechałem.

Sprawdzałem, że procesor w testach nie wypada jakoś fatalnie, a karta graficzna nie jest również jakaś mega tragiczna. Wiem, że to nie jest najnowsza generacja, ale sądzę, że "daje radę". Ktoś się wypowie?

Pozdrawiam
  • Poziom 22  
    Płyty do Mediona wykonuje MSI,więc nie powinno być źle.Jakby coś,to masz gwarancję.
  • Poziom 43  
    Medion to nie była nigdy dobra jakość - chyba że już się poprawili. Ale to stary laptop sądząc po parametrach, jakiś 3-4 lata temu miały premierę. Czy warto sam zadecyduj, mnie osobiście on nie urzekł jakością i parametrami (przestarzałymi).
  • Poziom 22  
    Do wariato.Zgadza się,ale za takie pieniądze nic lepszego z gwarancją się nie kupi.
  • Poziom 43  
    Nie wiem, zapewne nie ale wolałbym chyba dorzucić do czegoś innego lub kupić najtańszy na nowszych podzespołach (przynajmniej procesor).
  • Poziom 22  
    Kolega napisał,że ma tylko 1200 zł,miałem płytę mediona na P4 i uwierz mi pracowała do końca(teraz nadal działa w komputerze syna kuzynki).Ja wiem,że to trochę loteria,ale myślę że jak na gwarancji nie padnie,to będzie działać.
  • Poziom 10  
    Może trochę odkop, ale będzie dla potomnych. Ja owego laptopa mam od 2012 roku i ogólnie problemów z nim nie było. Jedyne jakie wniknęły to z mojego błędu m.in. przy czyszczeniu uszkodziłem taśmę klawiatury. Co do wydajności to faktycznie procesor momentami już nie domagał, ale jako komputer mobilny spisuje się świetnie.