Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

regeneracja baterii laptop samsung r540

SAQO 10 Lut 2014 22:14 4731 6
  • #1 10 Lut 2014 22:14
    SAQO
    Poziom 8  

Witam,

Chce zregenerować dwu-trzy letnia baterie do laptopa samsung R540. Rozebrałem bateriie kupiłem ogniwa, zamontowałem nowe ogniwa "AKUMULATOR ULTRAFIRE LI-ION 18650 3,7V 5800mAh HIT" 7zl sztuka. złożyłem baterie. włożyłem do komputera i niby dioda od ładowania świeci na pomarańczowo z 2 minuty a później na zielono z 3 sekundy i tak w kolko. Po odłączeniu kabla zasilającego bateria nic nie trzyma. laptop po prostu pada. Nie jestem "ekspertem" ale wydaje mi sie ze elektronika sie "zawiesiła" prosze o pomoc. w załączniku zdjęcie z wykresem pracy baterii z programu BATTERY MON (gdy świeci pomarańczowa lampka i zielona) oraz ogniwa z rozebranej baterii

z góry dzieki

• #2 10 Lut 2014 22:19
    goldi74
    Poziom 43  

Pierwszym błędem był zakup tych ogniw UltraFire. Używane ogniwa laptopowe mają większą pojemność niż te UF 5800 mAh.

• #3 10 Lut 2014 22:41
    SAQO
    Poziom 8  

o kurcze, ale już po fakcie, mimo wszystko powinna bateria chwile trzymac. a ona odrazu pada pada

• #4 11 Lut 2014 13:22
    adamz74
    Poziom 30  

Elektronika baterii "nie wie", że zostały wymienione ogniwa... zobacz pojemność zaprojektowaną i pojemność pełnego naładowania. Trzeba przeprogramować elektronikę.

Dodatkowo przy wymianie ogniw mogłeś zablokować kontroler.

Pozdr!

• #5 11 Lut 2014 19:42
    SAQO
    Poziom 8  

jak i czym sprawdzić pojemność zaprojektowaną i pojemność pełnego naładowania. Jak i czym przeprogramować elektronikę.

jak i czym odblokować kontroler. czy mozna to zrobić za pomoca programu? czy trzeba mieć jakaś przejściówkę aby podłączyć baterie? pozdrawiam

Dodano po 3 [godziny] 14 [minuty]:

czytałem ze w samsungach jest możliwość zresetowania elektroniki za pomocą zwarcia odpowiednich pinów z baterii za pomocą rezystora. co o tym myślicie?

Dodano po 42 [minuty]:

mam również ciekawy link na temat ogniw

http://www.youtube.com/watch?v=JrG5uBQEe2M&noredirect=1

• #6 12 Lut 2014 14:55
    adamz74
    Poziom 30  

Pojemność zaprojektowaną (design capacity) i pojemność pełnego naładowania (full charge capacity) akurat podaje BaterryMon.

Wszystko zależy od kontrolera... są z wbudowaną pamięcią, inne wymagają pamięci zewnętrznej. Generalnie potrzebny jest odpowiedni interfejs/konwerter i odpowiedni program.

Czy w jakimś samsungu jest możliwość zresetowania baterii za pomocą rezystora... nie wiem i raczej nie podejrzewam. Jeśli jest taka możliwość, to raczej duży przypadek.

• #7 24 Lut 2014 13:25
    SAQO
    Poziom 8  

Witam, z uwagi na to że jestem amatorem "majsterkowania" w elektronice postanowiłem wystawi na allegro cały komplet ogniw i elektroniki nad którym debatowaliśmy wyżej. zapraszam do licytacji od 1 zł

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME