Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Programowanie - pilota samokopiującego

Arnuko 11 Lut 2014 02:07 16314 11
  • #1 11 Lut 2014 02:07
    Arnuko
    Poziom 11  

Witam, potrzebuję drugiego pilota do bramy (miałem 2 ale 1 mi się zalał). Znalazłem na allegro coś takiego Link . Sprawdziłem i mój pilot od bramy ma taką samą częstotliwość pracy co ten z linku. Pytanie brzmi czy ten pilot to jakiś "Fake", czy opłaca się go kupić?? Pozdrawiam Adrian.

-1 11
  • #2 11 Lut 2014 08:40
    lz11980
    Poziom 18  

Cześć, kolego napisz jaki masz pilot stary lub fotkę mógłbyś wrzucić, bo nie każde piloty współpracują ze sobą, może uda się dobrać coś oryginalnego.

2
  • #3 11 Lut 2014 09:13
    Samuraj
    Poziom 35  

Jak dla mnie to "Fake"
    Miałem okazje pobawić się tym pilotem i uważam iż to breloczek z diodami. Zmiennego kodu oczywiście nie pociągnie czego byłem świadomy. Podobnie było z kodem stałym próbowałem na 3 bramach i nie dało się zaprogramować. Jedyne co zyskałem to bateria :)

0
  • #4 11 Lut 2014 09:20
    bajer1
    Poziom 25  

Witam
    Kolego podaj jaka brama jaki sterownik (foto), do tych sterowników można dograć piloty niektóre przyjmują 32 szt piloty i niekoniecznie wyglądają tak samo.
    Pozdrawiam

0
  • #5 11 Lut 2014 12:43
    Arnuko
    Poziom 11  

Na pilocie widnieje napis Normstahl. Na siłowniku jest napisane Ultra 07433 i jakieś tan parametry, i napisy po niemiecku.

0
  • #6 11 Lut 2014 18:46
    kotbury
    specjalista -automatyka bramowa

Żaden samokopiujący (z kodem stałym zwłaszcza, chińczycy robą niby kopiujace kod zmienny keeloq ale więcej z nimi kłopotu niż pożytku) nie sklonuje tego Normstahla który ma kod dynamiczny. Kilka firm (np Prox...ma) robi piloty zgodne z oryginałami (Normstahla też) i trochę tańsze od oryginału. Podsumowując: albo taka "oryginalna" kopia albo oryginał.

1
  • #7 11 Lut 2014 18:48
    tapczan0
    Poziom 21  

Pilot Normstahl ma kod zmienny i nie można go kopiować pilotem klonerem, to znaczy można skopiować emisje (kloner musi być dobrym klonerem), ale one po wysłaniu do odbiornika zarejestrowane emisje przestają działać.

Polecam film w którym wykorzystane są dobre klonery

http://www.youtube.com/watch?v=5bFmS3SSLrI

1
  • #8 11 Lut 2014 19:09
    Arnuko
    Poziom 11  

No tak ale na tym filmie ten pilot Normstahl ma kod stały i kloner zadziała za każdym razem ja mam identyczny model. Zamówię i zobaczę jak nie będzie działać to odeśle i poproszę o zwrot pieniędzy. Jutro zamawiam jak dojedzie to napisze co i jak.

1
  • #9 11 Lut 2014 19:40
    kotbury

Przecież w 1 minucie gość wyraźnie powiedział że Normstahl ma kod zmienny.
    Poza tym ogladaj ze zrozumieniem - to był film obrazujący działanie dość specjalnego odbiornika firmy Proxima - który potrafi działać pilotami większości firm.
    I zwróć uwagę,że w filmie chodziło o to, że jak kloner powiedzmy że skopiował pilota Normstahla a pilot Normstahl został zarejestrowany w odbiorniku Proximy (to właśnie specjalna umiejętność odbiornika Proximy, której twój odbiornik Normstahla NIE MA i NIE BĘDZIE MIAŁ - możliwość odebrania części stałej kodu piota z kodem zmiennym) to zadziałał - ale na stałej części kodu (odbiornik Proxima piknął 2 razy).

Twój odbiornik Normstahla zadziała na tym klonerze TYLKO RAZ i koniec.

W filmie gościu nie wyjaśnił, że dla zobrazowania (na przykładzie pilota FAAC RC i klonera) co będzie jak się użyje zmiennokodowego pilota ze zmiennokodowym odbiornikiem i potem klonerem (czyli kloner tylko raz działa potem kicha - na końcu filmu) że do pokazu użył wersji odbiornika Proxima NMx która czyta CAŁY kod FAACA RC (tak jak oryginalny odbiornik FAAC) i to trochę ci zamieszało.

Kup oryginał albo tańszą kopię (ale działającą jak oryginał) np. tej firmy z filmiku (Proxima) i nie zawracaj d...y. 10 zł więcej a 100 razy mniej ambarasu i wydawania na zbędne przesyłki.

0
  • #10 11 Lut 2014 20:02
    Arnuko
    Poziom 11  

No okej a jak kupię tańszą kopię to jak mam przypisać do tego pilota moją bramę?? A podasz mi stronę gdzie mógł bym kupić takowy pilot działający z moją bramą bo na stronie proxima.pl nie ma cen? Mam też pilota on nowej Scani może da się go jakoś przeprogramować na tą bramę? Co sądzicie o tym Link albo Link

0
  • #11 11 Lut 2014 22:08
    kotbury

Cytat:
    Cytat:
    No okej a jak kupię tańszą kopię to jak mam przypisać do tego pilota moją bramę

Poczytaj instrukcję - jak byk napisane (jak nie masz jest np tu: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1852498.html,, jak mimo to nie będziesz wiedział jak to zleć komuś kto wie....)

Cytat:
    A podasz mi stronę gdzie mógł bym kupić takowy pilot działający z moją bramą bo na stronie proxima.pl nie ma cen

Rany gola... Wpisz na All..o Normstahl pilot albo Normstahl zamiennik - wyskoczy ci co najmniej 20 sztuk (z tego 3/4 produkcji Proximy a kilka nawet aukcji tej firmy)

Cytat:
    Mam też pilota on nowej Scani może da się go jakoś przeprogramować na tą bramę

NIE DA SIĘ

A te linki (z pilotami FAACA) to niby po co? Do Normstahla wpiszesz tylko piloty Normstahla a jak chcesz inne to dopinasz do napędu dodatkowe radio inej firmy (albo uniwersalne jak ta nieszczesna Proxima NMx) ale może lepiej nie mieszaj....

0
  • #12 12 Lut 2014 17:44
    Arnuko
    Poziom 11  

Dobra, temat do zamknięcia. Znalazłem instrukcje od bramy i spróbowałem dograć tego zalanego pilota (na pilocie paliła się tylko lampka na nim a brama nie reagowała). Okazało się, że pilot działa tylko jakimś cudem po zalaniu brama nie reagowała. Wszystko działa i jest pięknie. Dzięki za wszysto. Pozdrawiam ;)

1