Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 807 elektryka -rozprowadzenie wiązek elektrycznych w aucie

11 Lut 2014 08:57 2604 5
  • Poziom 2  
    Witam !
    Nie dawno zakupiłem peugeota 807 3.0 v6 z 2003 r
    Problemy zaczęły się już drugiego dnia Jak auto z rana zimne to nie otwiera się zamek tylniej klapy, czujniki parkowania długi sygnał (awaria),co jakiś czas włącza się kontrolka air bag,
    dziś rano prawe lusterko mi się nie otworzyło szyba również nie działa i nie mam temp zewnętrznej. Prawy ksenon lubi czasem na ułamek sekundy zgasnąć i mam wrażenie że podświetlanie zegarów delikatnie mruga cały czas.
    Więc moja elektryka jest w opłakanym stanie
    Ma ktoś z was schemat rozprowadzenia wiązek elektrycznych w tym aucie?
    Muszę sprawdzić wszystkie masy i kostki a nie chcę pruć całej tapicerki
    chodzi mi o schemat ideowy, ale również o rysunek techniczny jak te wiązki są rozprowadzone.
    Widziałem nie raz takie rysunki ,ale innych aut, więc na pewno jest i do peugeota 807
    Dzięki za pomoc
    Pozdrawiam
  • Poziom 9  
    A mógłbyś opublikować to na forum? Przyda sie innym.

Np. dla mojego 807 2.9 V6 benzyna '2004...
    VIN VF3EBXFWF13136828

Z góry dzięki w imieniu swoim i potomnych!
  • Poziom 1  
    Również podłączam się pod prośbę
    mój VIN
    VF3EB4HWB13089620

Pozdrawiam
    P.S.
    Niedawno się przekonałem, że lampy z xenonami pasują mechanicznie i elektrycznie w miejsce lamp H7.
    Czy ktoś z kolegów ma wiedzę/doświadczenie czy to dużo pracy prócz podmiany lamp by wstawić lampy xenonowe i by one działy (czujniki poziomu, oprogramowanie itp). Jakiś właściciel innej 807-ki mówił, że wystarczy tylko podmienić całe reflektory, że to wystarczy. Jakoś mi się w to wierzyć nie chce. A przyznam, że gdy moje lampki już mają wyświecone lustra/klosz zmatowiały to albo to spoleruję, albo wymienię na xenony po kosztach niewiele większych... Dzięki
  • Poziom 9  
    To bardzo duża modyfikacja, przynajmniej dla laika. Ja takim jestem i zmieniałem zwykle światła na ksenony i po 3 dniach walki skończyło się u elektryka, który ostatecznie zainkadowal 600zl. Nie polecam, bo efekt na oryginalnych lampach znikomy, a koszty pracy i pieniędzy kompletnie niewspółmiernie. Kup dobre żarówki, efekt będziesz mieć ten sam jak nie lepszy a pieniądze 30%.
  • Poziom 2  
    Aurelius ja zmieniłem lampy z H7 na xenony zamontowalem czujniki polozenia przod i tył. Puściłem przewody od czujników do bsi. Zostało mi podpięcie. Co u ciebie robił ekektryk i gdzie to robiłeś?