Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVD MANTA-001 - nie reaguje. Brak napięcia na bezpieczniku.

quiksilver 02 Apr 2005 15:06 1829 9
e-mierniki
    quiksilver
    Level 10  
    Witam. Mam problem z dvd manta-wogule nie reaguje. Sprawdzalem probowka napiecie i jest wszedzie oprocz(nie ma tylko na bezpieczniku). Prosze o jakies rady. Pozdrawiam
  • e-mierniki
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Witam
    Sprawdzaj nie próbówką, tylko miernikiem, to nie "korki" w tablicy elektrycznej.
    Sprawdż bezpiecznik, wymień, a przed tym sprawdż rezystor zabezpieczący, czy nie ma zwarcia na kondensatorze elektrolitycznym zaraz za prostownikiem. Tyle na początek
  • e-mierniki
    quiksilver
    Level 10  
    Musze pozyczyc miernik bo nie mam. Zauwazylem jeszcze ze gdy nie ma bezpiecznika to probowka swieci, a gdy jest to nie swieci.
  • Helpful post
    _PREDATOR_

VIP Meritorious for electroda.pl
    Bo przechodzi 0 - faza :P
    Bez miernika nic nie zrobisz, no to czekam na Ciebie jutro. Poszukaj sobie schematu.
    diodakiler
    Level 19  
    pewnie dvd z jakiegos supersamu... :) to normalne ... a jak odpalash dvd to jakies ledy, wyswietlace czy nawet keeshonka gada???

mam dvd tej samej firmy (chodzi w extremalnych warunkach, zabieram je do pracy, jezdzi samochodem itd...) działa bez problemów ... i jest good :)

jezeli mash jeshcze plombe to oddaj na gwarancje .. ale widze ze jush grzebales ... to raczej do jakiegos servisu czy na złom
    picador
    Level 33  
    jedyna podpowiedź na pytanie z tą probówką to oddaj to do serwisu , to nie lampki choinkowe ...

zasilacz moze być sprawny , może być uwalony flash , może trzeba użyć lutownicy , i nie transformatorowej ... , którą też bedziesz musiał pożyczyć ...

nie widaomo też z jakiego powodu padło , takie dostałeś w prezencie , czy może do nauki ?
    quiksilver
    Level 10  
    zasilacz jest na 100% powodem tego ze dvd nie dziala.

Dodano po 1 [minuty]:

dvd kupilem za 50 zł jako zepsute(w realu)

Dodano po 5 [godziny] 14 [minuty]:

Wiec to jest schemat mojego zasilacza(jego poczatek, wiec jezeli jeszcz etrzeba bedzie cos dalej dorysowac to prosze pisac). Zamowilem juz miernik DT 383, przyjdzie za ok 2-3 dni. Czekam na dalsze wskazowki.
    madzia74m
    Level 11  
    A w mojej mancie świecą ledy po chwili zaczyna kręcić dyskiem i tyle wyświetlacz nie pracuje i niereaguje na nic .
    można prosić o podpowiedź co może być przyczyną lub jakiś schemat szczegółowy z podanymi napięciami
    Pozdrawiam
    Stachserwis
    Level 28  
    Przez sentyment do Słupska, nie mylic z sentymentem do jego chciwych włodaży, przesyłam Ci schemat na PW.
    p-m $$