Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Win 7 home premium SP1 - Konto administratora a prawa administratora

earsear 11 Feb 2014 09:55 5340 23
    earsear
    Level 8  
    Witam, jestem zalogowany na konto administratora a nie mogę usunąć niczego z partycji C (systemowej). Wygooglowałem wszystko co możliwe, ale nic nie daje rady.
    Kiedy klikam PPM na moj komputer > ZABEZPIECZENIA > Moje aktywne konto ma wszystkie uprawnienia, kiedy natomiast robie tak z jakimś folderem na C, moje konto jest ograniczone a kiedy próbuję mu nadać dodatkowe uprawnienia wyskakuje odmowa dostępu. Ma ktoś jakis pomysł ?
    jerzot
    Level 9  
    Uruchom CMD jako administrator i wpisz "net user <twojanazwauzytkownika>"

Do jakich grup jesteś przypisany ?

"Local Group Memberships *Administrators *Users"

Jeżeli nie jesteś w grupie administratorów wpisz "Net localgroup Administrators nazwa_użytkownika /add " ew. "Net user administrator /active:yes"

Jeżeli nie pomoże to najpierw "c:" a potem "cacls c: /E /G nazwa_użytkownika:F"
    earsear
    Level 8  
    Podaje nazwę użytkownika i wyskakuję komunikat "Nie można odnaleźć nazwy użytkownika"
    No kurde bez jaj -__-
    jerzot
    Level 9  
    Wpisz "net user". Pokaże Ci to listę użytkowników.
    earsear
    Level 8  
    O dziwo jestem zapisany jako "Administrator" chociaż w menu start i oknie logowania widnieje inna nazwa, której nie ma na tej liście. Jestem przypisany do grup lokalnych:
    -Administratorzy
    -HomeUsers
    -None
    jerzot
    Level 9  
    No to teraz odpal CMD jako admin i "c:" a potem "cacls c: /E /G Administrator:F"
    earsear
    Level 8  
    Nadal jeśli chcę usunąć jakis plik z folderu utworzonego przeze mnie w procesie instalacji aplikacji wyskakuje : uzyskaj uprawnienie od Administratorzy ..
    jerzot
    Level 9  
    Nie wsponinałeś wcześniej że są to pliki utworzone przez instalator. Tutaj w grę wchodzą uprawnienia TrustedInstaller-a. W właściwościach folderu którego pliki chcesz edytować kliknij zakładkę Bezpieczeństwo>Zaawansowane>Właściciel i zmień właściciela na swoje konto. Nie zapomnij o zaznaczeniu checkboxa zmieniającego uprawnienia podfolderów i plików w tym folderze.
    earsear
    Level 8  
    Kiedy próbuję zmienić właściciela wyskakuje : odmowa dostępu ;/
    kernel-panic
    Level 16  
    A dodać siebie nie możesz z wszystkimi uprawnieniami?
    czyli edytuj ... dodaj... wrzuć swoją nazwę ok przy zezwalaj pełna kontrola zaptaszkować
    earsear
    Level 8  
    kernel-panic wrote:
    A dodać siebie nie możesz z wszystkimi uprawnieniami?
    czyli edytuj ... dodaj... wrzuć swoją nazwę ok przy zezwalaj pełna kontrola zaptaszkować

Niestety, : Wystąpił błąd podczas podczas stosowania informacji o zabezpieczniach do <nazwa folderu>
    Odmowa dostępu.
    jerzot
    Level 9  
    Można jak wyżej. Można też w CMD z uprawnieniami admina przejść do folderu nadrzędnego i wpisać "takeown /F tunazwafolderu /R"
    earsear
    Level 8  
    jerzot wrote:
    Można jak wyżej. Można też w CMD z uprawnieniami admina przejść do folderu nadrzędnego i wpisać "takeown /F tunazwafolderu /R"

Jeśli jest to folder bezpośrednio na "C:/<folder>" to jaka będzie komenda ?
    Wybacz ale jestem laikiem CMD.
    jerzot
    Level 9  
    Załóżmy że jest to folder o nazwie test na dysku C. Najpierw "c:" a potem
    "takeown /F test /R"
    earsear
    Level 8  
    Nie można odnaleźć pliku lub katalogu.
    jerzot
    Level 9  
    Oj mój błąd, zamiast "c:" wpisz "cd.." i jeszcze raz "cd.." tak żeby po lewej strone zostało samo "C:\>" i wtedy "takeown /F nazwafolderu /R"
    earsear
    Level 8  
    Nie wierzę .. "Odmowa dostępu"
    jerzot
    Level 9  
    Wejdź w start wpisz "CMD" kliknij prawym na cmd.exe uruchom jako administrator. Otworzy się małe okienko z wyborem tak lub nie. Wybierz tak i wtedy zrób to o czym mówiłem wcześniej.
    earsear
    Level 8  
    Odmowa dostępu po raz drugi
    kernel-panic
    Level 16  
    A może spróbuj dodać nowego użytkownika na prawach administratora i w nim sprawdź czy będzie działać.
    ad77
    Level 16  
    A w jaki sposób się logujesz na konto administratora??

Może po prostu masz utworzone konto o nazwie Administrator i myślisz ze to jest to konto.

Możesz mieć też zamienione konto gościa z kontem admina.
    earsear
    Level 8  
    Loguje sie automatycznie, nie mam innych kont.
    Na nowych użytkownikach jest tak samo.
    ad77
    Level 16  
    no właśnie i nie jesteś na koncie administratora.
    Jak włączysz komputer to daj wyloguj jak wyloguje to nacisnij ctrl+alt i dwa razy delete i powinno sie pokazac okno logowania i wtedy wpisujesz administrator login i bez hasła jeśli nie zostało przydzielone. Do usuwania folderów których nie da się usunąć jest też taki sprytny programik unlocker chyba sie nazywa.
    earsear
    Level 8  
    Wprowadzenie zmian w trybie awaryjnym załatwiło sprawę :)