Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalWorkMetalWork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sterowanie mechanicznej pompy wtryskowej elektrycznie.

11 Feb 2014 11:42 2970 8
  • Level 24  
    Witam. Stawiam sterowanie radiowe pewnej maszyny prasującej i tnącej karoserie samochodowe. Problem polega na tym że maszyna ma już parę lat i silnik który napędza główną pompę hydrauliczną ma sterowanie mechaniczne ,,na linkę".
    Będzie tam realizowana funkcja automatyki, sterownik plc będzie sterował funkcjami i potrzebne jest w tym momencie podniesienie obrotów silnika po zakończeniu procesu obniżenie obrotów. Jak napisałem wyżej sterowanie jest na linkę z kabiny maszyny, lecz przy sterowaniu radiowym operator koparki bedzie sterował maszyną zdalnie dlatego sterowanie pompą wtryskową musi nastąpic za pomocą jakiegoś elektrycznego urządzenia. Tutaj pytanie do forumowiczów, na czym najlepiej to oprzec, silnik krokowy, siłownik elektryczny ?
    Na filmie widac jaki skok ma cięgiełko pompy.

Link
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • MetalWorkMetalWork
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 24  
    niebardzo mogę sobie wyobrazic adaptacje takiego silnika. Całośc ma ralizowac 3 pozycje. Pozycja jałowa(obroty jałowe) Obroty wysokie( podczas procesu prasowania i cięcia) oraz gaszenie czyli skrajne położenie cięgna pompy gaszące silnik.
    Myślałem o czym takim lecz to rozwiązanie jest dośc drogie
    http://www.ime.pw.edu.pl/zme/pryw/bienpdf/mpac.pdf
  • Level 24  
    pafciowaw wrote:
    można pomyśleć o siłowniku obrotowym np. danfoss (jeszcze belimo i inni) http://www.valmark.pl/images/stories/images/Waldek/automatyka/amb.pdf
    w tym rozwiązaniu są długie czasy działania (min 60 sek na 90 stopni obrotu)
    innym rozwiązaniem: dobrać coś z silników (siłowników) liniowych (np. power jack).

Takie rozwiązanie odpada, sterowanie musi byc w miarę szybkie, gdy zostanie wciśnięty przycisk bezpieczeństwa na pilocie wtedy siłownik musi natychmiastowo przesterowac pompę w pozycje gaszenia silnika
  • User removed account  
  • Level 24  
    nie ma tam niestety pneumatyki, też właśnie rozważałem zamontowanie zasobnika powietrza i siłownika pneumatycznego, co lepsze na skład przyjechała cała szafa Festo z różnego rodzaju zaworami i urządzeniami pneumatycznymi.
  • Level 1  
    Istnieje siłownik elektryczny stworzony do tego typu aplikacji. Jest niewielki, w standardzie IP69K, skok bodajże 50 mm, prędkość do 100 mm/s, zasilanie 12 lub 24 VDC. Zapraszam na priv - podeślę kartę katalogową siłownika na moje rexair.pl lub e-mail rexair(malpa)rexair.pl