Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Sony Xperia M (C1905) - Stłuczony wyświetlacz- szybka

cinek_wwl 11 Feb 2014 13:07 24219 8
    cinek_wwl
    Level 10  
    Cześć, mojej żonie spadł telefon i tak niefartownie, że szybka(przedni panel zbił się), dotyk działa prawidłowo. Moje pytanie czy ktoś z was miał już taką przypadłość, czy ekran dotykowy- digitizer i szybka są zespolone- zlutowane na sztywno czy połączone (mikrozłączami). Chcę wymienić w domowym zaciszu, jednak nie mam pewności jaki zamiennik kupić. Na Allegro niestety mało dostępnych ofert, a zależy mi na czasie. Czy ktoś jest w stanie mi podpowiedzieć?
  • Helpful post
    grubas
    Level 40  
    Tutaj masz oryginał Link dotyku oraz LCD Link
    elemen_th
    Level 29  
    Na allegro w ogóle nie ma ofert, są tylko białe. Musisz czekać aż magboss będzie znowu miał bo nikt inny nie ma.
  • Helpful post
    tino2003
    Admin of GSM Group
    Proponuje coś takiego kupić. Aukcja nr 3954735117
    cinek_wwl
    Level 10  
    Dzięki, przyglądałem się tej aukcji, moje wątpliwości budzi tylko fakt czy szybka (panel zewnętrzny) i wyświetlacz nie są zlutowane, czy wystarczy połączyć je tasiemkami?
  • Helpful post
    elemen_th
    Level 29  
    W M nie ma problemu ze zmianą, digitizer jest wpięty do taśmy wyświetlacza. Wystarczy ogrzać trochę na około i spokojnie odkleić a po wyczyszczeniu przykleić na taśmę dwustronną.
    cinek_wwl
    Level 10  
    Dziękuję za pomoc, dotyk zamówiony, mam nadzieje, że jutro dotrze i będę mógł dokonać wymiany.
    Do moderatora: proszę o niezamykanie tematu na czas otrzymania/wymiany, dam znać czy wszystko poszło bez problemów.
    Turysta10
    Level 10  
    Hej i jak udało Ci się domowymi sposobami wymienić tą część?
    cinek_wwl
    Level 10  
    Tak, wymiana digitizera bezproblemowa.
    Wyświetlacz i panel dotykowy połączone są taśmą, która bez problemu można wypiąć.
    Przed "wypięciem" starego panelu dotykowego ogrzałem suszarką do włosów(delikatnie) wyświetlacz dookoła, aby klej puścił i łatwiej się odklejało.
    Cała "procedura" zajęła około 30 min, najdłużej czyściłem stary klej.

Xperia odżyła, dotyk w pełni sprawny. Zaoszczędzone ~150 Pln (serwis taką wymianę wyliczył na 319 Pln), jednak gwarancja przepadła - nieautoryzowany serwis :-(