Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyj±tek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że ogl±dasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba MK3275GSX 320GB - Pro¶ba o odczyt smart - diagnoza dysku Toshiba 320GB

11 Lut 2014 13:07 1536 7
  • Poziom 6  
    Witam wszystkich forumowiczów. Ostatnio z czytej ciekawo¶ci zał±czyłem HD Tune dla mojego dysku w laptopie. Niestety ukazały się na żółto Warningi. Czy co¶ z tego dysku będzie, czy kupować już nowy? Poniżej health z HD Tune.

• Pomocny post
    Poziom 43  
    andrewno1 napisał:
    Czy co¶ z tego dysku będzie, czy kupować już nowy?

Dysk jest uszkodzony, nie do naprawy.
  • Poziom 6  
    Kasek21 napisał:
    andrewno1 napisał:
    Czy co¶ z tego dysku będzie, czy kupować już nowy?

Dysk jest uszkodzony, nie do naprawy.

Je¶li można wiedzieć, to po tych zaznaczonych (warning) polach to stwierdzasz ? Które pozycja najbardziej istotna ? Nie ukrywam, że poki co działa normalnie, jako¶ nie wiesza się mi system, ale rozumiem że bezwzględnie kopiować dane i zamawiać dysk ?
  • Pomocny post
    Poziom 43  
    andrewno1 napisał:
    Nie ukrywam, że poki co działa normalnie, jako¶ nie wiesza się mi system, ale rozumiem że bezwzględnie kopiować dane i zamawiać dysk ?

Jeżeli nic z dyskiem się nie dzieje to możesz używać.

Kopia ważnych danych oczywi¶cie ma być wykonana.

andrewno1 napisał:
    Je¶li można wiedzieć, to po tych zaznaczonych (warning) polach to stwierdzasz ? Które pozycja najbardziej istotna ?

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=4917728#4917728
  • Poziom 6  
    Po wyzerowaniu dysku (bez remapowania) programem mhdd jeden warning znikn±ł. Widniej± teraz 2 ja poniżej.

• Poziom 43  
    Dysk jest uszkodzony i żadne remapy czy zerowania mu nie pomog±.
  • Poziom 6  
    OK. A czy jak zrobię obraz całego systemu z poziomu Windowsa, to będę mógł przywrócić na nowym dysku?
  • Specjalista - HDD i odzyskiwanie danych
    Atrybut 05 ¶wiadczy o uszkodzonym fizycznie dysku, jeżeli już po remapie zniknęły niestabilne sektory to wykonaj kopię posektorow± tego na nowy sprawny dysk.