Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Gateway m1625 - Wlacza sie ale nic nie wyswietla

dam_1 11 Feb 2014 15:47 1368 3
    dam_1
    Level 9  
    Witam. Mam problem z laptopem gateway m 1625 pelna specyfikacja tutaj: http://support.gateway.com/s/Mobile/2008/Avalon/1015330R/1015330Rsp2.shtml
    Laptop sie wlacza diody sie pala ale nic nie wyswietla na ekranie. Probowałem podlaczyc go przez vga ale na monitorze tez caly czas czarny ekran. Jedynie co dalej sie dzieje to to ze wchodzi do windowsa i slychac charakterystyczny dzwiek powitalny.

Wyciagnelem rowniez ram oraz dysk twardy ale jak go uruchamiam to o dziwo nic nie slychac. Ktos moze powiedziec jak spr karte graficzna czy jest sprawna? Oczywiscie modul karty jest wlutowany w plyte glowna.

Prosze o pomoc.
    bomi123
    Level 15  
    Delikatnie podgrzać układ graficzny (rdzeń układu) gorącym powietrzem przez 10-15 sekund. Jeśli wstanie to pada na grafikę. Poza tym to najprawdopodobniej jej wina, skoro nawet windows się łąduje.
    dam_1
    Level 9  
    Mam tylko do Ciebie pytanie jaka temperatura podgrzewac ten uklad graficzny?
    bomi123
    Level 15  
    Ja podgrzewam 220oC, ale tutaj może być +/- w zależności od hota.. Dmuchasz w rdzeń układu 10 sekund, czekasz chwilę, zakładasz chłodzenie i odpalasz laptopa. Jeśli układ nie był jeszcze wygrzewany to laptop powinien pokazać obraz chociaż na chwilę. Jeśli dalej to samo to może być uszkodzone coś innego.