Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HDD WD 500GB - Upadek laptopa i jaka dalsza diagnostyka

11 Lut 2014 16:25 1239 3
 • Poziom 9  
  2 dni temu przez moją nieuwagę upadł mi włączony laptop (Lenovo Y550) z wysokości 50cm. Nic szczególnego się nie wydarzyło. Chodził normalnie, puszczałam z niego muzykę z youtuba. Po paru godzinach, akurat jak przeszłam na muzykę z dysku zaczął się dziwnie zachowywać, muzyka się pauzowała, jak przeskoczyłam na inny fragment piosenki chwilę pograło i pauza. Stwierdziłam, że uruchomię go ponownie. Kiedyś zdarzało się tak, że muzyka też się zacinała lub grała trochę jak zwolniona kaseta magnetofonowa i ponowne uruchomienie kompa pomagało. NO i przy próbie wyłączenia go pokazało się, że jest jeszcze jakiś niezakończony proces, i że jak wymuszę zamknięcie to jakieś dane mogę stracić. NO i oczywiście mądra ja wymusiłam zamknięcie. Przy ponownym uruchomieniu włączyło się okno wyboru, czy chcę uruchomić normalnie windowsa czy z naprawianiem systemu. No to wzięłam to naprawianie systemu. Zostawiłam to, żeby się robiło, brat miał na to spojrzeć od czasu do czasu. Zrobiło się, pojawiło się okno przywrócenia wcześniejszej stabilnej wersji no i to brat wybrał. Od tamtego czasu winda się nie chciała uruchomić. Pojawiał się tylko napis leneovo i nie przechodził wcale do ładowania systemu.
  Wypaliłam hirens boota, zrobiłam w victorii analizę smart - wyszła ok. Ale brat mi mówi że dysk i tak pewnie uszkodzony, że lepiej zgrać dane i szukać nowego. No i zgrałam co chciałam (nie było przy tym żadnych problemów, poza samym powolnym działaniem aplikacji na hirensie). Stwierdziłam że nie mam nic do stracenia, sformatowałam dysk i chciałam postawić na nowo windowsa, skoro to on się nie ładował. Instalacja przebiegła ok (tak mi się wydaje, pierwszy raz to robiłam), w miarę szybko. Problem się pojawił po tym, jak doszło do etapu aktualizacji rejestru (jakoś tak to brzmiało - białe literki na czarnym tle). Taki ekran był przez jakieś pół godziny, ale byłam cierpliwa i nic nie majstrowałam, aż tu pojawił się blue screen i że musi mi wyłączyć kompa, żeby nie doszło do dalszych uszkodzeń. No i uruchamiam ponownie kompa i znów windows się nie ładuje, pojawił się tryb wyboru czy chcę awaryjny z netem, awaryjny z tym czymś do wpisywania poleceń (cmd?) i normalny. Na samej górze było żeby jeszcze wsadzić płytę naprawczą windowsa i wybrać napraw system. No to wsadziłam pendrive i wybrałam tą opcję, ale nic to nie dało, jedyne co się dowiedziałam, że problem jest taki że nie wykrywa plików systemu (nie było podane jakich, czy wszystkich, czy niektórych). No i to stwierdziłam że zrobię jeszcze raz te testy, więc już nie przedłużam tylko wrzucę wszystkie screeny jakie do tej pory mam. Nie mam tych z samego początku przed formatem (no mam ale robione telefonem, wrzucać?)
  HDD WD 500GB - Upadek laptopa i jaka dalsza diagnostyka HDD WD 500GB - Upadek laptopa i jaka dalsza diagnostyka HDD WD 500GB - Upadek laptopa i jaka dalsza diagnostyka

  HDDscan jeszcze nie skończył roboty, ale póki co wrzucam przejściowe wyniki HDD WD 500GB - Upadek laptopa i jaka dalsza diagnostyka

  Pytanie z mojej strony: co dalej? Potrzebuję nowego dysku? Skąd te problemy z windowsem?
 • Poziom 43  
  andziorekbandziorek napisał:
  Pytanie z mojej strony: co dalej? Potrzebuję nowego dysku?

  Tak.

  andziorekbandziorek napisał:
  Skąd te problemy z windowsem?

  Bo masz uszkodzony dysk.
 • Poziom 42  
  andziorekbandziorek napisał:
  Potrzebuję nowego dysku?


  Tak.

  andziorekbandziorek napisał:
  Skąd te problemy z windowsem?


  - realokowane sektory
  - niestabile sektory

  Zabezpiecz się kopią zapasową i zakup nowy / sprawny nośnik.
 • Poziom 9  
  Wymiana dysku na nowy rozwiązała wszelkie problemy, bo jak już koledzy wyżej stwierdzili dysk był uszkodzony. Temat zamknięty.