Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zte MF63 vs Cyfrowy Polsat

slaby17 23 Sty 2016 11:43 19776 42
  • #31 23 Sty 2016 11:43
    Hordi
    Poziom 2  

Dzięki za zainteresowanie i sory, że tak późno odpowiadam. Problem jest taki. Zainstalowałem sterowniki do routera i to co podesłałeś powyżej. W urządzeniach mam takie coś (src nr 1), następnie gdy chce załączyć router do programu nawet portu mi nie wykrywa jest napisane (not available), (src nr 2), i na dodatek gdy chce nawet utworzyć port to nic sie nie wyswietla. (src nr 3)

Zte MF63 vs Cyfrowy Polsat Zte MF63 vs Cyfrowy Polsat Zte MF63 vs Cyfrowy Polsat

• #32 07 Mar 2016 06:10
    Piotrus85_2008
    Poziom 9  

wirus1 napisał:
    Odgrzewam stary temat. Mam router mf63 z orange, czy mogę prosić o firmwaare z t-mobile dla tego routera? Przeszukałem google i nic

Przyłączam się do prośby firmware z t-mobile.

Niestety mój router MF63 odmówił współpracy -prawdopodobnie zostało uszkodzone oprogramowanie. Po podłączeniu do USB lub na baterii podczas uruchamiania wyświetla się komunikat "Włącz" i dalej czarny ekran.

Czy jest możliwość do routera z t-mobile wgrać oprogramowanie od Orange (mam dostęp do takiego egzemplarza i mogę zrobić kopie firmware) -pewnie będzie groziło to ucegleniem routera?

• #33 07 Mar 2016 19:30
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Nic Wam to nie da - sprzęt brandowany, więc przyjmie softa tylko z Orange (lub danego konkretnego operatora).
    Chcecie wgrać inne - trzeba sprzęt odblokować.

• #34 30 Mar 2016 16:33
    Piotrus85_2008
    Poziom 9  

Piotrus85_2008 napisał:
    wirus1 napisał:
    Odgrzewam stary temat. Mam router mf63 z orange, czy mogę prosić o firmwaare z t-mobile dla tego routera? Przeszukałem google i nic

Przyłączam się do prośby firmware z t-mobile.

Niestety mój router MF63 odmówił współpracy -prawdopodobnie zostało uszkodzone oprogramowanie. Po podłączeniu do USB lub na baterii podczas uruchamiania wyświetla się komunikat "Włącz" i dalej czarny ekran.

Czy jest możliwość do routera z t-mobile wgrać oprogramowanie od Orange (mam dostęp do takiego egzemplarza i mogę zrobić kopie firmware) -pewnie będzie groziło to ucegleniem routera?

Dorwałem od znajomego router MF63 z softem z T-mobile i zgrałem pliki.

Niestety mojego uszkodzonego routera nie widzi QPST EFS Explorer -po podłączeniu do USB i włączeniu router nie chce się włączyć. Wyświetla się napis "Włączam" i później czarny ekran -tak jak by się wyłączył. Na kolejne próby włączenia nie reaguje.

Przy podłączeniu routera bez baterii niestety nie wyświetla informacji o braku baterii (tak jak o robi sprawny egzemplarz).

Nie chce też ładować sprawnej baterii (nie wyświetla stosownego komunikatu na wyświetlaczu, sprawdzałem stan naładowani baterii po kilku godzinach miernikiem -nie wzrasta).

Dzwoniłem do oficjalnego serwisu w sprawie naprawy pogwarancyjnej to sam koszt ekspertyzy z przesyłką to cena tego routera używanego z allegro, więc nie ma go sensu go tam naprawiać.

Czy jest możliwość wgrania firmware na ten router w domowych warunkach w inny sposób niż QPST EFS Explorer, który nie wymaga włączania routera?

• #35 30 Mar 2016 17:23
    KOCUREK1970
    Poziom 43  

Piotrus85_2008 napisał:
    włączania routera?

Bez zasilania to kawałek "cegiełki" i to wszystko - układy do przyjęcia i przetworzenia oprogramowania muszą mieć zasilanie.
    Piotrus85_2008 napisał:
    prawdopodobnie zostało uszkodzone oprogramowanie.

A to samo się to oprogramowanie uszkodziło ;) .
    Piotrus85_2008 napisał:
    Dzwoniłem do oficjalnego serwisu w sprawie naprawy pogwarancyjnej to sam koszt ekspertyzy z przesyłką to cena tego routera używanego z allegro, więc nie ma go sensu go tam naprawiać.

A Kolega pewnie myślał, że to będzie koszt 30 zł ;) .

Tak się kończy majstrowanie w sprzęcie o którym nie ma się pojęcia - bo szkoda wydać parę zł na płatną usługę wgrania oprogramowania.

• #36 04 Kwi 2016 18:15
    Piotrus85_2008
    Poziom 9  

KOCUREK1970 napisał:
    Piotrus85_2008 napisał:
    włączania routera?

Bez zasilania to kawałek "cegiełki" i to wszystko - układy do przyjęcia i przetworzenia oprogramowania muszą mieć zasilanie.
    Piotrus85_2008 napisał:
    prawdopodobnie zostało uszkodzone oprogramowanie.

A to samo się to oprogramowanie uszkodziło ;) .
    Piotrus85_2008 napisał:

A Kolega pewnie myślał, że to będzie koszt 30 zł ;) .

Tak się kończy majstrowanie w sprzęcie o którym nie ma się pojęcia - bo szkoda wydać parę zł na płatną usługę wgrania oprogramowania.

Nic wcześniej nie majstrowałem przy routerze.

To się stało, gdy zostawiłem router pracujący na baterii, która padła -spuchła (obecnie tej bateria nie można naładować).

Pożyczyłem sprawną baterie od kolegi z tego samego modelu z brandem Orange i ku mojemu zdziwieniu (byłem przekonany, że to wina baterii, że nie można uruchomić urządzenia) nadał się nie włącza.

Myślę, że przez baterię zostało uszkodzone firmware. Jeśli nie to w ostateczności to może oznaczać też uszkodzenie urządzenia (jego pamięci?).

Obecnie oddałem modem do serwisu (nie do tych z********w oficjalnie obsługujących sieć T-mobile), który za całe 0zł ma dać znać czy to uszkodzenie tylko firmware, czy też samego urządzenia.

• #37 09 Kwi 2016 20:54
    Piotrus85_2008
    Poziom 9  

minister66 napisał:
    Troche zajelo mi rozkumanie skad wziąć QPST EFS Explorer.
    Jakby ktoś szukal EFS Explorera oraz pozostałych pokazanych na screnshotach programików to instalujemy QPST_2.7 z załącznika i uruchamiamy odpowiednie programiki z katalogu C:/Program Files/QPST/BIN.

Jeśli ktoś chce odblokować ZTE MF63 - załączam DC Unlocker, w paczce instrukcja po angielsku (potrzebne stery można sciagnac poprzez w/w programik wchodząc w About/Acces suport area)

Dzięki za linki do programów. Dzięki tobie kolegi router z sieci Orange działa obecnie z karta z Areo.

• #38 18 Kwi 2016 23:43
    abcdIX
    Poziom 2  

Witam,

Mam problem z programem QPST EFS Explorer - nie wyszukuje routera...
    Czy to kwestia sterowników do urządzenia? Czy byłby ktoś tak miły i udostępnił działające sterowniki?

• #39 08 Lip 2016 14:51
    amter
    Poziom 9  

Mam MF63 z Orange

Odblokowałem simlock przez jakiś stary, nawet nie rozpoznający modelu DC Unlocker
    Edytowałem config wg porad slaby17 (ogromne dzięki za ten poradnik :) )

Teraz z Aero2 wszystko działa ok ale jest pewien mankament.
    Otóż działa ale do resetu urządzenia (button koło baterii). Po resecie przywraca ustawienia domyślne i znów zapomina, że ma roaming. [rozwiązane.. patrz EDIT poniżej]

Czy ktoś nie wie które pliki trzeba edytować by odblokowane były te funkcje nawet po resecie? A może da się odblokować również by na stronie konfiguracyjnej modemu pojawiło się menu dotyczące ustawień roamingu?

abcdIX napisał:
    Mam problem z programem QPST EFS Explorer - nie wyszukuje routera...
    Czy to kwestia sterowników do urządzenia? Czy byłby ktoś tak miły i udostępnił działające sterowniki?
    A dodałeś wcześniej port przez QPTS Configuration?

EDIT:
    znalazłem rozwiązanie by zapamiętał ustawienia nawet po resecie, wystarczy wprowadzić zmiany również w pliku konfiguracji domyślnej który znajduje się w /web/copy/default_nvconfig.txt

• #40 23 Lip 2016 16:54
    pook_1974
    Poziom 6  

Witam. Proszę o pomoc przerobieniu modemu ZTE MF63 z Orange na AERO2. Wiem że temat odświeżany ale męczę się już z nim od tygodnia i jak do chwili obecnej nie mogę ruszyć z znalezieniem pliku userseting_nvconfig. Program QPST nie wykrywa modemu i nie mogę edytować w/w pliku. Dodałem zdjęcia z menedżera urządzeń w win7 i win10. Simlock zdjęty. Próbowałem pobrać różne sterowniki i nie ma efektów.

• #41 06 Paź 2016 11:53
    chemik007
    Poziom 18  

Czy da sie jakoś przełączyc urzadzenie z trybu:
    Remote NDIS based Internet Sharing Device
    Na sterownik com Diag?

Siedziełem wczoraj nad tym cały wieczór i jedynie moge tego MF63
    zainstalowac w wyzej wymienionym trybie..

Z góry dziekuje za kazda podpowiedz

• #42 14 Sty 2017 11:36
    komaros22
    Poziom 12  

Cześć. W programie dc-unlocker masz opcje enable diagnostic port. mój modem po zmianach opisanych przez slaby17 nadal nie łączył się z netem. Dopiero po disable diagnostic port w dc-unlocker zaczał się łączyć.

• #43 23 Lut 2017 12:43
    chudyfff
    Poziom 1  

Witam,
    trochę przedawniony temat ale może ktoś jeszcze z tym walczy. U mnie podziałało wykonanie następującego.
    1 Zainstalowałem sterowniki do modemu które koledzy powyżej podawali
    2 zainstalowałem DC-Unlocker 2 (ver 1.00.1045) -
    3 w DC-Unloker ustałwiłem manufacturer na ZTE modems a model na auto (kliknąć lupe) powinno wyszukać modem
    4 w DC-Unloker wszedłem w unlocking i enable diagnostic port
    5 uruchomiłem QPST i mam wykryty telefon w active phones - dalej procedura jest jak kolego slaby17.
    czasem zdaża się że coś się wiesza i pomimo poprawnego wykonania wszystkiego program qpst nie wykrywa modemu. u mnie pomaga reset i ponowne wykonanie pkt 3 do 5