Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zte MF63 vs Cyfrowy Polsat

slaby17 11 Lut 2014 17:19 16803 42
  • #1 11 Lut 2014 17:19
    slaby17
    Poziom 7  

Witam.
    Taj jak w temacie posiadam mobilny router zte mf63 orange bez simlocka i internet w CPolsacie. Problem polega na tym ze z sieciami telefonii kom laczy sie bez problemu a z cyfrowym polsacie w ustawieniach prosi mnie o wlaczenie roamingu! probowalem wpisac recznie apn tez lipa a nie wiem kiedy wypuszcza firmware na to by i CP moglo bez problemu laczyc sie z internetem!!!!
    Pytania do os. wiedzacych i pomagajacych w takich sytuacjach to:
    1) Firmware do tego modelu lub software innej sieci! moze byc Eng :)
    2) Co to jest Gargoyle? (uniwersalny software!?)
    Czekam na odpowiedz :)

• #2 11 Lut 2014 22:17
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Jaki APN wpisujesz?

• #3 12 Lut 2014 00:27
    slaby17
    Poziom 7  

w 1szym punkcie obslugi klienta powiedzial mi zeby w APN wpisal internet.cp brak uwierzytelnienia i nic nie pomoglo
    w 2gim punkcie multi.internet to samo!
    po uaktywnieniu tych 2 prob i szybkiej konfiguracji wciaz brak rezultatow!
    przy probie polaczenia wyskakuje mi abym wlaczyl roaming ale wchodze na status karty roaming jest wlaczony wiec normalnie pogubilem sie.
    mam tel na karte play w uslugach mam rowniez internet mobilny po wlozeniu karty nie musze nic ustawiac automatycznie laczy mi sie z netem.
    od szwagra wzialem karte plusa mobilny internet tez chodzi normalnie! normalnie siedze na tym routkiem juz 3 dzien i nie moge znalesc zadnego firmware bo to moze byc to przyczyna.
    dodam jeszcze ze szwagier ma zte mf60 z plusa po wlozeniu do niego mojego CP dziala i laczy sie bez problemowo :)

Dodano po 23 [minuty]:

Dobra zaczynam cos lapac to juz jest na bank problem z roamingiem bo wszedlem na status karty play roaming wylaczony a wszedlem na status CP roaming wlaczony ale najlepsze w tym szystkim jest to ze chyba CP jest nie dogadane co do nadajnikow albo nie da sie ustawic nadajnikow plusa na routerze ale tak czy owak prosze o wskazowki :)

Dodano po 16 [minuty]:

Znalazlem przyczyne jest to aktywna usluga roamingowa jak probowalem sie polaczyc z nadajnikiem playa roaming na wyswietlaczu zaraz zniknal ale za to usloga byla ograniczona teraz pytanie jak ja rozlaczyc moze w ten sposob mi ktos podpowie! :)

• #4 12 Lut 2014 16:36
    slaby17
    Poziom 7  

mam pytanie czy ktos wie jak wylaczyc usluge roamingowa z CP bo na infolinii mi pitola ze sie nie da jej wylaczyc i nie widza problemow czemu moj router mialby nie chodzic wciskaja mi to co probowalelm zrobic z APN!
    Wsadzajac karty innych sieci i ich status roaming jest wyl.
    wkladam cyfrowy polsat roaming jest wl i to cholerstwo blokuje mi polaczenie z netem!!!!!!!!!
    Ma ktos jakis program by zgrac firmware z zte mf63 i program wpisujacy komendy tak by wylaczyc opcje recznie czy ma sie laczyc z czy bez roamingu?!
    Prosze o pomoc bo juz z zielenialem na tym punkcie :(

• #5 12 Lut 2014 18:17
    matek451
    Specjalista Sieci, Internet

Wygląda to na problem związany z pochodzeniem tego routera z Orange. Tak jakby nie chciał łączyć z innym APN niż internet. Pozostali operatorzy mają właśnie taki APN i router łączy z ich sieciami. Sam osobiście nigdy nie kupuję sprzętu, który pochodzi z Orange. Na samą myśl o ich simlockach,pinach i dołączonym oprogramowaniu robi mi się niedobrze.

• #6 12 Lut 2014 22:13
    slaby17
    Poziom 7  

widze ze juz masz z nimi jakies niemile doswiadczenia ale moze da sie jakos wylaczyc roaming komendami z ich softa albo pozostaje mi go sprzedac i dac sobie spokoj bo nawet oni sami nie wiedza jak mi w tym pomoc (CP) tylko nasmieszniejsze jest to ze dziwnym trafem maja wpisane we wszystkie simki roaming mimo tego ze od dawna maja wykupione nadajniki a to jest dla mnie paranoja!

• #7 18 Lut 2014 10:52
    slaby17
    Poziom 7  

zamykam temat bo to nie ma najmniejszego sensu!!!!
    dopoki nie wypuszcza firmware do tego modelu innym urzytkownikom odradzam tego modemu dla cyfrowego polsatu !!!
    dzieki matek za wszelka pomoc i pozdrawiam ;)

• #8 14 Mar 2014 22:48
    slaby17
    Poziom 7  

wkoncu po dlugim czasie udalo mi sie wywalczyc remis na moja kozysc otoz mamy wposlprace ZTE MF63 z cyfrowym polsatem!!!
    Pogmeralem troche w programach jak i plikach w modemie plik po pliku az znalazlem najwazniejszy plik userseting_nvconfig a tam trzeba zmienic roaming z off na on w 3 pozycjach :)
    a dla innych sieci ktore lacza sie z netem za posrednictwem roamingu tak jak cyfrowy polsat pomimo tego ze ma juz nadajniki na swoja wlasnosc nie ktore routerey-modemy moga taka owo funkce w konfiguratorze nie posiadac wiec trzeba skorzystac z programu QPST oczywiscie nie zapominajac o zrobieniu backup swojego softa tak zeby nie zalowac ze uszkodzicie modem-router gmerajac w plikach ale kazdy robi rzecz jasna na wlasna odpowiedzialnosc!!!!!!!!!

• #9 20 Mar 2014 23:47
    QuatPro
    Poziom 2  

Co prawda problem już rozwiązałeś (i to sam), ale:
    - czy nie sensownie było by Ci podegrać firmware od innego operatora? (o ile jest to możliwe, a wnioskuję że jest skoro można zrobić kopię zapasową ;)), z firmware'm, który ja mam w modemie wystarczyło, że włączyłem odp. opcję w ustawieniach:
    Zte MF63 vs Cyfrowy Polsat,
    - w jaki sposób można dostać się do wymienionych przez Ciebie slaby17 plików konfiguracyjnych? ;>

Jeśli ktoś natrafi(ł) na jakiś uniwersalny firmware do tego modemu lub tylko lepszy niż od t-mobile, to bardzo bym prosił o udostępnienie.

• #10 21 Mar 2014 07:38
    slaby17
    Poziom 7  

No powiem ci ze bylby to dobry sposob bo ze zdjecia wynika to ze t-mobile jest rozumniejszy niz orange i stworzyl taka opcje jak lacz sie z roamingiem! :)
    powiem jeszcze ze jestem samoukiem i wiem jak zrobic NV download ale nie wiem jak zrobic kopie calego systemu!!! :/

• #11 23 Mar 2014 23:30
    Apollo 13
    Poziom 9  

Powiedz mi jak zmieniles pozyzcje roaming na "on" ? Jak sie dostales do tych plikow?

• #12 24 Mar 2014 08:03
    slaby17
    Poziom 7  

Tak jak w/n za pomoca programu QPST EFS Explorera! :) co nie ktorzy pisza ze nie trzeba takich programow wystarczy wgrac wtyczke EFS do total commandera i wchodzi na pliki modemu czy routera ale u mnie to nie dzialalo wiec moze komus uda sie zczytac pliki systemowe bez zbednych zabaw innymi programami :)

• #13 24 Mar 2014 17:33
    Apollo 13
    Poziom 9  

Qpst nie widzi mojego mf63 , pomimo ze zainstalowane mam sterowniki.

ok zmienilem 3 pozycje na on , ale po zapisaniu pliku i ponownym wejsciu do userseting_nvconfig znow jest na off

• #14 24 Mar 2014 22:49
    slaby17
    Poziom 7  

a wgrales plik z tamtad skad go pobrales? bo ja z tym problemu nie mialem!

• #15 02 Kwi 2014 08:27
    kazaaa
    Poziom 14  

Dzięki pomocy userowi slaby17 udało mi się odblokować roaming w brandowanym przez orange mf63. Potrzebny programik od zte żeby przełączyć router w tryb pobierania, pojawiają się automatycznie w menedżerze urządzeń nowe porty, paczka od zte z driverami rndis i można śmiało logować w QPST. Polecam po całej operacji zamknąć tryb pobierania, żeby po podłączeniu do kogoś innego po kablu nie wyskakiwały porty do pobierania.

• #16 15 Kwi 2014 02:24
    BLAHA
    Poziom 11  

czy moglibyscie napisac jak to zrobic ? probouje polaczyc sie tym programem QPST ale nic mi nie wychodzi, czy moze sa jakies rozne wersje tego programu??

• #17 15 Kwi 2014 14:37
    slaby17
    Poziom 7  

zainstalowane masz stery? jak tak to zobacz pod jakim COM sie laczy z PC z twoim routerem i ten COM.. wpisz w qpst config a potem wejdz na qpst EFS Explorer

Dodano po 4 [minuty]:

zrob krok po kroku tak jak na zdjeciach nie zapominac ze nie ktore routery maja blokady wgrywania plikow z moim nie bylo problemu moze z twoim tez nie bedzie! :)

• #18 16 Kwi 2014 07:06
    BLAHA
    Poziom 11  

Zte MF63 vs Cyfrowy Polsat

Juz wiem w czym byl blad. Explorer wyswietalal jakis dziwny katalog 66 . Zmienilem ustawienia i wyczyscilem sciezke i wszystko sie pojawilo .
    Dzieki za pomoc modem dziala jak nalezy.

• #19 05 Cze 2014 18:35
    regut12
    Poziom 11  

z kad wziąć ten program ?

Dodano po 1 [godziny] 21 [minuty]:

z kąd ściągnąć paczke od zte z driverami rndis ?????

Dodano po 27 [minuty]:

kazaaa z kad ściągałeś sterowniki ?

• #20 10 Lip 2014 23:32
    lukidb
    Poziom 1  

kazaaa napisał:
    Potrzebny programik od zte żeby przełączyć router w tryb pobierania

Możesz podrzucić co za programik od ZTE? Walczę ze sprzętem od kilku godzin. Udało mi się simlock'a usunąć, ale nie mogę go zmusić do zapamiętania zmian w pliku userseting_nvconfig.

• #22 28 Sie 2014 23:22
    BLAHA
    Poziom 11  

np mozesz zdjąć kulankendim

Dodano po 1 [minuty]:

DC Unlocker 2.0 nawet cracniętym

Dodano po 1 [sekundy]:

DC Unlocker 2.0 nawet cracniętym

• #23 29 Sie 2014 10:01
    3denary
    Poziom 2  

A nie mògłbyś mi podlinkować któregoś z tych programów? Jeśli to nie problem...

• #24 01 Kwi 2015 13:12
    zynumailin
    Poziom 1  

Mam podobny problem... Nie mogę zapisać plików. Mógłby ktoś wrzucić sterowniki które pozwolą aktywować download mode?

Z góry dziękuję

• #25 13 Cze 2015 09:44
    slaby17
    Poziom 7  

musisz wlaczyc mode w qpst w efs explorer tam musisz pogmerac jak wlaczyc upload mode i bezposrednio z programu pobrac plik! :)

• #26 16 Gru 2015 22:39
    wirus1
    Poziom 19  

Odgrzewam stary temat. Mam router mf63 z orange, czy mogę prosić o firmwaare z t-mobile dla tego routera? Przeszukałem google i nic

• #27 17 Gru 2015 19:00
    slaby17
    Poziom 7  

nigdzie nie ma takiego programowania !!! ja dzialam na firmware z orange !

• #28 15 Sty 2016 13:10
    minister66
    Poziom 9  

Troche zajelo mi rozkumanie skad wziąć QPST EFS Explorer.
    Jakby ktoś szukal EFS Explorera oraz pozostałych pokazanych na screnshotach programików to instalujemy QPST_2.7 z załącznika i uruchamiamy odpowiednie programiki z katalogu C:/Program Files/QPST/BIN.

Jeśli ktoś chce odblokować ZTE MF63 - załączam DC Unlocker, w paczce instrukcja po angielsku (potrzebne stery można sciagnac poprzez w/w programik wchodząc w About/Acces suport area)

• #29 22 Sty 2016 11:18
    Hordi
    Poziom 2  

Witam mam taki problem że program QPST nie widzi mojego urządzenia MF63. Chciałbym włączyćten roaming ale za nic w świecie program nie widzi routera jak to zrobić ?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME