Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilot uniwersalny EUR7623X40 brak komunikacji z odtwarzaczem DVD

11 Lut 2014 18:05 2781 12
  • Poziom 10  
    Witam,

Stałem się posiadaczem odtwarzacza DVD + kina domowego firmy Panasonic o oznaczeniu producenta SA-HT850. W zestawie otrzymałem pilot uniwersalny tego samego producenta o oznaczeniu EUR7623X40. Niestety nie udało mi się zaprogramować pilota do odtwarzacza i skończyły mi się pomysły na to jak to zrobić. Szukałem jakiegoś manuala do pilota na stronie producenta jak również po rozmaitych forach internetowych, również zagranicznych i nigdzie nie udało mi się znaleźć procedury programowania urządzeń z tym pilotem. Jeżeli ktoś z Szanownych Forumowiczów posiada taki pilot lub wie jak go zaprogramować proszę o wsparcie. Jedyne co udało mi się znaleźć to ogólny opis programowania pilotów Panasonica ale nic sensownego nie udało mi się z niego wyciągnąć. Próbowałem rozmaitych kodów urządzeń, niestety bezskutecznie.

Pozdrawiam i liczę na Wasze odpowiedzi!

Poniżej zamieszczam zdjęcie poglądowe nieszczęsnego pilota:
    Pilot uniwersalny EUR7623X40 brak komunikacji z odtwarzaczem DVD
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 10  
    Może w zły sposób ująłem swój problem. Po prostu nie wiem jaka jest procedura programowania tego pilota, nie znam też kodów poszczególnych urządzeń. Pilot na 100% nadaje się do mojego kina domowego (znalazłem zapis świadczący o tym w instrukcji od kina). Jeżeli ktokolwiek ma taki lub podobny pilot Panasonica i posiada do niego jakąkolwiek instrukcję proszę o wsparcie.
  • Poziom 32  
    Pilot powinien działać bez żadnego programowania. Dioda na nim się świeci?
    Może masz słabe baterie? Może nie celujesz w odbiornik podczerwieni w DVD
    Napisz krok po kroku jak programowałeś pilota (przez automatyczne programowanie)
  • Poziom 10  
    Dioda na pilocie się świeci (mruga dioda TV lub VCR/AUX przy naciśnięciu dowolnego przycisku na pilocie) i celuję dokładnie w odbiornik podczerwieni na odtwarzaczu. Na pilocie są dwie diody pod przyciskami TV i VCR/AUX co widać na załączonej fotografii. Baterie są nowe. Jeżeli chodzi o moje próby programowania pilota to cały szkopuł w tym że nie znam dokładnie tej procedury dla tego modelu pilota. Nie znam też kodów urządzeń. Próbowałem innych kodów urządzeń znalezionych na różnych stronach internetowych (3 i 4 cyfrowych). Jeżeli chodzi i próbę programowania automatycznego to wpierw wcisnąłem przycisk VCR/AUX na pilocie, następnie wybrałem rodzaj urządzenia na pilocie tj. DVD/CD, a następnie próbowałem przyciskać VOLUME+ i power na pilocie. Znalazłem taki opis programowania automatycznego na jednym z anglojęzycznych for internetowych. Niestety opis ten jest zbyt ogólny i nie udało mi się poprawnie zaprogramować pilota to jest uzyskać efektu wyłączenia programowanego urządzenia.
  • Poziom 32  
    Wyjmij baterie, odczekaj, włóż z powrotem, wciśnij lewy górny przycisk od włączania kierując na DVD a potem przycisk DVD/CD. Następnie setup na pilocie. Czy coś się pojawia na ekranie TV (oczywiście zakładam że podłączyłeś TV i przełączyłeś na odpowiednie źródło wejściowe wcześniej)
  • Poziom 10  
    Niestety nic się nie dzieje. Napisałem też do wsparcia technicznego Panasonica. W odpowiedzi dostałem maila z załączoną instrukcją obsługi podobnego modelu pilota, ale procedura tam opisana nie działa z moim konkretnym modelem. W Panasonicu nie posiadają instrukcji (w żadnym języku) do mojego modelu pilota co wydaje mi się dość dziwne...
  • Poziom 32  
    Może spróbuj nim zaprogramować inne urządzenie poprzez podanie kodu.
    W instrukcji do dvd powinny być żeby wykluczyć uszkodzenie pilota.
  • Poziom 10  
    Właśnie cały problem w tym, że lista kodów jest dedykowana dla pilota, a ja nie posiadam do niego instrukcji. Procedura kodowania również, więc nie jestem w stanie sprawdzić czy uda się zaprogramować inne urządzenie. Będę próbował skontaktować się z autoryzowanym serwisem Panasonica.
  • Poziom 42  
    Frogger napisał:
    Będę próbował skontaktować się z autoryzowanym serwisem Panasonica.

Obawiam się, że kontaktowanie się z serwisem Panasonica nie uzdrowi sytuacji. Kolega grubs ma rację (wpis #4), że DVD powinni działać bez żadnego programowania. Przemawia za tym zdrowy rozsądek (pilot jest na wyposażeniu do obslugi DVD), jak również potwierdza instrukcja tego zestawu, którą załączam poniżej.

Uniwersalność pilota polega na tym, że można w nim zaprogramować sterowanie telewizorem i magnetowidem innych producentów.
    Programowanie jest relatywnie proste (str. 34):
    - wcisnąć i przytrzymać przycisk danego urządzenia TV lub VCR
    - wprowadzić dwucyfrowy kod danego producenta (str. 35)
    - po wprowadzeniu kodu pilot wysyła sygnał włączenia/wyłączenia odpowiednio do wybranego kodu

Jeżeli programowane urządzenie nie zareaguje, to należy próbować następny kod.

A tak dla mnie samego. Czy ten odtwarzacz/kino w ogóle działa? Bez pilota również można je uruchomić. Mam na myśli włożenie płyty i włączenie odtwarzania. Czy taki stan daje się osiągnąć?

I jeszcze jedno - czy przy próbach z pilotem, coś wyświetla się na panelu DVD?

P.S. Instrukcja jest od modelu SC-HT850. W przypadku kłopotów z pilotem nie powinno to robić różnicy.
  • Poziom 10  
    Całe kino domowe działa bez najmniejszych zarzutów, oczywiście można sterować nim w ograniczony sposób z przedniego panelu. Nie mam zastrzeżeń do działania zarówno samego odtwarzacza DVD jak i systemu głośników z nim połączonych. Oczywiście po naciśnięciu czegokolwiek na pilocie nic nie wyświetla się ani na wyświetlaczu odtwarzacza, ani na ekranie telewizora (oczywiście źródło na TV mam ustawione poprawnie i widzę obraz z logiem DVD). Posiadam instrukcję od mojego zestawu i próbowałem procedury kodowania pilota tam opisanej (jest ona taka sama jak załączył Polon_us). Na początku instrukcji jest wyszczególniona zawartość zestawu, rzeczywiście jest tam dokładnie ten model pilota który posiadam, co sugerowałoby (co słusznie zauważył grubs) to że pilot powinien działać od razu z moim urządzeniem... W takim razie chyba pilot jest uszkodzony. Aha, byłbym zapomniał, ze strony serwisu brak odzewu. Spróbuję podjąć jakieś bardziej radykalne działania (zajrzę do środka pilota w wolnym czasie). O postępach oczywiście poinformuję. Póki co dziękuję wszystkim za pomoc!
  • Poziom 42  
    Frogger napisał:
    Spróbuję podjąć jakieś bardziej radykalne działania (zajrzę do środka pilota w wolnym czasie).

Cóż, trzeba wziąć pod uwagę, że układ odbiorczy sygnału pilota w kinie nie działa. Taka ewentualność również wchodzi w rachubę. Może uda się zaprogramować pilota na jakiś telewizor i tym sposobem sprawdzić pilota?

Tak na wszelki wypadek ... Mam również instrukcję serwisową tego kina, może się przydać. Ale nie zawiera ona opisu pilota, choć powinna mieć układ odbiorczy. W chwili wolnej przejrzę ją.

Powodzenia :)
  • Poziom 10  
    Przepraszam, zapomniałem napisać, że wykluczyłem awarię układu odbiorczego ze względu na to, że próbowałem programować pilota z TV i również nie chciał "przemówić". Na razie Polon_us nie zawracaj sobie głowy schematem serwisowym, spróbuję najpierw przejrzeć tego pilota, może coś z tego wyniknie. Pozdrawiam!