Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LOGIK LCXW32HD1 - Zmiana języka oraz odbieranie programów

11 Lut 2014 18:13 1788 5
  • Poziom 2  
    Witam posiadam telewizor LOGIK model LCXW32HD1 i mam problem telewizor został kupiony w Anglii kilka lat temu (przez dłuższy czas stał nie używany)
    Po pierwsze nie wiem jak zmienić w nim język (tak aby był polski)
    a po drugie jeśli telewizor był używany to jedynie przez dekoder (cyfra+ lub cyfrowy polsat)
    Teraz mam problem chce go podłączyć przez antene poprzez dekoder dvb-t tak aby mieć kilka kanałów tv i niestety tu jest pies pogrzebany działa mi tylko i wyłącznie kilka kanałów muzycznych i nic więcej (to nie wina gniazdka ponieważ podłączałam inny telewizor i odbierał wszystkie bez większego problemu) Proszę o pomoc
  • Moderator
    mp1026 napisał:
    Po pierwsze nie wiem jak zmienić w nim język (tak aby był polski)

Jeżeli nie da się tego zrobić z poziomu menu, prawdopodobnie jest to niemożliwe.
    mp1026 napisał:
    Teraz mam problem chce go podłączyć przez antene poprzez dekoder dvb-t tak aby mieć kilka kanałów tv i niestety tu jest pies pogrzebany działa mi tylko i wyłącznie kilka kanałów muzycznych i nic więcej
    Obawiam się, że działają jedynie programy nadawane w MPEG-2. Sądzę, że najlepszym rozwiązaniem będzie zewnętrzny dekoder DVB-T MPEG4.
  • Poziom 10  
    Witam ! !

Raczej na pewno potrzebny jest zewnętrzy dekoder DVB-T.
    Nie jest to duży wydatek, Już za niecałe 100 PLN można kupić całkiem dobrej jakości.
    Nie wiem czy można to wklejać linki ale nie jest to coś trudnego, aby przed jego kupnem "poszperać" trochę w google i zobaczyć co się dzieje w tym temacie...

Pozdrawiam
  • Poziom 2  
    Przez dekoder DVB-T również odbierają mi tylko te 4 programy muzyczne (sprawdzałam również i to) I właśnie tu jest to wszystko najdziwniejsze bo mam telewizor samsung (też kupiony w Anglii) i wszystko działa bez zarzutu czy przez dekoder czy bez dekodera a z tym niestety nie.
    P.S. sprawdzałam przez dwa dekodery i przez wszystkie to samo.. Jedynie jakiś czas temu przez chwilę (2dni max) telewizor odbierał kilka kanałów ale też nie wszystkie bo z tego co pamiętam nie było ani tvp1 ani tvp2 i nagle pewnego dnia obraz zaczął się zacinać i przestało w ogóle działać..
  • Moderator
    Czy dekodery DVB-T odbierają MPEG-4? Są zakupione w Polsce czy także na wyspach?
  • Poziom 2  
    Dekodery mam dwa - oba kupione w Polsce. Jeden firmy KORR a drugi zakupiony w Cyfrowym Polsacie (ten bez umowy) typowo pod odbieranie telewizji naziemnej.