Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tablet Overmax Solution7 II - Nie widzi tunera Overmax OV-TV-01

BANACH21 11 Feb 2014 20:56 5058 7
 • #1
  BANACH21
  Level 10  
  Zakupiłem tablet Overmax jak w temacie. Dokupiłem tuner telewizyjny pod tą samą nazwą Overmax OV-TV-01 Portable TV. Po zainstalowaniu zalecanego oprogramowania Air DVT i podłączeniu tablet nie wykrywa tunera. Wysłałem do przedstawiciela Overmax Polska zapytanie w tej sprawie. Otrzymałem odpowiedź, że tuner jest nie kompatybilny z tabletem.
  Tuner sprawdziłem na telefonie Galaxy S2 i działa prawidłowo. Do tabletu podłączyłem pendriva z filmem za pomocą kabelka w zestawie i działa prawidłowo.
  Tablet ma oprogramowanie Android 4.2, tuner jest na Androida 4.0.3 lub wyższy. Oprogramowanie Air DVT było do pobrania i się zainstalowało, ta sama nazwa sprzętu, a nie działa. Czy znajdzie się specjalista, który wytłumaczy mi łopatologicznie co jest, albo co ma Galaxy takiego, a czego nie posiada Overmax do poprawnego działania tunera? Może jakieś dodatkowe sterowniki są potrzebne, albo podłączyć trzeba za pomocą kabelka własnej produkcji.
 • #2
  lysy24
  Level 11  
  Cześć
  znalazłeś może na to rozwiązanie mam ten sam problem z Solution 10 II + ten sam tuner :/
 • #3
  patchboy
  Level 11  
  Panowie. Odpowiedź prosta, brak obsługi OTG USB w tych tabletach,
  a konkretnie odpowiedniego napięcia zasilania. Pod wyjście to oddzielnie dać przez przejściowkę micro USB zasilanie 5V z zewnątrz.
 • #4
  BANACH21
  Level 10  
  Może od ręki jakiś schemacik.
 • #5
  patchboy
  Level 11  
  a zapytać google nie łaska?:) Tablet Overmax Solution7 II - Nie widzi tunera Overmax OV-TV-01
 • #6
  BANACH21
  Level 10  
  No i co to ma być. Takich schematów jest full. Konkrety poproszę. Jedni piszą odrotować inni dać dodatkowo napięcie 5V. Ale dokładnie gdzie co i jak. Jak nie obsługuje OTG to dlaczego z pamięci zewnętrznej idzie obejrzeć film? Jak włącze debugowanie to filmy śmigają na pendrive aż miło.

  Dodano po 2 [minuty]:

  Jakby co to do tableta jest przejściówka oryginalna OTG co ma takie przejścia jak Kolega dołączył.
 • #7
  patchboy
  Level 11  
  dodałem tylko ten prosty schemat by ktoś kto sie nieco orientuje w elektronice sie domyślił ze zasilanie to 5V i masa.

  Czyli taką przjeściówkę micro USB -> OTG wystarczy rozbroić i dolutować kebelek od zasilacza 5V
 • #8
  cyryl
  Level 2  
  Nie potrzeba żadnego dodatkowego zasilania uruchomiłem taki tuner na takim tablecie bez problemu. Podstawa to root później z Google Play zasysamy USB HOST CHECK i uruchamiamy, wyświetlą się dwie lub trzy linijki z nazwami plików .xml chyba dwa będą na czerwono dajemy fix program zamieli i już mamy wszystko na zielono teraz restart tableta i tuner powinien działać gdyby jednak nie to tym plikom które zmieniał USB HOST CHECK nadać większe prawa można to zrobić np. ROOT BROWSER też z Google Play