Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung SMS-5100 - Charczy subwoofer

VonPiter 11 Lut 2014 22:00 1935 4
  • #1 11 Lut 2014 22:00
    VonPiter
    Poziom 11  

Witam
    Ostatnio zaczął mi charczeć głośnik od subwoofera. W związku z tym, że głośniki mają już swoje lata, pomyślałem, że może głośnik jest już padniety, ale z głośnikiem wszystko jest ok. Po ominięciu filtra, lub podaniu przez kondensator sygnału z innego kanału, głośnik zaczyna grać średnimi tonami i wtedy nie charczy. Gdy dotykam palcem do wejścia 11,12 TDA7375 i plusa zasilania, zaczyna wtedy cicho burczec, ale przestaje charczeć, po dotknięciu do masy, nic się nie zmienia.
    Co może być nie tak ?
    Pozdrawiam
    Piotr

0 4
  • #2 12 Lut 2014 09:11
    SlawekKedra
    Poziom 41  

Jeśli to możliwe to spróbuj podłączyć sam głośnik od tego subwoofera do jakiegoś wyjścia zwykłego wzmacniacza który odtwarza pełnopasmowy sygnał. Jeśli będzie charczał, to będzie wina głośnika, a jeśli nie, to będzie wina wzmacniacza który zasila głośnik subwoofera

0
  • #3 15 Lut 2014 08:52
    VonPiter
    Poziom 11  

Witam
    Po podłączeniu do innego wzmacniacza głośnik działa, nie charczy, czyli jest to kwestia wzmacniacza w kolumnach. Jak będę miał chwilę, to pomyślałem żeby odłączyć lewy i prawy kanał i w to miejsce podpiąć sygnał w filtra subwoofera.

Dzięki i pozdrawiam

0
  • #4 15 Lut 2014 08:56
    Pan_Kleks
    Poziom 20  

Wejścia w tym TDA to nogi 4,5,11,12 przy czym satelity grają sobie "normalnie" a sub chodzi w mostku. Podaj sygnał (~0,7V) na każde wejście po kolei i się okaże czy to TDA czy nie. Elektrolit w zasilaniu bym wymienił bo 10 lat to chyba już ma .

Chociaż jeszcze raz bym się pochylił nad tym głośnikiem, średnimi może grać a na niskich będzie łomotać. Sprawdzanie z otwartą obudową to NIE TO SAMO, ten sub jest zaprojektowany pod konkretny bas-reflex, jak chcesz sprawdzić to sobie kabelki wypuść dziurką, skręć szczelnie i dopiero testuj innym wzmacniaczem.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic2525394.html

0
  • #5 28 Lut 2014 22:58
    VonPiter
    Poziom 11  

Dzięki za pomoc, okazało się, że jednak to był głośnik. Po wymianie znowu gra ok.
    Zamykam temat.

Pozdrawiam
    Piotr

0